شناسه خبر: 19919 منتشر شده در مورخ: 1398/10/24 ساعت: 09:54 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه سه شنبه 24 دی 1398

روزنامه سه شنبه 24 دی 1398

معافیت یکی از فرزندان خانواده تحت پوشش بهزیستی از سربازی - افزایش سه برابری رد صلاحیت شدگان - مصرف آنتی بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد جهانی - فرود عقاب در آشیانه ابدی - هر کارگردان، چند بار سودای سیمرغ داشته است؟ - عدم اعزام تیم ملی فوتبال پنج نفره به جام جهانی کوچک - نقشه عجیب پسرعموها برای معروف شدن در اینستاگرام

روزنامه «ایران سپید»

سه شنبه 24 دی 1398

18 جمادی الاول 1441

14 ژانویه 2020

سال بیست و چهارم شماره 6331

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

........عناوین این شماره......

معافیت یکی از فرزندان خانواده تحت پوشش بهزیستی از سربازی 2

افزایش سه برابری رد صلاحیت شدگان 6

مصرف آنتی بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد جهانی 8

فرود عقاب در آشیانه ابدی 10

هر کارگردان، چند بار سودای سیمرغ داشته است؟ 13

عدم اعزام تیم ملی فوتبال پنج نفره به جام جهانی کوچک 18

نقشه عجیب پسرعموها برای معروف شدن در اینستاگرام

 

............ویژه

* معافیت یکی از فرزندان خانواده تحت پوشش بهزیستی از سربازی: برابر ماده ۴۴ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، یکی از فرزندان خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی (ره)، میتوانند از معافیت سربازی بهره مند شوند. این مطلب را جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در تشریح ضوابط و مقررات معافیت سربازی مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد و افزود: شرط اصلی این معافیت، نداشتن غیبت است. سردار رحمان علیدوست ادامه داد: یکی از فرزندان ذکور مادران فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) یا سازمان بهزیستی، از انجام خدمت دوره ضرورت، معاف میشوند و در این نوع معافیت تعداد فرزندان ذکور بالای ۱۸ سال مانع بهره مندی مشمول از معافیت نمیشود. جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در مورد معافیت مشمول دارای فرزند معلول گفت: مشمولانی که حد اقل یک فرزند معلول دارند و تحت پوشش بهزیستی هستند، از انجام خدمت دوره ضرورت، معاف هستند. علیدوست تصریح کرد: در صورتی که فرزند مشمول دارای معلولیت ذهنی و ناتوان باشد، غیبت مشمول مانع رسیدگی نیست. جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص ضوابط معافیت سه خواهری افزود: این نوع معافیت فقط شامل خانواده هایی است که تنها یک فرزند ذکور دارند و در صورت در قید حیات بودن پدر، وضعیت جسمانی وی ملاک رسیدگی نبوده و صرفاً تحت پوشش بودن پدر یا مادر مشمول در کمیته امداد امام خمینی (ره) یا بهزیستی، شرط اصلی رسیدگی است. این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: مشمولانی که با بانوان دارای معلولیت جسمی-حرکتی ازدواج میکنند، به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف میشوند و پس از گذشت ۵ سال از استمرار ازدواج آنها، معافیت موقت به معافیت دائم تبدیل میشود.

* خسارات مالی سنگین مددجویان بهزیستی در سیل سیستان و بلوچستان: مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بر اساس گزارشهای دریافتی از کمیته بحران سازمان بهزیستی و استان سیستان و بلوچستان و بر اساس بررسیهای اولیه، تا این لحظه آسیب جانی به مددجویان بهزیستی در سیل این استان گزارش نشده است، گفت: با این حال با توجه به اینکه منازل اکثر مددجویان در روستاهاست و با مصالح خشتی و گلی بنا شده است، در نتیجه منازل این افراد دچار آسیبدیدگی ناشی از سیلاب شده اند. مسعود آسیما با بیان اینکه تا کنون اطلاعات مربوط به ۲۰ شهرستان سیلزده در استان سیستان و بلوچستان بررسی و جمعآوری شده است، توضیح داد: بر اساس گزارشهای جمعآوری شده تا این لحظه بیش از ۳۶۰۰ خانوار تحت پوشش این سازمان دچار خسارات جزئی و کلی شده اند.

وی با اشاره به اینکه اقلام ضروری بین این افراد در حال توزیع است، اظهار کرد: بیش از ۲۰ هزار بطری آب معدنی، ۵ هزار کنسرو، پتو، نان، چادر، پوشک کودکان و بزرگسالان کم توان و... در منطقه توزیع شده است. همچنین دکتر جهانتیغ، مدیر کل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به دنبال آب گرفتگی راهها، راههای مواصلاتی حدود ۲۰۰ روستا قطع شده است، گفت: مسئولان بهزیستی استان و محلی از روز گذشته در حال سرکشی به روستاها هستند و لوازم ضروری اولیه مانند پتو، آب معدنی و... را با کمک تیمهای امدادی در اختیار سیلزدگان قرار میدهند. وی با اشاره به اینکه تا کنون خسارت جانی در خصوص مددجویان بهزیستی گزارش نشده است، تصریح کرد: با این وجود به نظر میرسد میزان خسارت مالی زیاد است. برق و راه ارتباطی برخی روستاها قطع شده و تنها نیروهای امدادی امکان حضور در محل را دارند که از شب گذشته نسبت به توزیع نان و آب بین افراد سیلزده اقدام کرده اند.

* گلواژه: به آنچه که ما را با برخی انسانها وابسته میکند، نام عشق ندهیم. آلبر کامو

 

.............سیاسی

* افزایش سه برابری رد صلاحیت شدگان. مقایسه آمار نمایندگان رد صلاحیت شده مجلس نهم و دهم حکایت از افزایش نزدیک به سه برابری رد صلاحیت شدگان دارد. طبق اعلام سخنگوی شورای نگهبان، ۲۴۷ نفر از نمایندگان فعلی مجلس برای انتخابات مجلس یازدهم داوطلب نمایندگی شده بودند که ۹۰ نفر آنها صلاحیتشان برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس تأیید نشده است. بنا به گفته کدخدایی، این نمایندگان عمدتاً بخاطر مسائل مالی تأیید صلاحیت نشده اند. این در حالیست که بر اساس اخباری که منتشر میشود، برخی دیگر از نمایندگان به دلیل عدم التزام به اسلام یا نظام جمهوری اسلامی از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند. در میان چهره های شاخصی که نامش در لیست ردصلاحیتها به چشم میخورد، میتوان از علی مطهری، محمود صادقی، بهرام پارسایی، بهروز نعمتی، الیاس حضرتی، سیدحسین نقوی حسینی، طیبه سیاووشی، غلامعلی جعفرزاده و... نام برد. در انتخابات مجلس دهم، از بین نمایندگان مجلس نهم تنها ۳۷ نفر صلاحیتشان برای حضور در انتخابات ۹۴ تأیید نشد.

* علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مرگ ۷۰ نفر در کرمان و جان باختن ۱۵۰ ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراین، قلب همه را آزرده؛ باید اجازه دهیم خانواده قربانیان سوگواری کنند و جامعه ایران میزبان مراسم آنان باشد.

* صباح زنگنه، سفیر پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی با اشاره به سفر امیر قطر به کشورمان تأکید کرد: امیر قطر میکوشد از افزایش تنش در منطقه میان ایران و آمریکا جلوگیری کند و هم میکوشد در گفتگو با مقامات عالی ایران فهم بهتری از معادلات کسب کند.

* جهانگیری، معاون بیمه مرکزی: خسارت ناشی از ساقط شدن هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ اوکراین بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار برآورد شده است. با توافق بین دو دولت ایران و اوکراین، این خسارت از سوی ایران پرداخت خواهد شد.

...........بهداشت و سلامت

* مصرف آنتی بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد جهانی: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سرانه مصرف آنتی بیوتیک در ایران را ۱۴ تا ۱۶ برابر استاندارد جهانی عنوان کرد و گفت: با مصرف بالای آنتی بیوتیکها به مقاومتهای میکروبی دامن نزنیم. علیرضا زالی افزود: تغییرات شگرفی که در ساختار ویروس آنفلوآنزا ایجاد شده، عمدتاً درمان بیماران با روشهای ارزانتر و سادهتر میسر نیست. وی با اشاره به اینکه ویروس آنفلوآنزا متناسب با بازه زمانی دچار جهش ژنتیکی میشود، اظهار کرد: در فصلی که گذشت پیشبینی میکردیم که ۱۵ درصد مردم در معرض ابتلاء به آنفلوآنزا قرار بگیرند که خوشبختانه آمار مبتلایان کمتر از پیشبینیها بود. با مصرف خودسرانه از داروها یا واکسن همراستا با موج نگرانی از ابتلاء به این بیماری، ویروس آنفلوآنزا با درهم آمیختگی با مقاومت آنتی بیوتیکی دچار تغییرات جدی میشود. زالی با بیان اینکه یکی از مهمترین مسائل مبتلا به کشور ما، مقاومت در برابر آنتی بیوتیکهاست، تأکید کرد: اگر چنانچه به هر دلیلی اثربخشی با آنتی بیوتیکها تحت الشعاع مقاومت دارویی قرار گیرد، سایر درمانها باطل است. * تغییر ویروس آنفلوآنزا در موج دوم: رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت گفت: نمیتوان با همه گیری و جهشهای ژنتیکی آنفلوآنزا مقابله کرد. محمدمهدی گویا افزود: ۹ میلیون مورد ابتلا، ۸۷ هزار بستری و ۴ هزار و ۸۰۰ مورد مرگ و میر، آخرین آمار جهانی از ابتلا به آنفلوآنزا در آمریکا است که به گفته محققان نوعی انفجار این ویروس در سالهای اخیر بوده. وی در ادامه از اخطار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر همه گیری جهانی آنفلوآنزا (پاندمی) در آینده ای نه چندان دور خبر داد و خاطرنشان کرد: انواع مختلف ویروسهای آنفلوآنزا H۱N۱ و H۳N۲ به مراتب شدیدتر از سالهای قبل بود. وی، بیشترین گروه سنی مبتلایان به ویروس آنفلوآنزا را بین ۵ تا ۱۴، ۲۵ تا ۳۴ و افراد ۶۵ سال به بالا اعلام کرد.

............آهنگ و درنگ

* فرود عقاب در آشیانه ابدی: اسمش فرود بود، اما همیشه همچون عقابی فراز آسمان موسیقی را عرصه حضورش کرده بود. مردی که نوای موسیقی ایل بزرگ قشقایی را در معتبرترین صحنه های بین المللی جاری کرد. با کمانچه ای در دست، میتوانست ساعتها شنونده علاقمند را مجذوب جادوی موسیقی ایل کند. مردی که توانست قصه رزمها و عاشقیهای قشقاییها را به گوش دنیا برساند. فرود گرگینپور، موسیقیدان نابینای قشقایی، ۷۳ ساله بود که پا به سفر ابدی گذاشت. او که در ۱۳ اسفند ۱۳۲۴ در ایل قشقایی متولد شده بود، به دلیل نسبت خانوادگی و مجالست با «محمد بهمنبیگی»، معلم و پژوهشگر ایل قشقایی، به گنجینه موسیقی و افسانه های ایل بدل شده بود. گرگینپور، موسیقی را با آکاردئون و ویلن آغاز کرد. در ۱۳۴۲ به تهران مهاجرت کرد و از محضر استادانی همچون حبیب ا... بدیعی، نورعلی برومند، علی تجویدی و علی اصغر بهاری بهره برد. او برخلاف بسیاری از نوازندگان و موسیقیدانان محلی، فضای آکادمیک را هم تجربه کرد و توانست در ۱۳۵۴ از دانشگاه هنر تهران در رشته موسیقی فارغ التحصیل شود. گرگینپور که تا زمان ورودش به دانشگاه هنر، موسیقی ایرانی مبتنی بر ردیف را دنبال میکرد، بعد از پایان تحصیل، به توصیه نورعلی برومند، کمانچه به دست گرفت و به احیای نغمات ایل قشقایی همت گمارد. مراسم بدرقه پیکر فرود گرگینپور، پیشکسوت موسیقی قشقایی روز چهارشنبه ۱۸ دی با حضور افرادی همچون حسین علیزاده (آهنگساز)، شهرام صارمی (موسیقیدان)، افسانه جهانگیری (خواننده قشقایی)، محمدرضا درویشی، علی مغازه ای، دامون ششبلوکی «از پژوهشگران شناخته شده موسیقی مقامی» و پروین بهمنی (خواننده موسیقی محلی) و... از مقابل تالار وحدت به سمت شهر آباده در استان فارس برگزار شد. در این مراسم حسین علیزاده درباره فرود گرگینپور گفت: او واقعاً متعلق به همه ایران است. کسی بود که همیشه نقش بسزایی در معرفی فرهنگ و موسیقی ایل قشقایی داشت. مایه افتخار است که با خانواده او آشنا شدم. با آشنایی با خانواده او و موسیقی قشقایی خیلی چیزها یاد گرفتم و ذهنم باز شد. از افسانه جهانگیری، همسرش تشکر میکنم که در سالهای بیماری او مراقبش بود. نامش همیشه جاودانه خواهد بود و موسیقی او به یادگار خواهد ماند. افسانه جهانگیری، همسر فرود، در سخنانی ضمن تشکر از حضور فعالان موسیقی در هوای سرد زمستانی در آیین تشییع این هنرمند بزرگ، درباره ارتباط فرود با علیزاده گفت: فرود زمانی که در بیمارستان بود و نمیتوانست حرف بزند، وقتی که میگفتم آیا میخواهی استاد بیاید؟ چشمانش را روی هم میگذاشت و حس میکردم واقعاً خوشحال میشود. او در ادامه به یاد همسرش لالایی خواند. همچنین برادر افسانه جهانگیری اظهار کرد: محمد بهمنبیگی در جایی گفت، کاری که فرود برای موسیقی کرد، از کاری که من برای آموزش بیش از یک میلیون عشایر کردم، بزرگتر بود.

 

.........فرهنگ و هنر

* هر کارگردان، چند بار سودای سیمرغ داشته است: جشنواره فیلم فجر حالا کم کم به ایستگاه سی و هشتم نزدیک میشود. جمعه شب ابراهیم داروغه زاده اسامی فیلمهای برگزیده هیئت انتخاب برای حضور در بخش سودای سیمرغ این دوره از جشنواره فیلم فجر را اعلام کرد. 22 فیلم با ترکیب متنوعی از کارگردانهای باسابقه و جوان. کارگردانهایی که بارها و بارها سابقه حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند یا آنها که برای اولین بار قرار است رقابت فجر را تجربه کنند. در این گزارش به مرور نام و سابقه کارگردانهای حاضر در جشنواره سی و هشتم میپردازیم. - آبادان یازده 60/ کارگردان: مهرداد خوشبخت؛ مهرداد خوشبخت اولین بار در دوره سی و یکم جشنواره فیلم فجر، با فیلم «عقاب صحرا» و در مقام کارگردان در جشنواره فیلم فجر حاضر شد. «آبادان یازده 60» چهارمین فیلم سینمایی است که او کارگردانی کرده و در بخش سودای سیمرغ قرار دارد. - آتابای/ کارگردان: نیکی کریمی؛ نیکی کریمی جشنواره فیلم فجر را با بازی در فیلمهای سینمایی قابل توجهی تجربه کرده؛ ضمن اینکه در دوره سی و چهارم این جشنواره داور هم بوده. کریمی در دوره بیست و نهم به عنوان کارگردان اولین حضورش در این جشنواره را ثبت کرد و در ادامه در دوره سی و سوم با «شیفت شب» در جشنواره حاضر شد؛ دوره سی و پنجم تهیه کنندگی فیلم «آذر» را بر عهده داشت و امسال در مقام تهیه کننده و کارگردان وارد رقابت فجر شده است. - خوب، بد، جلف 2: ارتش سری/ کارگردان: پیمان قاسمخانی؛ پیمان قاسمخانی اولین بار با فیلم «خوب، بد، جلف» در دوره سی و پنجم به عنوان کارگردان در جشنواره حاضر شد. البته او بارها به عنوان نویسنده با فیلمهای مختلفی در این رویداد حضور داشته. قاسمخانی امسال با دومین تجربه کارگردانی خود «خوب، بد، جلف 2: ارتش سری» به جشنواره فجر آمده و بر اساس آنچه از خلاصه داستان فیلمها منتشر شده، ظاهراً تنها فیلم کمدی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. - خورشید/ کارگردان: مجید مجیدی؛ مجید مجیدی از رکوردداران دریافت سیمرغ کارگردانی از جشنواره فیلم فجر است. او تا الآن هفت فیلم در دوره های مختلف جشنواره داشته و «خورشید» هشتمین حضور او در فجر خواهد بود. مجیدی از دوره سی و سوم به بعد در جشنواره فجر غایب بوده، البته در این دوره فیلم او «محمد رسول الله» تنها همزمان با جشنواره برای اهالی رسانه به نمایش درآمد؛ اما در بخش رقابتی حضور نداشت. - خون شد/ کارگردان: مسعود کیمیایی: مسعود کیمیایی هم بعد از سه سال در جشنواره فیلم فجر حاضر میشود. آخرین ساخته او «قاتل اهلی» بود که در فجر سیوپنجم به نمایش درآمد. او در این سالها نزدیک به 20 فیلم در جشنواره داشته؛ اما دست پر نبوده. کیمیایی با فیلم «جرم» برای کارگردانی و فیلمنامه کاندیدا شد و سیمرغ بهترین فیلم را دریافت کرد. کیمیایی، پس از انقلاب با فیلمهای «تیغ و ابریشم» در بخش مرور و با «گروهبان» در بخش خارج از مسابقه جشنواره حاضر بود؛ ضمن آن که «خط قرمز» در دوره اول جشنواره حضور داشت، اما آن جشنواره رقابتی نبود. از طرفی فیلمهای «فریاد»، «حکم» و «محاکمه در خیابان» او روانه جشنواره نشد و به اکران عمومی درآمد. «خون شد» که به گفته کارگردان از جشنواره بیرون کشیده شده و تهیه کننده درخواست خروج از داوری در رشته کارگردانی را مطرح کرده، اگر در فجر 38 باشد، یازدهمین حضور کیمیایی در بخش رقابتی این جشنواره خواهد بود. - درخت گردو/ کارگردان: محمدحسین مهدویان؛ مهدویان حالا دیگر چهره شاخص جشنواره فیلم فجر شده و امسال برای پنجمین دوره متوالی در این رویداد حضور دارد. فیلمهای مهدویان در فجر همیشه از آثار قابل توجه بوده؛ او در اولین حضورش در دوره سی و چهارم، با فیلم متفاوت «ایستاده در غبار» وارد میدان شد و پرقدرت مسیر را ادامه داد؛ اما این حضور تا الآن سیمرغی برای او به پرواز درنیاورده و دست خالی از فجر برگشته. - روز بلوا/ کارگردان: بهروز شعیبی؛ بهروز شعیبی اولین فیلم بلندش را در دوره سی و یکم جشنواره فیلم فجر وارد رقابت کرد. «دهلیز» موفق به دریافت سیمرغ بهترین فیلم در بخش نگاه نو شد. او در دوره سی و چهارم «سیانور» و در دوره سی و ششم فیلم «دارکوب» را در بخش سودای سیمرغ فجر داشت. شعیبی قبل از کارگردانی حضور در جشنواره فیلم فجر را با بازیگری، دستیاری کارگردان و برنامه ریزی تجربه کرده است و امسال چهارمین حضور او به عنوان کارگردان خواهد بود. - روز صفر/ کارگردان: سعید ملکان: «روز صفر» یکی دیگر از فیلمهای بخش نگاه نو است که در بخش سودای سیمرغ هم حضور دارد. سعید ملکان در این فیلم برای اولین بار کارگردانی را تجربه کرده است؛ اما کارنامه کاری او به عنوان چهره پرداز و ویژه تر، تهیه کنندگی، وزن سنگینی دارد. او سیمرغ بهترین فیلم را در دوره سی و چهارم برای «ابد و یک روز» و در دوره سی و ششم برای «تنگه ابوقریب» دریافت کرده است.

...............ورزشی

* عدم اعزام تیم ملی فوتبال پنج نفره به جام جهانی کوچک: تیم ملی فوتبال پنج نفره به دلیل بلاتکلیفی در اعزام به پارالمپیک توکیو، فرصت حضور در جام جهانی کوچک را از دست داد. حضور در جام جهانی کوچک یکی از برنامه هایی بود که کادر فنی تیم ملی فوتبال پنج نفره پس از پارالمپیکی شدن این تیم و به منظور آماده سازی حضور در توکیو 2020 اعزام به آن را در دستور کار قرار داد. سومین دوره جام جهانی فوتبال پنج نفره کوچک، اسفند به میزبانی ژاپن برگزار میشود. برگزار کنندگان این رقابتها، دعوتنامه حضور در آن را برای ایران به عنوان یکی از هشت تیم حاضر در پارالمپیک ارسال کرده بود؛ اما از طرف فدراسیون نابینایان پاسخ شفافی به دعوتنامه ارسالی از ژاپن داده نشده، در حالی که فرصت تعیین شده برای اعلام آمادگی حضور در جام جهانی کوچک هم تمام شده است. بدین ترتیب، حضور تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران در این دوره از مسابقات منتفی شده است. جواد فلفلی، سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره این خبر را تأیید کرد. بی پاسخ گذاشتن دعوتنامه دریافتی از ژاپن برای حضور در جام جهانی کوچک به دلیل بلاتکلیفی تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران در اعزام به پارالمپیک توکیو است. فلفلی گفت: مسئولان فدراسیون نابینایان بعد از کسب سهمیه توسط تیم ملی فوتبال پنج نفره نسبت به اعزام قطعی این تیم به توکیو از کمیته پارالمپیک استعلام کرده اند؛ اما هنوز پاسخی دریافت نکرده اند. کمیته پارالمپیک تأکید دارد که کسب سهمیه ملاکی برای اعزامِ قطعی به پارالمپیک نیست. این کمیته با تأکید بر اعزام کیفی، شانس کسب مدال در توکیو را یکی از ملاکهای اصلی برای اعزام قرار داده است. این در حالی است که پیشتر پارالمپیک در پیشبینی عملکرد رشته های مختلف در توکیو، مدال برنز را برای تیم ملی فوتبال نابینایان پیشبینی کرده بود و حال باید دید با این اوصاف، چرا اعزام این تیم به پارالمپیک با ابهاماتی رو به رو شده است.

...............حوادث

* نقشه عجیب پسرعموها برای معروف شدن در اینستاگرام: روز پنجشنبه گذشته مالکان 15 خودرو آسیبدیده در تماس با پلیس اظهار داشتند که چند پسر جوان در اقدامی عجیب با انداختن کیسه های شن از بالای پل عابر پیاده در بزرگراه کردستان روی خودروهای عبوری، باعث خسارت و آسیب به خودروها شده اند. با انجام تحقیقات میدانی مشخص شد که 2 جوان حدوداً 30 ساله کیسه های شنی را که برای استفاده در روزهای برفی مورد استفاده قرار میگیرند، از روی پل روی خودروها انداخته و پس از آن هم محل را بهسرعت ترک کرده اند. در ادامه مأموران موفق شدند هویت یکی از متهمان را که در محدوده شهرک غرب زندگی میکرد، شناسایی و او را دستگیر کنند که این متهم پس از حضور در پلیس آگاهی به جرم خود با همکاری 2 پسرعمویش اعتراف کرد و گفت: قصد نداشتم به کسی آسیبی برسانم؛ فقط میخواستم برای معروف شدن در فضای مجازی (اینستاگرام) جلب توجه کنم.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *