شناسه خبر: 9806 منتشر شده در مورخ: 1395/5/16 ساعت: 12:56 گروه: ورزشی  
برنامه روز اول ورزشکاران المپیکی ایران در ریو

برنامه روز اول ورزشکاران المپیکی ایران در ریو

اولین روز از المپیک ریو، امروز شنبه کار خود را با مسابقه 9 ورزشکار ایرانی آغاز می کند.

به گزارش ایران سپید امروز تنها در تیراندازی با تفنگ بادی 10 متر اهدای مدال خواهد شد که نجمه خدمتی و الهه احمدی، دو بانوی مدعی ایرانی در این دسته حاضر هستند. دوچرخه سواری، پینگ پنگ و رویینگ تک نفره دیگر رشته هایی است که ورزشکاران ایرانی در آن رقابت خواهند کرد.

** یک به یک با المپیکی های روز اول:
 
* تیراندازی با تفنگ بادی 10 متر:
 
نجمه خدمتی، الهه احمدی
ساعت 14 مرحله مقدماتی
ساعت 18 مرحله فینال
اولین مدال های المپیک در این رشته بین ورزشکاران توزیع می شود که دو بانوی ایرانی در این رقابت ها بدون شانس نیستند و اگر این اتفاق رخ دهد. نام آنها در تارخ به عنوان فاتحان اولین مدال المپیک ریو ثبت خواهد شد.
 
 
* پینگ پنگ:
 
نوشاد و نیما عالمیان، ندا شهسواری ساعت 16:30 ـ مرحله مقدماتی زنان و مردان و دور اول زنان ساعت 22 ـ دور اول زنان و مرداننوشاد عالمیان ستاره پینگ پنگ ایران درباره حریفان روز اول خود میگوید:« در دور دوم با حریفی از اسلوونی مسابقه خواهم داشت که ٦ سال پیشبا او بازی کردم و با نتیجه نزدیک باختم. سعی می کنم این بازی را پیروزشوم.»
 
* دوچرخه سواری استقامت جاده
 
ساعت 17
تیم سه نفره دوچرخه سواری ایران باید مسیر سخت و سنگین ۲۴۱ کیلومتر را طی کند. مسیر مسابقه جاده مردان در المپیک برزیل بیش از ۴۱ کیلومتر تعیین شده است. این رقابت ساعت ۹ صبح به وقت محلی از محل فورت کوپابانا در ریو شروع می شود و رکابزنان با طی ۴ دور در این مسیر در همین محل مسابقه خود را تمام می کنند. رکابزنان نزدیک به ۲۴ کیلومتر از مسیر مسابقه خود را در جاده ساحلی طی می کنند , در بخشی از مسیر سرازیری، شیب های تند ، سنگ فرش و سربالایی هایی تیزی نیز وجود دارد و همین مسئله باعث شده تا رقابتهای المپیک در همه ادوار و به خصوص در بازیهای المپیک ریو جزء سخت ترین دیدارهای بخش جاده جهان شناخته و معرفی شود. آروین معظمی گودرزی ، میرصمد پورسیدی و قادر میزبانی تیم دوچرخه سواری ایران در این رقابت هستند.
 
* قایقرانی رویینگ
 
مهسا جاور
ساعت 16 ـ تک نفره
تنها نماینده بانوان قایقرانی ایران در المپیک ریو امروز کار سختی را خواهد داشت و او از ورزشکاران پرکار ایران محسوب می شود که یکی از مسابقات خود را در روز اول انجام می دهد.
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *