شناسه خبر: 19777 منتشر شده در مورخ: 1398/10/9 ساعت: 10:08 گروه: اجتماعی  
مشکل عمده معلولان در فضای شهری اردبیل عدم اجرای مناسب رمپ‌ها است

مشکل عمده معلولان در فضای شهری اردبیل عدم اجرای مناسب رمپ‌ها است

فرماندار اردبیل گفت: عمده مشکل معلولان در فضای شهری و اماکن عمومی اردبیل عدم اجرای مناسب رمپ، ورودی‌ها، آسانسورها و سرویس‌های بهداشتی است.

به گزارش ایران سپید مسعود امامی یگانه در کمیته مناسب سازی محیط شهری اردبیل عنوان کرد: ساماندهی و مناسب سازی محیط شهری به منظور دسترسی معلولین و جانبازان و رفع موانع مشارکت و حضور افراد معلول در محیط‌های شهری به ویژه اماکن عمومی باید در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای تردد و دسترسی افراد دارای مشکل جسمی و حرکتی در ادارات و اماکن عمومی باید تدابیر لازم اندیشیده شود، افزود: ظرف دو هفته آینده مشکلات موجود در این بخش احصا و برای رفع آنها برنامه ریزی لازم انجام می‌گیرد.

فرماندار اردبیل ادامه داد: رعایت ضوابط در ساخت و سازها و نظارت دقیق بر اعمال آن از سوی دستگاه‌های متولی از جمله نظام مهندسی، شهرداری‌ها و سایر ارگان‌ها و مراجع ذیربط به ویژه در اجرای پروژه‌ها با کاربری عمومی و خدماتی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد امامی یگانه تصریح کرد: عمده مشکل معلولان در فضای شهری و اماکن عمومی عدم اجرای مناسب رمپ، ورودی‌ها، آسانسورها و سرویس‌های بهداشتی است.

به گفته وی نسبت به اصلاح برخی ایرادات در معابر عمومی و ساختمان‌های شهر اردبیل اقدام شده ولی هنوز برای ایجاد ساز و کارهای مناسب موضوع باید با جدیت دنبال شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *