شناسه خبر: 5412 منتشر شده در مورخ: 1393/9/16 ساعت: 08:46 گروه: اجتماعی  
افزایش مستمری مددجویان بهزیستی در انتظار مصوبه دولت

افزایش مستمری مددجویان بهزیستی در انتظار مصوبه دولت

رئیس سازمان بهزیستی گفت: افزایش مستمری امسال مددجویان تحت پوشش بهزیستی در انتظار مصوبه دولت است و هنوز این مصوبه ابلاغ نشده است.

دکتر همایون هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هر ساله مستمری مددجویان بهزیستی 20 درصد افزایش پیدا کرده است اما امسال تا کنون این اتفاق رخ نداده است .

وی با اشاره به اینکه علاوه بر مستمری، کمکهای دیگری نیز به مددجویان اعطا می شود ، گفت: مبلغ مستمری مددجویان ناچیز است اما با درنظر گرفتن سایر کمکهای نقدی و غیر نقدی ، بن ، یارانه و ... رقم نسبتا قابل قبولی به مددجویان در ماه پرداخت می شود که البته به دنبال افزایش این کمکها نیز هستیم.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه نسبت به سایر دستگاههای دولتی و حمایتی در پرداخت کمک و مستمری به مددجویان جلو تر هستیم، تاکید کرد: مستمری مددجویان بهزیستی با تاخیر پرداخت نمی شود ودراین خصوص به روز هستیم.

به گفته هاشمی ، بدنبال افزایش مستمری ها هستیم و هر زمان که دولت مصوبه را ابلاغ کند آمادگی اجرایی شدن آن را داریم.

وی در مورد ارائه خدمات توانبخشی به سالمندان در منزل نیز گفت:در حال حاضر 5 هزار و 550 سالمند از خدمات توانبخشی درمنزل سازمان بهزیستی بهره مند می شوند که این تعداد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه 253 مراکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی در کشور فعال است ، اظهار داشت: تعداد سالمندانی که از خدمات مراکز توانبخشی و شبانه روزی بهره مند می شوند هم اکنون 14 هزار و 117 نفر است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *