شناسه خبر: 3081 منتشر شده در مورخ: 1392/12/27 ساعت: 12:43 گروه: ورزشی  
ورزش نابینایان در تقویم 92

ورزش نابینایان در تقویم 92

بررسی عملکرد ورزش نابینایان و کم بینایان در سال 92

 یکی از مهمترین اتفاق های  ورزش نابینایان تغییر ریاست این فدراسیون بود.

16 اردیبهشت سال 92 محمدرضا مظلومی که پیش از این رئیس هیأت نابینایان استان تهران و نایب رئیس فدراسیون نابینایان بود، به عنوان سرپرست جدید فدراسیون انتخاب شد و در نهایت در 27 آذر مظلومی به عنوان رئیس فدراسیون نابینایان برای مدت 4 سال انتخاب شد. در این سال رقابت های پاراآسیایی مالزی در رده جوانان، در آبان برگزار شد  که یکی دیگر از مهمترین اتفاقات سال بود که ورزشکاران نابینای  کشورمان همراه با کاروان غدیر و ورزشکاران فدراسیون جانبازان و معلولین به مقام نایب قهرمانی مسابقات رسیدند. در این بخش، رشته های مختلف در فدراسیون نابینایان را به تفکیک بررسی می کنیم.

در رشته جودو در رقابت های برون مرزی در پاراآسیایی مالزی یک مدال برنز به دست آوردیم. در رقابتهای قهرمان کشوری جودو خراسان رضوی قهرمان، تهران دوم و خوزستان به مقام سومی رسید. در رشته شنای نابینایان در بازی های آسیایی مالزی یک طلا، یک نقره و یک مدال برنز به دست آوردیم و یازدهمین دوره مسابقات قهرمان کشوری شنای نابینایان، به میزبانی تهران برگزار شد که خراسان رضوی قهرمان شد، تهران به مقام دومی رسید و خوزستان در جایگاه سوم قرار گرفت. در رشته دو و میدانی در رقابت های جهانی فرانسه که از 24 تیر تا 9 مرداد برگزار شد، یک مدال برنز به دست آوردیم و در بازیهای آسیایی مالزی 2 طلا، 3 نقره و 2 برنز ره آورد دو و میدانی کاران نابینای کشورمان بود. در وزنه برداری قدرتی یا همان پاورلیفتینگ در رقابت های قهرمان کشوری که از 15 تا 17 اسفند برگزار شد، در رده بزرگسالان مازندران اول، گیلان دوم و اصفهان به مقام سومی رسید. در رشته فوتبال پنج نفره نابینایان در مسابقات بین المللی تایلند که از 25 مرداد تا 2 شهریور برگزار شد، تیم فوتبال نابینایان کشورمان به مقام قهرمانی رسید. در رقابتهای داخلی نیز ششمین دوره مسابقات قهرمانی کشور فوتبال نابینایان اسفند در بابلسر برگزار شد که تیم فارس به قهرمانی آذربایجان شرقی دوم شد و کرمان به مقام سومی رسیدند. در رشته شطرنج نابینایان چهاردهمین دوره مسابقات قهرمان کشوری شطرنج نابینایان در بخش آقایان در آبان برگزار شد و رقابت های قهرمان کشوری شطرنج نابینایان در بخش بانوان از 5 تا 9 بهمن برگزار شد. اما در رشته گلبال که به نوعی ورزش اول نابینایان محسوب میشود، در رقابت های آسیا اقیانوسیه که از 18 تا 28 آبان در شهر پکن چین برگزار شد، تیم گلبال مردان کشورمان به مقام قهرمانی رسید و سهمیه مسابقات جهانی فنلاند را به دست آورد. در بخش بانوان نیز گلبالیست های کشورمان سوم شدند و به مسابقات جهانی فنلاند راه پیدا کردند. اما سه ماه بعد با مشخص شدن گروه بندی مسابقات جهانی در بخش بانوان، کام همه گلبالیست های کشورمان تلخ شد. گلبالیست های بانوان ایران علی رغم متحمل شدن زحمت فراوان برای راهیابی به مسابقات جهانی، اما به جهت هم گروهی با اسرائیل به این رقابت ها اعزام نخواهند شد. در مسابقات پاراآسیایی مالزی نیز، تیم ملی گلبال جوانان کشورمان در بخش مردان به مقام قهرمانی رسید و بانوان گلبالیست هم سوم شدند. دهمین دوره مسابقات سوپر لیگ گلبال کشورمان در اسفند به پایان رسید که تیم مناطق نفت خیز جنوب قهرمان و هیأت نابینایان تویسرکان دوم و تیم بهزیستی قم به مقام سومی رسید. در مسابقات گلبال قهرمانی کشور پیشکسوتان که در تیر برگزار شد، تیم های تهران، مازندران و قزوین عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند. امیدواریم سال جدید سالی پر افتخار برای ورزش نابینایان باشد. مسابقات مهمی مثل رقابت های جهانی فنلاند در رشته گلبال، مسابقات پارا آسیایی 2014 اینچوان، رقابت های جهانی توکیو در رشته فوتبال نابینایان و مسابقات جهانی اسکاتلند در رشته شنای نابینایان، از مهمترین رقابت های ورزش نابینایان در سال 93 است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *