شناسه خبر: 3108 منتشر شده در مورخ: 1393/1/11 ساعت: 15:17 گروه: اجتماعی  
لزوم تعامل بیشتر با سایر دستگاه‌ها برای حل مشکلات مددجویان بهزیستی
مدیرکل بهزیستی شهر تهران

لزوم تعامل بیشتر با سایر دستگاه‌ها برای حل مشکلات مددجویان بهزیستی

مدیرکل بهزیستی شهر تهران، تعامل بیشتر با سایر دستگاه‌ها را برای حل مشکلات مددجویان بهزیستی ضروری دانست.

مصطفی سراج در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص اقدامات صورت گرفته در این حوزه در سال 92، اظهار داشت: یکی از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته، تلاش در جهت تخصصی کردن فعالیت‌ها و جداسازی اقدامات به صورت تخصصی به ویژه در حوزه طب خانواده، شیرخوارگاه‌ها، پیشگیری از معلولیت‌ها، آموزش و ارتقای مهارت زندگی برای جامعه هدف بود.

وی ادامه داد: در حوزه توانبخشی، اوتیسم، معلولان ذهنی جدید و وسائل توانبخشی تلاش بر نگاه تخصصی و حرفه ای بود، اما به طور قطع نتوانستیم تمام اهدافمان را محقق کنیم.

مدیرکل بهزیستی شهر تهران گفت: در سال 92 همچنین تلاش کردیم دوره‌های آموزشی در حوزه مناسب سازی، آموزش مهارت‌های زنذگی و حرفه آموزی برای مددکاران داشته باشیم تا از این طریق آموزش‌ها به مددجویان منتقل شود.

وی افزود: در سال گذشته سعی کردیم تا ارتباطات فراسازمانی با سایر دستگاه‌ها را برقرار کنیم، تا بتوان از این طریق مشکلات پیش روی مددجویان سازمان بهزیستی از جمله معلولان را برطرف کنیم.

سراج با اشاره به 56 هزار مددجوی مستقیم و بیش از 60 هزار مددجوی غیرمستقیم که تحت پوشش این مرکز هستند، تاکید کرد: در حوزه آموزش به خانواده‌ها برای نگهداری از معلولان در درون خانواده، 6 تیم مراقبت آموزش‌های لازم را به آنها می‌دهند تا اطلاعات لازم برای برخورد با معلولان را به دست آورند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ها باید هر ساله حدود 15 تا 20 درصد از مددجویان توانمند شوند تا از چرخه حمایتی خارج شوند، لذا در این راستا در بحث ترخیص از مراکز و نگهداری در منازل با پشتیبانی مالی و انواع حمایت‌ها سعی در اجرای هر چه بیشتر این برنامه‌ها را داریم.

انتهای پیام

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *