شناسه خبر: 19441 منتشر شده در مورخ: 1398/9/10 ساعت: 10:45 گروه: اجتماعی  
۱۶۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری

۱۶۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۱۶۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری هستند گفت:۴ آیین نامه قانون جامع معلولان در هیات دولت به تصویب رسیده ویکی نیز این هفته تصویب می شود.

به گزارش ایران سپید محمد نفریه با اشاره به اینکه ۴ آیین نامه مربوط به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در هیات وزیران به تصویب رسیده است گفت:هفته آینده نیز یک آیین نامه دیگر و یک اساسنامه به تصویب می رسد.

به گفته وی، آیین نامه معافیت ۵۰ درصدی یکی از والدین از مالیات، پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معلولان تا پنج سال، حق کارایی معلولان و اشتغال و آیین نامه مربوط به شهریه دانشجویان از جمله مواردی است که به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: در حال پیگیری آیین نامه مربوط به مناسب سازی و همچنین تصویب اساسنامه صندوق فرصت های شغلی معلولان در هیات دولت هستیم.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار تومان حق پرستاری می دهیم که با پرداخت اعتبار قانون جامع این حق پرستاری به ۵۴۰ هزار تومان در ماه می رسد و همچنین ما به التفاوت ۲۰ درصد افزایش یارانه مراکز غیردولتی، خرید وسایل توانبخشی، یارانه معیشت و ... نیز در مدت زمان کوتاهی در نهایت طی ۱۰ روز انجام می شود.

نفریه تصریح کرد: فرد معلول هزینه هایش تصاعدی بالا می رود و باید هزینه حمل و نقل، تجهیزات، لوازم بهداشتی و ... را بیش از افراد عادی پرداخت کنند به همین دلیل در شرایط جدید اقتصادی تعداد زیادی از این افراد با مشکل مواجه شده اند.

وی در خصوص معلولان پشت نوبت دریافت مستمری نیز گفت: در حال حاضر برای پوشش معلولان در سازمان بهزیستی پشت نوبت نداریم و تمام پشت نوبتی های مستمری را تا آذر ماه پارسال صفر کرده ایم اما با توجه به شرایط اقتصادی جدید در حال حاضر ۱۶۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری ما قرار دارند./ مهر 

 
 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
طاهرنجفی 1398/9/14 - 11:25
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment سلام مستمری کی وارده حساب رفاه میشه لطفا پیگیری نماید باتشگر
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *