تعداد نتایج یافت شده : 500 (صفحه 1 از 50)
وقتی مرداد ماه سال 94 در سن 16 سالگی به دو و میدانی روی آورد، کسی فکرش را نمیکرد دو و میدانی نابینایان ایران صاحب پدیده نوظهوری شده است.
آینده ای درخشان در انتظار دختر کمبینای قهدریجانی
نخستین تصویری که احتمالاً با شنیدن واژه مسافرت به ذهن بسیاری از ما متبادر میشود، چمدانی است که با وسواس فراوان پر شده از وسایلی که حدس میزنیم ممکن است در جایی به کارمان بیاید
جهانگرد نابینا-ناشنوا و سفرهای پر ماجرا
از ویلچرهای معمولی تنها می‌توان در جاهایی که زمین نسبتاً صاف و هموار است استفاده کرد اما اخیراً یک شرکت نیوزیلندی، ویلچرهایی را توسعه داده‌اند که توسط آن افرادی که قادر به راه رفتن نیستند، بتوانند همانند انسان‌های عادی به دل طبیعت بروند.
ویلچر آفرود هم طراحی شد
سازمان اسناد و کتابخانه ملی، نخستین دوره جشنواره ملی منابر «مقاله نویسی نابینایان به بریل » را برگزار می کند.‌
نخستین جشنواره ملی مقاله نویسی نابینایان به خط بریل برگزار می شود
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «آسمان خراش»، «هفت معکوس»، «مرد عنکبوتی ۲»، «در جستجوی خوشبختی»، «خشم»، «سین هشتم»، «پدینگتون ۱و ۲»، «مرد عنکبوتی ۳»، «جنگ بزرگ»، «دستبرد به بانک»، «سوخت رسان»، «مادر زن سلام» و «ماجراهای اسپیرو و فانتازیو» سه شنبه (۲۸ اسفند ماه) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.
پخش ۱۳ فیلم‌ در چهارشنبه‌سوری
گروهی از پژوهشگران دانشگاه بریگم یانگ ایالات متحده نوعی سیستم هوشمند باز شدن درب ها ویژه معلولان طراحی کرده اند. این سیستم هوشمند می تواند مشکلات رفت و آمد بسیاری از معلولان به اماکن مختلف را حل کند.
طراحی سیستمی هوشمند خاص معلولان
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: میوه‌های ریز و درشت دارای مواد مغذی یکسان هستند و نیازی نیست حتما میوه‌های درشت - که معمولا گران‌تر هستند - خریداری شود و مردم سعی کنند برای صرف چای به جای قند از کشمش، توت خشک ( ۴-۳ عدد) و یا خرما ( یک عدد نه بیشتر) استفاده کنند.
توصیه های ضروری تغذیه ای در ایام نوروز
نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: مردم باید در هنگام بروز حادثه بیمار را به مراکز مجاز و شناخته شده درمان سوختگی منتقل کنند و در این ایام مراکز سوختگی فوق تخصصی جراحی پلاستیک و رشته های مرتبط به صورت آماده باش خدمت رسانی می کنند.
خدمات شبانه روزی سوختگی در چهارشنبه آخر سال
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی بهزیستی تا پایان سال پرداخت می شود؛ یارانه بهمن پرداخت شده و یارانه اسفند با قیمت جدید پرداخت خواهد شد.
یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی تا پایان سال پرداخت می شود
ششمین جشنواره نوروزگاه برج میلاد به روال سال های گذشته از 2 تا 16 فروردین ماه برگزار می‌شود.
برنامه های نوروزی برج میلاد