شناسه خبر: 19121 منتشر شده در مورخ: 1398/8/12 ساعت: 09:30 گروه: اجتماعی  
تصویب آیین نامه مناسب سازی قانون حقوق معلولان آذرماه

تصویب آیین نامه مناسب سازی قانون حقوق معلولان آذرماه

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه احتمال افزایش اعتبار اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان وجود دارد گفت: آیین نامه مناسب سازی معابر و اماکن نیز آذرماه به تصویب می رسد.

به گزارش ایران سپید محمد نفریه با اشاره به تصویب سه آئین نامه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اظهار داشت: در جلسه هفته گذشته هیئت وزیران سه آئین نامه از ۵ آئین نامه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: بر این اساس ماده ۹ در ارتباط با تحصیل رایگان دانشجویان معلول، ماده ۱۲ کمک هزینه ارتقای کارآیی افراد دارای معلولیت و ماده ۱۳ در ارتباط با پرداخت سهم بیمه کارفرمایان به تصویب رسید.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده دو آئین نامه بعدی که یکی در حوزه صندوق اشتغال معلولان و فرصت های شغلی آنان است قرار است تا ۱۲ آذرماه روز جهانی معلولان به تصویب برسد.

نفریه با بیان اینکه در حال حاضر نیز قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در حال انجام است، اجرا می شود، گفت: این قانون پس از آنکه توسط رئیس جمهور ابلاغ شد، عملیاتی می شود اما با تصویب آئین نامه های مربوط به این قانون، در اجرای آن تسهیل صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواد این قانون در حوزه مناسب سازی است که یکی از موضوعات مهم در حوزه معلولان است که در این زمینه نیز به زودی این ماده در ۱۲ آذرماه به تصویب خواهد رسید.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در ارتباط با اعتبارات اجرایی حمایت از حقوق معلولان اظهار داشت: امیدواریم با توجه به عنایت دولت، اعتبارات این قانون نیز افزایش یابد چرا که اعتبارات فعلی پاسخگوی اجرای آن را ندارد.

نفریه در ارتباط با افزایش اعتبارات قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۸ گفت: براساس قانون بودجه امسال هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای آن تخصیص یافته شد که براساس اخبار شنیده شده قرار است این رقم به هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که البته هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است./ مهر

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *