شناسه خبر: 20855 منتشر شده در مورخ: 1399/2/31 ساعت: 14:24 گروه: اجتماعی  
7 نفر به نمایندگی از گروه های هفتگانه استثنایی مشاور رئیس سازمان خواهند شد

7 نفر به نمایندگی از گروه های هفتگانه استثنایی مشاور رئیس سازمان خواهند شد

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در راستای استفاده از نظرات جامعه مخاطبین سازمان آموزش و پرورش استثنایی 7 نفر به نمایندگی از گروه های هفتگانه استثنایی به عنوان مشاور رئیس سازمان منصوب خواهند شد.

به گزارش ایران سپید دکتر سید جواد حسینی در نشست با نمایندگان آسیب دیده ناشنوایی اظهار داشت: برگزاری منظم جلسات با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه استثنایی بویژه سازمان هایی که از خود گروه های استثنایی تشکیل شده باشد از برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی است.

معاون وزیر در خصوص فعالیت های انجام شده سازمان آموزش و پرورش استثنایی در دوران کرونا گفت: ایجاد پایگاه جامع محتوای آموزشی با هدف تولید و جمع آوری محتوای آموزشی مکتوب و دیجتیالی راه اندازی شده است که تاکنون هزار عنوان محتوای از استان ها به این بانک ارسال شده است.

وی افزود: 5 استودیو ویژه تولید محتوای آموزشی نیز در استان های کشور و سازمان راه اندازی شده است که هدف این استودیو ها تولید محتوای آموزشی دیجیتال از نزدیک به 600 کتاب دانش آموزان با نیاز های ویژه است.

وی تصریح کرد: محتواهای تولید شده از طریق قرار گرفتن بر روی پورتال سازمان و یا لوح فشرده  در اختیار دانش آموزان با نیاز های ویژه قرار خواهد گرفت.

حسینی با اشاره به نهضت توان افزایی گفت: در قالب  نهضت توان افزایی که  ۸۳  هزار قلم تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی و توانبخشی مورد نیاز دانش آموزان استثنایی با همت خیرین تهیه خواهد شد و در سال جاری خرید این تجهیزات برای 10 هزار دانش آموز هدفگذاری شده است.

وی با بیان اینکه تربیت معلم چند مهارتی و تخصصی کردن رشته های آموزشی از سیاست های آموزش و پرورش استثنایی است اظهار داشت:در سال جاری ده درصد معلمان آموزش مهارت های چند گانه را خواهند خواهند دید و در قالب نهضت زبان اشاره و خط بریل آموزش پنج هزار نفر برای سال جاری هدف‌گذاری شده است.

معاون وزیر با بیان اینکه  در سال گذشته ۶۲ کتاب و لوح افزار برای دانش آموزان با نیاز های ویزه مناسب سازی شده است افزود: برای سال جاری ۱۱۷ اثر در حال مناسب سازی است و همچنین هوشمند سازی مدارس  استثنایی نیز در دستور کار قرار دارد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *