شناسه خبر: 19554 منتشر شده در مورخ: 1398/9/19 ساعت: 09:36 گروه: اجتماعی  
یک میلیارد تومان وام خوداشتغالی به مددجویان بهزیستی چالوس پرداخت شد

یک میلیارد تومان وام خوداشتغالی به مددجویان بهزیستی چالوس پرداخت شد

رییس اداره بهزیستی شهرستان چالوس از پرداخت یک میلیارد تومان به ۴۰ طرح خود اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش این نهاد از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش ایران سپید جواد بسطامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۱۵۰ طرح متقاضی تسهیلات خود اشتغالی مددجویان این نهاد حمایتی، ۶۰ طرح امسال برای دریافت وام خود اشتغالی براساس طرح ارائه شده از  ۲۰ تا  ۵۰ میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی ادامه داد: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار امسال برای پرداخت وام خود اشتغالی شهرستان چالوس در نظر گرفته شده است.

بسطامی خاطر نشان کرد: این طرح‌ها در زمینه‌های تولیدی همچون کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خدماتی است و تسهیلات در جهت هزینه خرید و تجهیزات کارگاه برای اشتغال پایدار مددجو است.

وی همچنین از پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان وام مشاغل خانگی برای ۱۶ مددجو در سال جاری خبر داد و گفت: در راستای اشتغال مددجویان این نهاد نیز ۱۶۰ میلیون تومان وام کار فرمایی پرداخت کرد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان چالوس با اشاره به واگذاری ۹ واحد مسکونی از ابتدای امسال تاکنون به مددجویان تحت پوشش با همکاری بنیاد مسکن افزود: از این تعداد ۳ واحد مسکونی روستایی و ۲ واحد مسکونی شهری برای خانواده های ۲ معلول به بالا تحویل شد.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان چالوس یکصد خانواده زیر پوشش این نهاد دارای ۲ معلول به بالا می باشند. 

وی تصریح کرد: این واحدها با زیر بنای بیش از یکصد متر مربع با مشارکت خانواده ها ساخته شد که برای واحدهای شهری ۳۰ میلیون تومان و برای واحدهای روستایی ۱۸ میلیون تومان اعتبار بلاعوض در نظر گرفته شد و  همچنین این واحدهای مسکونی از پرداخت حق انشعاب آب، برق، گاز، صدور پروانه و عوارض شهرداری نیز معاف هستند.

بسطامی با اشاره به یک هزار و ۸۵۳ معلول زیر پوشش این نهاد در چالوس گفت: از این تعداد ۱۲۰ نفر نابینا، ۸۵۰ نفر نیز معلول جسمی حرکتی، ۲۵۰معلول صوت و گفتار، ۴۸ معلول ضایعه نخایی، ۴۳۷ معلولیت روانی و ۱۴۸ نفر نیز سایر معلولیت ها است.

وی اظهار داشت: بهزیستی چالوس ۴ مرکز شبانه روزی، روزانه ، اوتیس و کارگاه‌های حمایتی در بخش توانبخشی تحت نظارت دارد که به آنان خدمات ارائه می کند.

 رییس اداره بهزیستی شهرستان چالوس بر ضرورت مناسب سازی فضای شهری برای تردد معلولان تاکید کرد و افزود: از ابتدای امسال مناسب سازی معابر و ایجاد خط سیر در سطح شهر در حال انجام است.

بسطامی خواستار مشارکت خیران برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش این نهاد شد و گفت: هم اکنون ۲۸۰ دانش آموز و  ۳۰ دانشجو از حمایت بهزیستی بهره مند هستند.

وی با اشاره به نرخ طلاق در شهرستان چالوس افزود: در حال حاضر این شهرستان رتبه پنجم نرخ طلاق در استان را به خود اختصاص داده است که با افزایش فعالیت اورژانس اجتماعی، ۴ مرکز مشاوره و گروه همیار به دنبال کاهش طلاق در این شهرستان هستیم.

۳۵۰۰ نفر در شهرستان ۱۱۶ هزار نفری چالوس از خدمات بهزیستی این شهرستان بهره می برند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *