شناسه خبر: 19933 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 ساعت: 10:00 گروه: بهداشت و سلامت  
دبیرکل سازمان ملل موضوع تحریم های دارویی ایران را پیگیری کند

دبیرکل سازمان ملل موضوع تحریم های دارویی ایران را پیگیری کند

گروه‌های داروسازی کشور، نسبت به تحریم‌های دارویی ایران واکنش نشان داده و از دبیرکل سازمان ملل خواسته‌اند پیگیر رفع این معضل شود.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر: جلسه‌ای متشکل از تمامی گروه‌های داروسازی کشور به میزبانی انجمن داروسازان تهران شامل انجمن داروسازان ایران، سندیکای تأمین داروهای انسانی، دانشکده‌های داروسازی، سندیکای مکمل‌های تغذیه‌ای، انجمن بالینی، انجمن اقتصاد و دارو به همراهی رئیس سازمان غذا و دارو با موضوع هم اندیشی جهت برون رفت از مشکلات و چالش‌های اخیر داروسازی و داروسازان، برگزار شد.

در این نشست، مباحث مختلفی جهت برون رفت از مشکلات دخالت سازمان‌های غیر مرتبط در وظایف وزارت بهداشت و مسائلی که تغییرات احتمالی قوانین احداث داروخانه می‌تواند برای خدمت رسانی به مردم و داروسازان ایجاد نماید مطرح گردید.
در پایان این نشست، گروه‌های داروسازی بیانیه‌ای را صادر کردند.
در قسمتی از این بیانیه، موضوع تحریم‌های ظالمانه مورد اشاره قرار گرفته که منجر به عدم ورود دارو به کشورمان گردیده و آسیب‌های جدی از این پس می‌تواند به خدمات دارویی و بیماران وارد نماید.
گروه‌های داروسازی، با خطاب قرار دادن سازمان ملل متحد، تقاضای رفع معضل تحریم‌های دارویی و پیگیری آن توسط شخص دبیرکل سازمان ملل متحد را خواستار شده‌اند.
در یکی دیگر از بندهای این بیانیه، گروه‌های داروسازی خواستار موضع‌گیری شفاف وزیر بهداشت راجع به دخالت‌های سازمان‌های غیر مرتبط و جلوگیری از هرگونه فعالیت غیر کارشناسانه جهت تغییر قوانین و آئین نامه احداث داروخانه شده‌اند.
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *