شناسه خبر: 20875 منتشر شده در مورخ: 1399/3/3 ساعت: 12:09 گروه: اجتماعی  
فاطمه رهبر برای محرومین زحمات فراوانی کشید
وحید دستجردی:

فاطمه رهبر برای محرومین زحمات فراوانی کشید

عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی (رده) گفت: فاطمه رهبر برای محرومین زحمات فراوانی کشید و در همین مسیر به بیماری کرونا مبتلا شدن و جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر مرضیه وحید دستجردی عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی (رده) در آئین بزرگداشت فاطمه رهبر که با تسلیت درگذشت خانم فاطمه رهبر، اظهار داشت: ایشان تلاش بسیاری در مسیر انقلاب اسلامی داشتند و در نهادهای مختلف به خدمت رسانی به مردم پرداخت و در کنار آن نقش خود به عنوان یک زن و همسر را به خوبی ایفا می‌کرد. وی فاطمه رهبر را یک بانوی در طراز انقلاب اسلامی ایران و الگویی مناسب برای زنان و دختران ما دانست و گفت: آشنایی من با ایشان به بیست سال قبل و انتخابات مجلس بر می‌گردد، در آن جلسات من با ایشان آشنا شدم. او انسانی بسیار مخلص و مردمی بود و با مردم محروم می‌جوشید و بسیار دلسوز مردم بود و می‌خواستند از سکوی مجلس برای خدمت رسانی به مردم استفاده کنند اما در مجلس ششم رأی نیاوردند اما در سه دور بعدی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بودند و این دوره نیز رأی آوردند که ما از وجود آن محروم شدیم.عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی (رده) گفت: خانم رهبر ملتزم به ولایت فقیه و تبلور اعتقاد به ولایت فقیه بودند و لحظه‌ای از این مسیر خارج نشدند، ایشان یک زن به معنای واقعی انقلابی و اخلاقی بودند که در کنار چهره اجتماعی برای خانواده هم وقت می‌گذاشتند و از خانواده حفاظت و حراست می‌کردند.وحید دستجردی ادامه داد: ایشان یک نماینده شاخص و فعال و افتخاری برای زنان بودند که کارهای بسیار بزرگی را برای زنان انجام داد، همانگونه که مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان زن مجلس با ایشان فرمودند که شما وظیفه پیگیری مشکلات زنان را دنبال می‌کردند و ماه‌ها و سال‌ها برای تحقق مسائل زنان زحمت کشید.وی تساوی دیه زن و مرد در تصادفات با رعایت مسائل شرعی را یکی از اقدامات فاطمه رهبر در دوران نمایندگی در مجلس دانست و افزود: ارث بردن زمین زن از شوهر از جمله کارهای ایشان بود که خانم رهبر نقش مهمی در تصویب آن داشت. او همچنین تلاش بسیار و نقش مهمی در افزایش مرخصی زایمان زنان شاغل از شش ماه به ۹ ماه را داشت و مرخصی دو هفته‌ای همسران را نیز تصویب کرد.عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) بیمه زنان خانه دار، دریافت حقوق زنان با سابقه ده سال بیمه و کاهش ساعت کار بانوان و مستمری بعد از فوت زنان برای فرزندان را از دیگر کارهای خانم رهبر در مجلس اعلام کرد و گفت: ایشان برای نیازمندان و معلولان و نیازمندان بسیار تلاش کردند و دغدغه بانوان را داشتند. تشکیل شعبه ویژه اطفال و ممنوعیت حضور افراد زیر ۱۸ سال در دادگاه‌های از جمله کارهایی بود که خانم رهبر از آن حمایت کردند و برای به ثمر رسیدن این قوانین بسیار تلاش کردند. امید داریم که بانوان و دختران از ایشان پیروی کنند.وی ادامه داد: خانم رهبر بعد از سه دوره نمایندگی در مجلس، کمیته امداد امام خمینی را انتخاب کردند تا به خدمت رسانی به مردم بپردازند، او شبانه روز در حال تلاش برای سلامت مردم و مدد جویان بود و هفته‌ای چند سفر استانی داشتند. خانم رهبر افتخاری برای جامعه زنان بودند و من مطمئنم هیچ زنی به اندازه ایشان در بین محرومان، سیل و زلزله زدگان حضور نداشت و توانستند مستمری بگیران کمیته امداد را سه برابر کردند. فاطمه رهبر برای محرومین زحمات فراوانی کشیدن و در همین مسیر به بیماری کرونا مبتلا شدن و جان خود را از دست دادند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *