شناسه خبر: 8099 منتشر شده در مورخ: 1394/11/11 ساعت: 09:07 گروه: اجتماعی  
آغاز شناسایی دستگاه‌های کم‌کار و فعال در مناسب‌سازی تردد معلولان
رئیس دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی کشور خبر داد:

آغاز شناسایی دستگاه‌های کم‌کار و فعال در مناسب‌سازی تردد معلولان

رئیس دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی کشور از شناسایی دستگاه‌های کم کار و فعال در اجرای طرح مناسب‌سازی تردد معلولان خبر داد.

به گزارش ایران سپید  به نقل از مهر؛ ابراهیم کاظمی مومن‌سرائی با اشاره به پروژه پژوهشی ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی درخصوص موضوع مناسب‌سازی برای معلولان در سطح ادارات کل دستگاه‌های استانی، گفت: در حال حاضر این کار کلید خورده است.

رئیس دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی کشور با اشاره به برنامه‌های این پژوهش، گفت: ساختمان‌های اداری مراکز استان‌ها از نظر دسترسی و آمادگی جهت تردد معلولان، جانبازان و افراد کم توان جسمی از آذر سال جاری مورد تحقیق قرار گرفته است و بر این اساس فرم‌های اعلام اطلاعات برپایه خود اظهاری به همراه نرم‌افزار در اختیار استان‌ها قرار گرفت و مقرر شد اطلاعات خواسته شده در اختیار دبیرخانه قرار گیرد تا پروژه وارد مراحل بعدی یعنی راستی‌آزمایی و تحلیل شود.

وی افزود: پس از بازبینی، راستی‌آزمایی و مطابقت با مستندات، تحلیل انجام  و نتایج تحلیل پروژه در قالب گزارشی در اختیار هیئت دولت قرار می‌گیرد که این پروژه به عنوان گزارش نظارتی برحسن اجرای ماده 2 قانون حمایت از حقوق معلولان است که مبنایی برای انجام اقدامات بعدی خواهد بود.

کاظمی مومن‌سرائی در پایان با بیان اینکه بر این اساس علاوه بر شناسایی پروژه‌ها نقاط قوت و ضعف، دستگاه‌های کم کار و فعال در اجرای طرح مناسب‌سازی شناسایی می‌شوند، یادآور شد: حساس‌سازی ، فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی دستگاه‌های اجرایی در یک حرکت هماهنگ در تمامی استان‌های کشور از طریق تشکیل ستادهای مناسب‌سازی استان‌ها به ریاست استانداری‌ها و دبیری بهزیستی انجام شده است.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *