شناسه خبر: 4769 منتشر شده در مورخ: 1393/6/9 ساعت: 12:59 گروه: فرهنگی  
مرجان قنبری مهر عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان

مرجان قنبری مهر عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان

امیدوارم مدیران فرهنگی کشور از تداوم جشنواره موسیقی جوان حمایت کنند

به گزارش روابط عمومی هشتمین جشنواره موسیقی جوان، مرجان قنبری مهر عضو شورای سیاستگذاری بخش موسیقی کلاسیک غیر ایرانی این جشنواره گفت: مدت ها بود رکودی در بخش های مختلف موسیقی به خصوص در بین جوان ها وجود داشت که با آغاز دوباره جشنواره موسیقی جوان انگیزه ای دوباره برای جدی تر شدن فعالیت های به خصوص آموزشی فراهم آمد و خوشحالم که می بینم این جشنواره بر جامعه موسیقی نیز توانسته تاثیر مثبت بگذارد.

مرجان قنبری مهر در ادامه افزود: نزدیک به 80 درصد از جوانان متقاضی شرکت در جشنواره موسیقی جوان(در بخش موسیقی کلاسیک غیر ایرانی) از سطح خوبی برخوردار بودند و شاید اگر امکانات بیشتری برای این جشنواره وجود می داشت تعداد بسیار بیشتری از این استعدادها به مرحله اصلی جشنواره راه پیدا می کردند.

این عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان در بخش موسیقی کلاسیک غیر ایرانی، عنوان کرد: در واقع تعداد بسیار قابل توجهی از کسانی که آثارشان را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند لیاقت شرکت در بخش نهایی را داشتند منتهی به دلیل محدودیت امکانات این اتفاق نیفتاد و فقط کسانی که امتیاز بیشتری آوردند ، انتخاب شدند؛ از این رو آنهایی که انتخاب نشده اند نباید گمان کنند که سطح شان قابل قبول نبوده است.

وی همچنین ادامه داد: همانطور که می دانید همچون بسیاری از موارد دیگر تمرکز امکانات در تهران قرار دارد و موسیقی نیز چنین است. در زمینه موسیقی کلاسیک نیز اکثر مدرسان در تهران تدریس می کنند و به همین نسبت اقبال جوانان تهرانی به موسیقی کلاسیک نیز بیشتر دیده می شود. البته به این نکته باید اشاره کرد که در بین شهرستانی ها نیز جوانان با استعدادی دیده می شوند که می بایست برای ادامه روند آموزشی آنها فکری اساسی کرد.

مرجان قنبری مهر گفت: من به شخصه این جشنواره را فرصتی خاص برای جوان ها می دانم تا بیایند و در فضایی جدی تر، هم داشته هایشان را محک بزنند و هم دیده شوند.

این عضو شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره موسیقی جوان در ادامه افزود: برگزاری جشنواره باید به گونه ای باشد که هر سال در یک موقع خاص از سال همه نگاه‌ها منتظر برگزاری چنین جشنواره ای باشد؛ حتی به نظرم هیچ ایرادی ندارد که از یک سال قبل لیست برنامه هایی که می بایست جوان ها در جشنواره بنوازند و بخوانند در اختیارشان قرار بگیرد تا جهشی اساسی را در طول سال شاهد باشیم.

وی گفت: امیدوارم در دوره های بعدی جشنواره شاهد حضور تعداد بیشتری از جوان ها در این جشنواره باشیم و مدیران فرهنگی کشورمان نیز برگزاری جشنواره موسیقی جوان را همواره در دستور کار خود داشته باشند. 

هشتمین جشنواره موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی 15 تا 20 شهریورماه در تالار رودکی، خانه هنرمندان و تالار وحدت برگزار می شود

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *