شناسه خبر: 7431 منتشر شده در مورخ: 1394/7/29 ساعت: 10:08 گروه: اجتماعی  
دانش‌آموزان استثنایی سال گذشته در مدارس عادی رها شده بودند
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی:

دانش‌آموزان استثنایی سال گذشته در مدارس عادی رها شده بودند

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه دانش‌آموزان استثنایی در طرح تلفیقی سال گذشته به نوعی رها شده بودند و رسیدگی به آنها کمتر بود، گفت: امسال اعتبار خوبی برای اجرای این طرح گرفته‌ایم و باید معلمان را تشویق کنیم تا آمادگی سیستم آموزش عادی برای پذیرش دانش آموزان در طرح تلفیقی بالاتر برود.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، مجید قدمی با بیان اینکه 1.5 میلیارد تومان در هشت استان به منظور انجام فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی در تابستان صرف و فعالیت‌های اردویی انجام شد، اظهار کرد: از ابتدای مهرماه چندطرح عملیاتی دقیق آغاز شد.

وی افزود: طرح حمایت از معلولان را در مدارس خاص اجرا می‌کنیم و برای تأمین داروهای مورد مصرف، امور درمانی و خدمات توانبخشی دانش آموزان وارد عمل می‌شویم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره طرح تلفیقی فراگیر که بر اساس آن دانش آموزان دارای معلولیت جسمی در مدارس عادی حضور یافته و درکنار سایر دانش آموزان تحصیل می کنند نیز گفت: امسال اعتبار خوبی برای اجرای این طرح در نظر گرفته‌ایم.

قدمی ادامه داد: دانش‌آموزان استثنایی در طرح تلفیقی سال گذشته به نوعی رها شده بودند و رسیدگی به آنها کمتر بود، کمبود معلم وجود داشت و کنار گذاشتن معلم رابط در این شرایط همانند آن است که پیاده نظام جلو رفته اما توپخانه عمل نکرده باشد.

وی با بیان اینکه امسال قصد داریم معلمان مرجع را حمایت کنیم، گفت: سعی می‌کنیم برای معلمان رابط عادی هم محتوای آموزشی داشته باشیم و به نوعی از آنها تقدیر کنیم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه میزانی امتیاز معلمان افزایش یافته است اما باز هم جبران زحمات آنها را نمی‌کند، گفت: باید معلمان را تشویق کنیم تا آمادگی سیستم آموزش عادی برای پذیرش دانش آموزان در طرح تلفیقی بالاتر برود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *