شناسه خبر: 6438 منتشر شده در مورخ: 1394/2/15 ساعت: 11:32 گروه: اقتصادی  
20 هزار میلیارد تومان هزینه سالانه پوشاک خانوارهای ایرانی
معاون مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

20 هزار میلیارد تومان هزینه سالانه پوشاک خانوارهای ایرانی

معاون طرحهای آماری و آمارهای ثبتی مرکز آمار ایران گفت: خانوارهای ایرانی سالی 20 هزار میلیارد تومان صرف خرید پوشاک و کفش می کنند اما سهم تولید در این بخش اندک است.

علیرضا زاهدیان افزود: نتایج طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوارهای کشور در سال 1392 نشان می دهد متوسط هزینه خرید پوشاک و کفش خانوارهای کشور به رقم 900 هزار تومان در سال رسیده است. 

وی ادامه داد: اگر این رقم را در تعداد کل خانوارهای کشور ضرب کنیم به این نتیجه می رسیم که هزینه سالانه کل خانوارهای ایرانی برای خرید پوشاک و کفش از مرز 20 هزار میلیارد تومان در سال گذر کرده اما شاهد رونق در بخش تولید پوشاک و کفش نیستیم. 

وی درباره مطالب یادشده، افزود: بنابراین می توان نتیجه گرفت سهم عمده ای از این هزینه صرف واردات رسمی یا غیررسمی پوشاک و کفش از خارج از کشور می شود.

زاهدیان در پایان گفت: بدیهی است با حمایت مردم اگر بتوان برنامه های کشور برای حمایت از تولید داخلی در این بخش را به عزم ملی تبدیل کرد، بدون نیاز به سرمایه گذاری جدید در کوتاه مدت شاهد رونق در بخش تولید پوشاک و کفش خواهیم بود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *