شناسه خبر: 18919 منتشر شده در مورخ: 1398/7/20 ساعت: 09:41 گروه: اجتماعی  
چرا بهزیستی ۷۰ درصد بودجه خود را صرف مرکز نگهداری معلولان می‌کند؟

چرا بهزیستی ۷۰ درصد بودجه خود را صرف مرکز نگهداری معلولان می‌کند؟

معاون سازمان بهزیستی درباره اینکه بودجه توانبخشی در چه بخش‌هایی هزینه می‌شود، توضیحاتی داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، مدتی پیش خبردار شدیم که سازمان بهزیستی کشور بخش زیادی از منابع خود را در ۲۲۰۰ مرکز نگهداری افراد دارای معلولیت که حدود ۸۰ هزار نفر معلول نگهداری می‌شود هزینه می‌کند.

این در حالی‌ست که آمار افراد دارای معلولیت که در مراکز نگهداری نمی‌شوند و خانواده‌هایشان از آنها نگهداری می‌کند بیشتر از افراد داری معلولیت در مراکز است، همین موضوع باعث گله مندی خانواده‌هایی شد که از معلولان در خانه نگهداری می‌کردند.

محمد نفریه معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که چرا نزدیک به ۷۰ درصد بودجه توانبخشی سازمان بهزیستی صرف مرکز نگهداری معلولان می‌شود؟ اظهار کرد: بخش توانبخشی سازمان بهزیستی رویکرد‌های مختلفی دارد و سازمان بهزیستی کشور رویکردش خانواده محور و اجتماع محور است.

نفریه بیان کرد: معلولانی که خانواده از پس نگهداری آن‌ها برنمی آید در مراکز نگهداری بهزیستی قرار می‌گیرند این محاسبه اشتباه است که بگوییم ۷۰ درصد منابع فقط در مراکز استفاده می‌شود چراکه به معلولان در مراکز فقط یارانه پرداخت می‌شود.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: معلولانی که در مراکز نگهداری می‌شوند علاوه بر یارانه، مستمری نیز دریافت می‌کنند همچنین در کل کشور ۱۰۰ هزار نفر از خدمات شبانه روزی و روزانه مراکز نگهداری استفاده می‌کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *