شناسه خبر: 8925 منتشر شده در مورخ: 1395/2/8 ساعت: 10:37 گروه: اجتماعی  
اختصاص 2 واحد زبان اشاره و خط بریل برای دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

اختصاص 2 واحد زبان اشاره و خط بریل برای دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از اختصاص 2 واحد زبان اشاره و خط بریل الفبای درسی و کلید زبان برای دانشجومعلمان دوره ابتدایی در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش ایران سپید  به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، مجید قدمی در دیدار با جمعی از اعضای هیأت مدیره کانون ناشنوایان ایران و انجمن خانواده ناشنوایان ایران که در سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد اظهارکرد: طبق شعار فدراسیون جهانی معلولیت، معلولیت مشکل فرد نیست بلکه مشکل جامعه است و همه دستگاه ها و نهادها مسئولند موانع و مشکلات معلولان را رفع کنند.

وی افزود: در برنامه نویسی و تدوین برنامه های توسعه ای باید همه گروه ها اعم از سالمندان، کودکان و معلولان دیده شوند به عنوان مثال در برنامه ششم توسعه باید مشخص شود چه تعداد ناشنوا داریم و از این تعداد، چند نفر مشغول به کار هستند.
قدمی با بیان اینکه اطلاعات و مشخصات تمام معلولان باید در یک سازمان جمع آوری شود که بهتر است در سازمان مدیریت و برنامه ریزی باشد، گفت: وزارت آموزش و پرورش برای همه دانش آموزان برنامه ویژه طراحی کرده است که توجه ویژه ای را به دانش آموزان معلول و به ویژه ناشنوا دارد.
وی با بیان اینکه 73 هزار دانش آموز در مدارس استثنایی تحصیل می کنند، گفت: ما در کشورمان مدارس ویژه دانش آموزان استثنایی داریم ولی اعتقاد داریم که دانش آموزی در این مدارس باید تحصیل کند که امکان تحصیل در مدارس عادی را ندارد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به طرح تلفیقی و فراگیر و حضور دانش آموزان با نیازهای ویژه در مدارس عادی اظهار داشت: دانش آموزان با نیازهای ویژه که در طرح تلفیقی درس می خوانند موفق تر هستند ضمن اینکه ما آموزش تلفیقی را به شرط آموزش به معلمان اجرا می کنیم.
وی در خصوص شایعاتی درباره تعطیلی مدارس باغچه بان گفت: مدارس باغچه بان را تعطیل نکردیم و بنا به تعطیلی هم نیست اما بهتر است دانش آموزان ناشنوا و حتی نابینا در مدارس عادی مشغول به تحصیل باشند و این امر به دانش آموزان بستگی دارد که بخواهند در مدارس عادی تحصیل کنند.
قدمی افزود: وزارت بهداشت و درمان به کمک جمعی از خیرین، مخارج کاشت حلزون کودکان ناشنوا را می پردازد و ما در آموزش و پرورش نیز سعی در حمایت این دانش آموزان و خانواده های آنها داریم و برای کاشت حلزون کمی از مخارج را که حدود 2 تا 3 میلیون تومان است، پرداخت می کنیم.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد: برای کاشت حلزون بهتر است از کودکان زیر 6 سال شروع کنیم و خانواده آنها نیز باید به وزارت بهداشت و درمان مراجعه کنند تا با نظر پزشکان متخصص، کاشت حلزون صورت گیرد و ما در مدارس به هیچ عنوان انجام این عمل را اجبار نمی کنیم.
وی در خصوص سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان با نیازهای ویژه نیز گفت: این رقم حدود 34 میلیارد تومان بوده است که برای همین منظور با سازمان مدیریت و برنامه ریزی جلسه گذاشتیم و این سازمان 20 میلیارد تومان برای سرویس ایاب و ذهاب اختصاص داد.
قدمی از اختصاص 2 واحد زبان اشاره و خط بریل الفبای درسی و کلید زبان برای دانشجومعلمان دوره ابتدایی در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.
وی تصریح کرد: حامی ناشنوایان هستم و هنوز خود را یک معلم می دانم که کارم را با ناشنوایان و تدریس ریاضی و عربی آغاز کردم.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *