شناسه خبر: 18921 منتشر شده در مورخ: 1398/7/20 ساعت: 09:46 گروه: اجتماعی  
ارائه خدمات توانبخشی بهزیستی به زائران اربعین

ارائه خدمات توانبخشی بهزیستی به زائران اربعین

مدیر کل بهزستی ایلام ضمن بیان جزییات خدمات رسانی به زائران اربعین گفت: در دو بخش توانبخشی و ساماندهی و اسکان به زائران حسینی خدمات رسانی می شود.

به گزارش ایران سپید زهرا همتیدرباره تمهیدات اداره کل بهزیستی استان ایلام  به زائران حسینی در مرز مهران گفت: در راستادی خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی دو موضوع از جمله یکی بحث گمشدگان و همچنین خدمات توانبخشی به زائران نیازمند در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بر همین اساس  فعالیت‌ها در شهرستان مهران آغاز شده است  که تا امروز 209 نفر گمشده ساماندهی شده‌اند. همچنین در مهران به صورت مستمر و در هر موکب 4 نفر به زائران  خدمات تخصصی ارائه می‌کنند.

همتی با اشاره به شماره تماس 123 اوژانس اجتماعی، گفت: این شماره  برای ساماندهی گمشدگان پیش بینی شده است و در مسیر تردد زوار در تمام شهرستانها با هماهنگی کل ادارات خدمت رسانی خواهد شد و در صورت وقوع هر گونه حادثه‌ای برنامه‌های برای ارائه خدمات در نظر گرفته شده است.

مدیر کل بهزستی ایلام ادامه داد: تاکنون حدود 146 دستگاه خودرو و  506 نفر از زائران  ساماندهی و اسکان داده شده‌اند  علاوه بر اینکه وسایل توانبخشی اعم از واکر, عضا و ویلچر به معلولان و سامندان تحویل داده شده است.

وی افزود بهزیستی به عنوان عضو ستاد اربعین حسینی در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات لازم خدمات‌دهی به زائران حسینی را انجام می‌دهد.

همتی  با اشاره به استقرار تیم توانبخشی در مرز مهران برای خدمات‌دهی به زائران سالمند و معلول گفت: از طریق این تیم خدمات مختلف از جمله فیزیوتراپی، توزیع وسایل توانبخشی، جابجایی افراد ناتوان با ویلچر و غیره به زائران ارائه می‌شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *