شناسه خبر: 7771 منتشر شده در مورخ: 1394/10/5 ساعت: 09:17 گروه: فرهنگی  
تئاتر؛ راهی برای رساندن پیام معلولان به جامعه

تئاتر؛ راهی برای رساندن پیام معلولان به جامعه

مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور، حضور معلولان در عرصه هنر و به ویژه تئاتر را از مصادیق تغییر نگاه به این قشر از جامعه دانست و آن را راهی برای رساندن پیام معلولان به جامعه ذکر کرد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا کیوان دواتگران،  در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره منطقه ای معلولین زاگرس در سنندج، اظهار کرد: معلولان قشری از جامعه هستند که تنها نیاز آنها کمک‌های مالی نیست و این کمک‌ها موجب بهبود کیفیت زندگی آنها نشده و رضایتمندی آنها را افزایش نمی دهد.

وی افزود: تنها یک مسئله است که می تواند رضایت این افراد را جلب کند و آن هم ایجاد تغییری اساسی برای این قشر از جامعه است.

مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: نگاه به این افراد نباید متفاوت با سایر اقشار جامعه باشد چرا که تنها دلیل متفاوت بودن آنها دارا بودن ویژگی‌های شخصی است که هر یک از افراد جامعه به نحوی از آنها برخوردارند.

وی تصریح کرد: مسئولان باید فرآیندی را پیش ببرند که منجر به تغییر شود و فقط در این صورت توانمندسازی معلولان محقق خواهد شد.

دواتگران حضور معلولان در عرصه هنر و به ویژه تئاتر را از مصادیق تغییر دانست و آن را راهی برای رساندن پیام معلولان به جامعه ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: شاخص مهم تغییر، کار فرهنگی است که موجب تغییر نگاه معلولان و همچنین تغییر نگاه جامعه و مسئولان به توانمندی آنها خواهد شد.

مدیرکل توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور در پایان یادآور شد: جشنواره تئاتر معلولین که امسال برای چهارمین سال متوالی برگزار می شود، اقدام خوبی در راستای توانمندسازی معلولان و تغییر نگاه جامعه به این قشر است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *