شناسه خبر: 8460 منتشر شده در مورخ: 1394/12/9 ساعت: 12:40 گروه: اجتماعی  
ضرورت تسریع در تعیین تکلیف سند ملی سالمندان
رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد

ضرورت تسریع در تعیین تکلیف سند ملی سالمندان

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به دو سند در خصوص سالمندان تدوین شده است، گفت: هرچه زودتر باید این سند تعیین تکلیف شود و بحث سالمندی با سازوکار امروزی جزء وظیفه قانونی و ذاتی بهزیستی است ولاغیر.

به گزارش ایران سپید  به نقل از تسنیم، انوشیروان محسنی بندپی در نشستی با عنوان بررسی دستاوردهای سفر به کشور مالت در حوزه سالمندان با اشاره به افزایش جمعیت سالمند جهان گفت: براساس آمارها در سال 1420 جمعیت بالای 65 سال کشور به 12 میلیون نفر می‌رسد و در سال 2015 نیز تعداد افراد بالای 65 سال در جهان برابر تعداد افراد زیر 14 سال می‌شود.

وی ادامه‌ داد: نظام‌های سلامت موفق در دنیا به چند گروه کودکان، مادران باردار و سالمندان توجه ویژه‌ای دارند. ما در خصوص کودکان و مادران باردار اقدامات خوبی انجام دادیم تا جایی که مرگ و میر مادران باردار را به 20 در 100 هزار تولد زنده رساندیم و شاخص خوبی داریم اما در حوزه سلامت، رفاه و تکریم سالمندان عقب هستیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در لایحه برنامه ششم توسعه به مسئله آب، محیط زیست و کمبود نقدینگی در صندوق‌های بازنشستگی کشوری توجه ویژه‌ای شده است، ما نیز تلاش کردیم با توجه به روند سینوسی افزایش تعداد سالمندان در کشور نیازمندهای آنها را در اولویت قرار دهیم و در این راستا بحث سالمندی فعال را مطرح کردیم به گونه‌ای که بتوان از ظرفیت و توان آنها در سنین سالمندی نیز استفاده کنیم. یکی از استراتژی‌های ما تقدیر دیدگاهی است که منجر به تغییر رفتار برای این جمعیت گروه هدف شود.

بندپی با اشاره به مهمترین مشکلات در سالمندان افزود: سلامت روان، عوام تهدیدآمیز در محیط زندگی است، آموزش زندگی سالم در دوران سالمندی و ارائه خدمات توانبخشی در حوزه سالمندی مدنظر ما است. به لحاظ ساختارهای قانونی مشکلاتی داریم و هم‌افزایی کمتر به چشم می‌خورد؛ سالمندی با سازوکار امروزی جزء وظیفه قانونی و ذاتی بهزیستی ولاغیر و هرچه زودتر باید تکلیف دو سندی که در حوزه سالمندان تدوین شده است تعیین شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *