شناسه خبر: 19322 منتشر شده در مورخ: 1398/8/29 ساعت: 12:08 گروه: اجتماعی  
کارگروه اقتصاد آموزش و پرورش استثنایی تشکیل می‌شود
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی:

کارگروه اقتصاد آموزش و پرورش استثنایی تشکیل می‌شود

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: کارگروه اقتصاد آموزش و پرورش استثنایی و کارگروه شاخص‌های تأمین اعتبار برای افزایش تأمین اعتبار، از محورهای مهم این معاونت است که به زودی تشکیل خواهند شد.

به گزارش ایران سپید به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، سیدجواد حسینی در نشستی با کارکنان معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش افزود: باید ظرفیت های دولت و مجلس شورای اسلامی در حوزه آموزش و پرورش استثنایی، شناسایی و جذب شود.

وی تصریح کرد: برای شناسایی ظرفیت های درونی و بیرونی در سازمان آموزش و پرورش استثنایی و تحقق این ظرفیت ها و افزایش اعتبارات و درآمدهای اختصاصی و نیز کیفیت بخشی به رفاه همکاران و آموزش همه جانبه دانش آموزان با نیازهای ویژه به زودی این کارگروه ها در سازمان تشکیل خواهد شد.

وی اظهار داشت: مهمترین سرمایه در هر جامعه ای، نیروی انسانی است و تحول در هر سازمان و جامعه ای با تحول در نیروی انسانی رخ می دهد. در هر سازمانی، مهمترین بخشی که می‌تواند بیشترین تأثیر را در رضایت‌مندی، سلامت، کارآیی، انگیزش و نگهداشت نیروی انسانی داشته باشد، معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت است.

حسینی در خصوص اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استثنایی نیز گفت: اینکه اعتبارات سازمان به همت همکاران هفت برابر افزایش پیدا کرد و در بعضی بخش‌ها از جمله سرویس مدارس به ۴۲ برابر رسیده، کار بسیار ارزشمندی است و باید این روند همچنان ادامه پیدا کند.

وی در ادامه تأکید کرد: شاخص های توزیع عادلانه اعتبارات موجود نیز که بسیار مهم است، باید مشخص شود.

مطالبات پیگیری می شود

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور همچنین در خصوص پیگیری ۱۹۰ میلیارد تومان مجموعه مطالبات کارکنان تا تحقق کامل تاکید کرد و اظهار داشت: این حق طبیعی همکاران است و باید از طریق سازمان برنامه و بودجه پیگیری شود.

حسینی در خصوص تحول سازمانی، هوشمندسازی، ایجاد ساختار دولت الکترونیک و سازمان الکترونیک را به ویژه برای سازمان استثنایی با نیازهای ویژه بسیار ضروری عنوان کرد و اظهار داشت: این کار موجب شفافیت، عدالت کاری، تکریم ارباب رجوع  و رضایت مندی می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان شیشه ای شکل، سازمان عادلانه و بهره ورانه است، افزود: این کار از طریق فناوری و آی تی بهتر محقق خواهد شد.

حسینی در پایان نیز در خصوص تجمیع سازمان و مشکلات ناشی از آن اضافه کرد: باید این مشکلات از جمله سازمان مدارس و درجه بندی مدارس، استانداردسازی ها و نرم‌سازی‌های نیروی انسانی، امتیازات مالی و اداری هر چه سریع تر احصاء و از طریق مجاری قانونی از جمله معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه‌ریزی و بودجه، سازمان امور استخدامی و شورای سازمان پیگیری و به سرانجام برسد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *