شناسه خبر: 9265 منتشر شده در مورخ: 1395/3/11 ساعت: 08:38 گروه: اجتماعی  
ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ مددجوی تحت پوشش بهزیستی نهاوند

ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ مددجوی تحت پوشش بهزیستی نهاوند

رئیس اداره بهزیستی نهاوند با بیان اینکه طی سال گذشته ۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان در بحث ایجاد اشتغال به نهاوند اختصاص یافته است، گفت: ۲۰۰ شغل پایدار برای مددجویان ایجاد شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر داریوش سلگی گفت: بهزیستی شهرستان نهاوند در سال گذشته در بحث جذب مشارکت‌های نقدی و غیره نقدی مبلغ ۶۷۰ میلیون تومان از محل نیات مردم جمع‌آوری کرده است که با اختلاف بسیار کم با همدان رتبه دوم را کسب کرده است.

وی شفاف‌سازی و ایجاد اعتماد میان بهزیستی و خیرین را از مهم‌ترین عوامل موفقیت بهزیستی در جذب این مقدار مشارکت عنوان کرد و گفت: اقداماتی که بهزیستی در بحث مشارکت‌ها انجام می‌دهد تحت نظر خیرین است و با توجه به نیات آن صرف مخارج مددجویان می‌شود.

وی اظهار کرد: هزینه‌های مشارکت مردمی بر اساس مصوبه شورای مشارکت‌ها در قالب مواد غذایی، اشتغال، درمان، مسکن‌سازی و رفع نیازمندان جامعه هدف سازمان در دو مورد عام و خاص انجام می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی نهاوند گفت: موارد عام در اختیار سازمان بهزیستی و خاص بنا به نیات خیرین است.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار، بهبودیافتگان و معلولان به شهرستان نهاوند اختصاص داده شد.

سلگی بابیان اینکه از این میزان مبلغ یک میلیارد و ۴۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جذب‌شده است، گفت: ۷۰۰ میلیون تومان هم در حال رایزنی برای جذب آن هستیم.

وی بابیان اینکه سود تسهیلات پرداختی به مددجویان بهزیستی ۴ درصد است، گفت: طی سال گذشته بیش از ۲۰۰ نفر از توان‌خواهان بهزیستی نهاوند با همکاری امام‌جمعه شهر کیان که زنان سرپرست خانوار بودند ساماندهی و در رشته قالی‌بافی مشغول فعالیت شدند.

وی اظهار کرد: باوجود حجت‌الاسلام امینیان و بهره مندی از پتانسیل ایشان زینبیه این شهر به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای ۶۰ نفر برای خیاطی تحویل گرفته‌شده است تا این افراد مشغول به کار شوند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *