شناسه خبر: 20176 منتشر شده در مورخ: 1398/11/21 ساعت: 09:58 گروه: اجتماعی  
واگذاری ۲هزار کودک به فرزند خواندگی/پذیرش تعدادی از کودکان معلول

واگذاری ۲هزار کودک به فرزند خواندگی/پذیرش تعدادی از کودکان معلول

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از واگذاری سالانه حدود ۲ هزار کودک به فرزندخواندگی خبر داد و گفت: تعدادی از این کودکان دارای معلولیت هستند.

به گزارش ایران سپید حبیب الله مسعودی فرید به تعداد کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار کودک در مراکز تحت پوشش سازمان نگهداری می‌شوند که نسبت به گذشته آمارکودکان کمتر شده است.

وی با اشاره به اینکه کم شدن تعداد کودکان به دلیل سیاستهای سازمان بهزیستی برای فرزند خواندگی و واگذاری به خانواده‌های جایگزین است، گفت: در مجموع نمی‌توان گفت تعداد کودکان بی سرپرست و بد سرپرست کم شده بلکه ما با برنامه‌هایی که داریم برخی از این کودکان را به خانواده‌های جایگزین واگذار و برخی دیگر را به خانواده‌های متقاضی کودکان واجد شرایط لازم سپرده‌ایم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: بعد از اجرایی شدن قانون جدید فرزند خواندگی تعداد کودکان واگذار شده به خانواده‌ها افزایش یافته است بطوریکه هر سال حدود ۲ هزار کودک به خانواده‌های فاقد فرزند سپرده می‌شوند.

وی گفت: مشاوران و کارشناسان سازمان بهزیستی بعد از اینکه کودکی به فرزند خواندگی واگذار می‌شود نظارت‌ها و مشاوره‌های لازم را همچنان تا مدت زیادی دارند و هر زمانیکه خانواده و یا فرزند نیاز به کمک داشتند کارشناسان ما همراهشان هستند و اینگونه نیست که کودک بعد از فرزند خواندگی از بهزیستی کاملاً جدا شود.

فرید درمورد پذیرش کودکان معلول از سوی خانواده‌ها نیز گفت: براساس اطلاع رسانی‌های انجام شده برخی والدین خودشان متقاضی پذیرش کودک معلول و یا بیمار هستند که البته فعلاً تعداد این کودکان واگذار شده اندک است./ مهر

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *