شناسه خبر: 20385 منتشر شده در مورخ: 1398/12/20 ساعت: 11:05 گروه: اجتماعی  
کمبود شدید مواد ضدعفونی‌کننده در مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان

کمبود شدید مواد ضدعفونی‌کننده در مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان

معاون امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نیاز مبرم مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان کشور به مواد ضدعفونی‌کننده، از راه‌اندازی پویشی برای تهیه مواد شوینده و ضد عفونی کننده برای مراکز شبانه روزی این سازمان خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا ذوالفقار یزدان مهر اظهار کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا و نیاز شدید جمعیت تحت پوشش و مراقبین تحت پوشش سازمان بهزیستی به وسایل شوینده و ضدعفونی کننده، عدم امکان تهیه این وسایل مشکلات عدیده‌ای را برای مراکز به وجود آورده است. به همین دلیل دفتر مشارکت‌های مردمی این معاونت در نظر دارد نسبت به برگزاری پویشی در این خصوص اقدام کند.

وی درباره جزئیات برگزاری پویش مذکور اظهار کرد: این پویش شامل تهیه مواد شوینده، ضدعفونی کننده و لوازم بهداشتی برای مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان با همکاری خیران و برخی از ارگان‌ها و سازمان‌ها و همچنین از طریق جلب مشارکت‌های مردمی است.

معاون امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در ادامه اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم در خصوص اجرای این برنامه در استان‌ها انجام شده و گزارش اقدامات نیز ارزیابی و به دست ریاست سازمان بهزیستی کشور و ستاد مدیریت بحران این سازمان خواهد رسید.

یزدان مهر در ادامه به دستگاه‌های مختلف همکاری کننده در این پویش اشاره کرد و گفت: هماهنگی‌های لازم با صدا و سیمای استان‌ها و سایر رسانه‌های استانی برای اطلاع رسانی صورت گرفته است. همچنین ارسال پیامک به خیران و جلب مشارکت آنها نیز در این راستا انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت فضای مجازی و فضای محیطی موسسات برای اطلاع رسانی و جلب مشارکت‌های مردمی نیز توضیح داد: در همین راستا ضمن استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی از ظرفیت موسسات و مراکز غیر دولتی نیز استفاده خواهد شد. همچنین جلب مشارکت صنایع، شرکت‌ها و استفاده از ظرفیت نهادها و ارگان‌های فعال در حوزه تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده هم در دستور کار قرار دارد.

یزدان مهر تاکید کرد: با توجه به فعالیت تعداد زیاد مراکز نگهداری از معلولان، سالمندان و کودکان در سراسر کشور که به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به جامعه هدف این سازمان هستند، این پویش تلاش می‌کند تا لوازم بهداشتی مورد نیاز آنها را تامین کند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *