تعداد نتایج یافت شده : 83 (صفحه 1 از 9)
گپ و گفت ایران سپید با عوامل برنامه صبح جمعه با شما به همراه فایل صوتی مشروح این گپ و گفت
تجدید خاطرات جمعه ها با صبح جمعه با شما + فایل صوتی
آهنگ و درنگ
قدیمی ترین زمان استفاده از موسیقی به عنوان روشی برای تأمین سلامت جسم و روان، به گذشته های بسیار دور باز می گردد. هنگامیکه بدویترین اقوام و قبایل در مراسم مختلف از آن برای دفع اشرار و بلایا استفاده می کرده اند.
موسیقی درمانی چیست + صوت
برای آغاز هر نوع پژوهش درمانی در زمینه بیماری های شبکیه؛ ابتدا باید تصویر دقیقی از این بیماران در کشور داشت. انجام ثبت این بیماری ها در مرکز تحقیقات چشم دانشگاه شهید بهشتی در بیمارستان لبافی نژاد می تواند شروع خوبی در این زمینه باشد .
بیماری های تحلیل رونده شبکیه؛ در کشور ثبت می شوند + فایل صوتی گفتگو
آب مروارید مادرزادی یکی از دلایل نابینایی کودکان است که با تشخیص به موقع و درمان صحیح تا حد زیادی قابل کنترل و پیشگیری است.
برای پیشگیری از آب مروارید مادرزادی؛ ازدواج فامیلی نکنید + صوت
مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه مداحی های ویژه این ایام در ادامه برای علاقمندان قرار داده شده است.
مداحی ویژه ایام فاطمیه + صوت
آنچه که این روزها نبودش به شکل قابل توجهی در موسیقی با کلام ایرانی درک میشود، نبود تصانیفی است که از زبان مردم و برای مردم سروده شده باشد.
عارف قزوینی آزادیخواهی خانه به دوش
شاید بتوان آغازگر مسیر تصنیفسازی به شیوه امروزی در ایران را «علی اکبر شیدا» به حساب آورد. او از نخستین تصنیف سازانی بود که این فرم موسیقایی را به میان مردم آورد.
شیدا، تصنیف سازی در میان مردم
مراسم بزرگداشت روز ملی پارالمپیک، 26 مهرماه با حضور جمعی از مسئولان ورزش کشور و دانشآموزان استثنایی در سالن میلاد نور تهران برگزار شد. در ادامه، گزارشی از این مراسم و در انتها، فایل صوتی با مسئولین حاضر در این همایش را میتوانید دانلود کرده و گوش کنید.
گزارشی از بزرگداشت مراسم روز پارالمپیک در تهران +فایل صوتی
شاید دانستن این کته جالب باشد که قدیمیترین تصنیف در دوران بالنسبه جدید که ثبت شده است تصنیفی است که ۶۰ سال پیش از تولد شیدا سروده شده است.
شیدا، احیا کننده تصنیف ایرانی
پیرمردی برای خرید یک سمعک با فروشنده بحث می کند و چون گوش هایش نمی شود از قیمت سمعک عصبانی می شود.
سی میلیون برای خرید یک سمعک