شناسه خبر: 3629 منتشر شده در مورخ: 1393/2/16 ساعت: 09:46 گروه: بهداشت و سلامت  
کلینیک دندانپزشکی معلولان فیاض بخش مشهد از تمامی نقاط کشور پذیرش دارد

کلینیک دندانپزشکی معلولان فیاض بخش مشهد از تمامی نقاط کشور پذیرش دارد

مسوول کلینیک دندانپزشکی مرکز معلولان شهید فیاض بخش مشهد گفت: هم اکنون خدمات دندانپزشکی ارائه شده برای معلولان در این کلینیک، در سطح کشور منحصر به فرد است و از تمامی نقاط کشور در این مرکز پذیرش داریم.

دکتر علی حدادیان  در مشهد افزود: روزانه افزون بر 30معلول جسمی و حرکتی، نیازمند خدمات دندانپزشکی از شهر مشهد و سایر استان های کشور به این مرکز مراجعه می کنند.

وی اظهار داشت:کلینیک دندانپزشکی مرکز معلولان شهید فیاض بخش در سال 1384 در فضایی به مساحت یک هزار و 100 متر مربع واقع در این مرکز تاسیس شد.

وی ادامه داد: هم اکنون این کلینیک با 12 یونیت دندانپزشکی و دو اتاق عمل به معلولان جسمی و حرکتی خدمات ارایه می دهد.

حدادیان گفت: این کلینیک تنها مرکز در کشور است که خدمات دندانپزشکی را از طریق بیهوشی عمومی برای برخی از معلولان ارایه می دهد.

وی بیان کرد: بدین ترتیب معلولانی که درشرایط خاص بوده و قابل کنترل نمی باشند، بین دو تا سه ساعت بیهوش شده و تمامی امور دندانپزشکی بر روی آنها انجام می شود.

مسوول کلینیک دندانپزشکی مرکز معلولان فیاض بخش مشهد گفت: در این کلینیک تمامی امور دندانپزشکی معلولان شامل ترمیم دندان، معالجه ریشه، پروتز و جراحی های فک و صورت مطابق با استاندارهای جهانی ارایه می شود.

حدادیان افزود: در حال حاضر 55 دندانپزشک اعم از عمومی و متخصص به صورت افتخاری در کلینیک حضور یافته و خدمات دندانپزشکی را به معلولان ارایه می دهند.

عضو هیات مدیره کلینیک دندانپزشکی شهید فیاض بخش نیز در این جلسه، گفت: ساخت این کلینیک از ابتدا بر اساس اصول علمی و با فراهم آوری تجهیزات پیشرفته با کمک خیرین انجام شده است.

دکتر محمد علوی افزود: کنترل عفونت در مراکز دندانپزشکی از اهمیت خاصی برخوردار است و با رعایت اصول مربوطه، خوشبختانه در این مدت آلودگی از بیمار به بیمار دیگری منتقل نشده است.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا کلاس های کنترل عفونت و دوره های ویژه ای برای برخورد با معلولان برای پرسنل کلینیک دندانپزشکی گذاشته شده است.

عضو دیگر هیات مدیره کلینیک دندانپزشکی شهید فیاض بخش مشهد نیز در این جلسه گفت: دندانپزشکانی که در این دنیای صنعتی و مادی، دعوت وجدان خود را برای کمک به معلولان و بدون هیچ شائبه ای پاسخ داده اند، با خدای خود معامله کرده اند.

دکتر حسین بیگلری افزود: با توجه به اینکه خدمات دندانپزشکی به معلولان از جایگاه خاصی برخوردار است، از وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی تقاضا داریم در تقویم کشوری روزی خاص را برای دندانپزشکی معلولان اختصاص دهند.

در این جلسه رییس هیات مدیره کلینیک دندانپزشکی شهید فیاض بخش مشهد به تشریح پیشینه شکل گیری موسسه فیاض بخش که با کمک خیران اداره می شود، پرداخت.

دکتر محمود دلسایی گفت: این موسسه با سابقه فعالیت 50 ساله نخستین مرکز خیریه معلولان شهر مشهد است که اکنون خدمات مختلفی را به معلولان ذهنی و حرکتی ارایه می دهد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *