شناسه خبر: 4477 منتشر شده در مورخ: 1393/5/11 ساعت: 11:05 گروه: دانش و فن آوری  
پایان کار GW-Connect!

پایان کار GW-Connect!

شرکت GW-Micro از طریق وبسایت خود اعلام کرد از روز 4 آگوست امسال دیگر نرم افزار GW-Connect از دسترس کاربران نابینا خارج خواهد شد.

به گزارش ایران سپید این شرکت در توضیح علت این اتفاق اعلام کرد: شرکت Microsoft، صاحب امتیاز Skype, کیتی را از برنامه اسکایپ در اختیار شرکتهای برنامه نویسی قرار داده بود که به وسیله آن کیت بتوانند اسکایپ را به شکل دلخواه خود طراحی کنند. ما هم به کمک این کیت توانسته بودیم اسکایپی ویژه نابینایان و متناسب برای صفحه خوانها طراحی کنیم. اما Microsoft به طور ناگهانی اعلام کرده است که از 4 آگوست دیگر برنامه ای برای ادامه پشتیبانی از این کیت در نظر ندارد. لذا از این روز، نرم افزار GW-Connect دیگر برای کاربران نابینا قابل استفاده نخواهد بود. GW-Micro از اتفاق به وجود آمده اظهار تاسف کرده و میفزاید: ما اصلاً انتظار چنین اتفاقی را نداشتیم و فکر میکردیم کار به شکل بهتری پایان خواهد یافت. نابینایان زیادی به دلیل سهل الوصول بودن این نرم افزار آن را به اسکایپ ترجیح میدادند اما حالا دیگر همه نابینایان برای استفاده از امکانات اسکایپ باید به سراغ نرم افزار اصلی بروند. نسخه اصلی اسکایپ را میتوان از وبسایت خود نرم افزار به نشانی: www.skype.com یا وبسایتهای دیگری نظیر: filehippo و filehorse داونلود کرد. همچنین کاربران برای استفاده راحتتر از اسکایپ، به اسکریپتهای مخصوص این نرم افزار برای صفحه خوان JAWS هم نیاز دارند که برای داونلود این اسکریپتها میتوانند به نشانی: WWW.DLEE.ORG مراجعه کنند.همچنین در وبسایت مذکور نرم افزاری هم با نام Skype-talking قرار داده شده است که استفاده از آن را نیز به کاربران نابینا پیشنهاد میکنیم. در نظر داشته باشید که حتماً آخرین نسخه اسکایپ را داونلود کنید تا از دردسر به روز رسانیهای مکرر این نرم افزار در امان بمانید. به علاوه، کاربرانی که از اینترنت حجمی استفاده میکنند باید در نظر داشته باشند که مکالمه با اسکایپ نسبت به GW-Connect پهنای باند بیشتری را مصرف میکند. بنا بر این باید سعی کنند تماسهای خود را با دقت بیشتری مدیریت کنند. امید هاشمی

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *