شناسه خبر: 5187 منتشر شده در مورخ: 1393/8/7 ساعت: 11:05 گروه: سیاسی  
نماینده رباط کریم: پیشرفت های امروز کشور مدیون تیم کاری روحانی است
نخستین موافق وزیر پیشنهادی علوم؛

نماینده رباط کریم: پیشرفت های امروز کشور مدیون تیم کاری روحانی است

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور محبوب ما پیشرفت هایی را در کشور ایجاد کرده است که باید مورد توجه قرار گیرد و آن را مدیون تیم کاری وی بدانیم.

 «ابراهیم نکو» که به عنوان نخستین موافق وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه علنی  مجلس شورای اسلامی سخن می گفت، افزود: براساس قسمی که یاد کرده ایم باید عمل کنیم و در راستای عمل به وظیفه خود اظهارنظر و عمل کنیم؛ بنابراین امیدواریم تصمیمی که امروز می گیریم مورد رضای خداوند قرار گیرد.

وی ادامه داد: امروز باید بپذیریم دولتی رفته و دولتی آمده است و دولت فعلی باید وظایف خود را پیش ببرد؛ امروز رییس جمهوری محبوب ما پیشرفت هایی را در کشور ایجاد کرده است که باید مورد توجه قرار گرفته و آن را مدیون تیم کاری وی بدانیم.

نکو گفت: همکاران تو را به خدا مراجعه کنید به قسمی که یاد کرده ایم و باید به آن عمل کنیم، مبادا حقوقی از نظام، ملت، کشور و قوا تضییع شود. 

وی ادامه داد: جای تاسف است که امروز اظهارنظرهایی از سوی برخی افراد مطرح می شود و ما آن را محکوم می کنیم در حالیکه خودمان از همان ابتدای شروع به کار، زمانی که وزیری مطرح می شود از طریق برخی رسانه ها و خبرگزاری ها خواب راحت را از نمایندگان می گیریم. بیایید پاسخ دهیم زمانی که این وزیر محترم و سالم و به دور از حاشیه های سیاسی مطرح می شود برخی خبرگزاری ها مدام یک تفکر و اظهارنظر را از نمایندگانی به کل کمیسیون تعمیم می دهند در حالیکه دروغ آشکار می شود و این به مصلحت نظام نیست. 

نماینده موافق وزیر پیشنهادی علوم گفت: بنده می دانم واز طریق ارتباطی که با دوستان داشتم بسیاری از همین کمیسیون یعنی کمیسیون آموزش با این وزیر موافق هستند چرا به دروغ بگوییم و همین نقض تعهدی است که به نظام و ملت و کشور سپرده ایم. 

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز خدا را در نظر بگیریم و قطعا این اتفاق خواهد افتاد. قطعا اظهار نظر یک نفر ملاک تصمیم گیری ما نخواهد بود ولو اینکه آن فرد را مغرض می دانم اگر عمدا این کار را کرده باشد. 

وی ابراز امیدواری کرد: امروز باید تصمیم گیری ما صحیح باشد و هر چه باشد به عنوان موافق وزیر پیشنهادی تمکین می کنم وبه آن احترام می گذارم اما برخی مسائلی را که در همین برنامه پیشنهادی آقای نیلی دیدم بسیاری از اظهارنظرهای دوستان را نقض می کند، سوابق درخشان علمی و اجرایی وی بیانگر موفقیت های بسیار ایشان در جامعه علمی است که امروز اظهارنظرهای اساتید و دانشجویان بیانگر آن است. 

نکو گفت: وزیر پیشنهادی علوم حاشیه های سیاسی ندارد و این یکی از امتیازات وی است. 

وی گفت: بحث مربوط به سرپرستی آقای نیلی بر دانشگاه تهران و اینکه ریاست وی ازشورای عالی انقلاب فرهنگی رد شده است، صحت ندارد زیرا همین دوستان در روز گذشته تکذیبیه هایی زدند و کسی این را رد نکرد پس باید به آنچه افراد اظهار می کنند و نقضش وجود ندارد، احترام گذاشت. 

نماینده رباط کریم در مجلس ادامه داد: در رابطه با نامه وی به رهبری با جمعی از اساتید، اگر راست می گوییم مدرک ارایه دهیم. وی در مقطعی چنین نامه ای می نویسند که از ولی امر مسلمین جهان اجازه بگیرند و نظرشان را بخواهند چرا ما این را طور دیگری انعکاس می دهیم؟ 

وی گفت: آقای نیلی بارها اعلام کرده اند بیشترین و نهایت تعامل را با مجلس خواهد داشت این در حالی است که برخی قضاوت می کنند که در آینده چنین و چنان اتفاق خواهد افتاد. آیا این برای ما نمایندگان صحیح است که اینگونه قضاوت کنیم؟ ما که ابزار در دستمان است و با کسی هم تعارف نداریم. کسی که از خط قرمزها عبور کند، همه ما موظف هستیم در مقابل آن بایستیم. پس اجازه دهید رییس جمهوری که امروز از نام آورترین روسای جمهور جهان شده و مردم به ایشان اعتماد دارند، کارها را پیش ببرد و با تیمی که می تواند کار کند و ادامه مسیر دهد.

وی اظهار داشت: در هر صورت بنده امیدوارم امروز نمایندگان به ندای مردم، دانشگاهیان و دانشجویان پاسخ مثبت دهند. 

وی ادامه داد: به برنامه های وزیر پیشنهادی نگاه کنید والله قسم اگر جامع تر از آن را تا کنون دیده اید، بگویید؟ برنامه هایی که از اسناد بالادستی تبعیت می کند اسناد مهم کشور که همه باید از آن پیروی کنیم را بیان کرده است. امروز باید دغدغه های رهبری در حوزه علمی و دانشگاهی برطرف شود. برنامه های اجرایی که وزیر پیشنهادی علوم ارایه کرده است در حوزه دانشگاهی، انقلابی به پا خواهد کرد که افتخاری برای نظام خواهد آفرید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمد مهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به این اظهارات نماینده رباط کریم که اینکه نماینده در مصاحبه ای نظر خود را به کل اعضای کمیسیون نسبت دهد ، درست نیست و به معنای این نیست که همه اعضای کمیسیون نسبت به آقای نیلی نظر منفی داشتند؛ واکنش نشان داد.

نکو گفت که بعضی از اعضای کمیسیون آموزش با وزیر پیشنهادی علوم موافق هم هستند. 

محمد مهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش در یادداشتی که علی لاریجانی رییس مجلس آن را قرائت کرد، اظهار داشت: ما در جلسه کمیسیون نظری را که به عنوان مثبت داده باشیم، چنین کاری در کمیسیون نکرده ایم. 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *