شناسه خبر: 6989 منتشر شده در مورخ: 1394/5/24 ساعت: 12:23 گروه: فرهنگی  
شناسایی و جذب گوینده کتاب در نخستین جشنواره تولید کتابهای صوتی
برای نخستین بار در اصفهان برگزار می‌شود

شناسایی و جذب گوینده کتاب در نخستین جشنواره تولید کتابهای صوتی

نخستین جشنواره تولید کتابهای صوتی با هدف تولید و جمع آوری کتابهای صوتی و همچنین شناسایی و جذب گویندگان مناسب در اصفهان برگزار می شود

به گزارش ایران سپید  با توجه به اینکه کتاب های خط بریل برای نابینایان بسیار محدود است بهترین جایگزین را می توان کتاب های گویا قرار داد که از چند سال گذشته کتاب ها توسط گویندگان خوانده می شود و فایل صوتی آن در اختیار نابینایان قرار می گیرد.

کتابهای صوتی متن کتابی است که توسط یک یا چند گوینده خوانده می‌شود و بصورت فایل صوتی درمی‌آید که در ابتدا با هدف نیاز نابینایان ارائه می شد اما اکنون با وجود سرگرمی های جدید، میل به درآمد بیشتر به دنبال ترویج مصرف گرایی و در نتیجه کاهش اوقات فراغت و مسایلی مانند آن باعث شده افرادی که زمان کمتری برای مطالعه دارن کتابهای گویا که به صورتmp3 در آمده را استفاده کنند.
می‌توان با استفاده از کتابهای صوتی زمان‌هایی را که به طور عادی از دست رفته محسوب می‌شوند، به بهترین زمان برای مطالعه تبدیل کرد.
کتابخانه فاطمه زهرا (س) و کتابخانه گویا بیش از 7 هزار کتاب صوتی در تمام مقاطع تحصیلی و موضوعات آزاد را جمع آوری کرده و در اختیار نابینایان و افرادی که خواهان استفاده از کتابهای صوتی هستند، قرار داده است.
در همین راستا کتابخانه گویا فاطمه زهرا (س) وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان نخستین جشنواره تولید کتابهای صوتی استان اصفهان را با هدف تولید و جمع آوری کتابهای صوتی در دو بخش اصلی (رقابتی) و بخش ویژه کودک برگزار می کند.
 ایجاد فرصت و زمینه ای برای علاقمندان به گویندگی از طریق ضبط کتاب های صوتی، ترویج فرهنگ مطالعه و فراهم نمودن امکان دسترسی آسان به کتاب از طریق فایل صوتی در هر زمان و مکان، شناسایی افراد مستعد و علاقمند به گویا سازی کتاب هم از دیگر اهداف این جشنواره است.
افرادی که علاقه مند هستند در این جشنواره شرکت کنند می توانند در بخش اصلی در موضوعات روانشناسی، شعر، داستان ، سلامت و تغذیه، حقوق شهروندی، اصفهان شناسی کتابی را انتخاب و آن را بخوانند در واقع فایل صوتی آنرا ایجاد کنند.
علاقه مندان تا پایان شهریور ماه فرصت دارند لوح فشرده فایل صوتی کتاب را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، همچنین به نفرات برگزیده جوایز نقدی اهدا می شود.
 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *