شناسه خبر: 8843 منتشر شده در مورخ: 1395/1/31 ساعت: 11:19 گروه: سیاسی  
درخواست آمریکایی ها برای خرید محصولات پتروشیمی ایران

درخواست آمریکایی ها برای خرید محصولات پتروشیمی ایران

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی آبادان گفت: یک شرکت معتبر آمریکایی از طریق شعبه اروپایی خود، خواستار خرید محصولات پتروشیمی ایران شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، مسعود جبراییلی با بیان اینکه تا پایان به نتیجه رسیدن مذاکره ها نمی توان نام این شرکت آمریکایی را اعلام کرد، افزود: این شرکت آمریکایی فعال در زمینه تامین مواد پتروشیمی، از طریق شعبه اروپایی خود خواستار خرید محصولات ایران شده و مذاکره هایی را انجام داده است.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی آبادان با بیان اینکه درخواست این شرکت آمریکایی در زمینه محصولات «پی وی سی» بوده است، ادامه داد: قرار است که مذاکره جدی با این شرکت به زودی برگزار شود.
جبراییلی افزود: پس از اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها، موانع همکاری و مشارکت با شرکت های معتبر برطرف و با هیات های متعدد خارجی مذاکره هایی انجام شده است که از جمله می توان به گفت وگو با بسیاری از شرکت های اروپایی و آسیایی در زمینه صادرات محصولات، تامین فاینانس و منابع مالی و جذب فناوری اشاره کرد.
وی با تاکید بر لزوم روزآمد کردن فناوری ها، اضافه کرد: رقابت شدیدی در منطقه برای فروش محصولات پتروشیمی وجود دارد و شرکت های ایرانی برای موفقیت در این رقابت باید فناوری های خود را بروز کنند.
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی آبادان ادامه داد: شرکت های اسپانیایی، ایتالیایی و هندی برای خرید محصولات درخواست هایی را مطرح کرده اند.
وی اضافه کرد: همچنین گفت وگو هایی نیز با شرکت های آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی برای جذب سرمایه گذاری انجام شده که در صورت رفع موانع، سال آینده میلادی اجرایی خواهد شد.
به گزارش ایرنا، ایران پیش از تشدید تحریم ها، بخشی از محصولات پتروشیمی تولیدی را به اروپا و آمریکا صادر می کرد اما با آغاز روند تحریم ها، بازار صادراتی ایران در این مناطق در اختیار کشورهای رقیب قرار گرفت.
با اجرایی شدن برجام، موانع صادرات و همکاری با شرکت های اروپایی و آمریکایی برطرف و مذاکره هایی نیز انجام شده است.
چندی پیش، مرضیه شاهدائی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از مذاکره با شرکت های آمریکایی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران خبر داده بود.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی به ابراز علاقه دو سازنده آمریکایی برای فروش تجهیزات در ایران اشاره کرده و گفته بود: این شرکت ها به دنبال راه اندازی دفتر نمایندگی در ایران هستند.
به دلیل نگرانی هایی که در آمریکا نسبت به همکاری مستقیم با ایران وجود دارد، برخی شرکت های آمریکایی از طریق شعبه های خود در سایر مناطق و واسطه های اروپایی با ایران مذاکره هایی را انجام می دهند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *