تعداد نتایج یافت شده : 500 (صفحه 1 از 50)
نیمسال دوم 96 با حسینیه ارشاد
بخش نابینایان کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، در کنار تولید کتابهای گویا برای نابینایان، فعالیت های جانبی به منظور ایجاد تنوع در ارائه خدمات خود در نظر گرفته است.
گفتگو ایران سپید با مسئول بخش نابینایان کتابخانه حسینیه ارشاد
یک شرکت فناوری اپلیکیشن واقعیت مجازی تهیه کرده که به افراد نابینا کمک می کند تا دید بهتری داشته باشند.
اپلیکیشن واقعیت مجازی به افراد نابینا کمک می کند
۷۸۰ پله برقی و ۱۳۸ آسانسور در ایستگاههای مترو فعالند - دفاع پایانی از وزرای پیشنهادی - سود علی الحساب بانکها ربا نیست - سیگارها خاموش، اراده ها روشن "بخش دوم" - تردمیل مخصوص بیماران نخاعی ساخته شد - صدای خاطره ها - انتقام عدم صعود به پارالمپیک ریو را از چین میگیریم - پدرخوانده، دختر کوچولو را به دار کشید
روزنامه دوشنبه 30 مرداد 1396
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق قانون، معلولان دارای سهمیه استخدامی در دستگاه‌ها هستند گفت: معمولا از معلولان به عنوان نیروهای کارشناسی در سطوح اداری، خدماتی و آموزشی که تحرک کمتری می‌طلبد بهره‌مند می‌شویم، اگر هم افرادی مشکلات جسمانی دارند بهتر است در جایی مشغول شوند که کمتر به تدریس آنها آسیب بزند.
استفاده از معلولان در سطوح اداری آموزش و پرورش
محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی تردمیل بیماران نخاعی با قابلیت تعلیق وزن آنان شدند که به واسطه آن تمرین گام برداری معلولان انجام می شود.
تردمیل مخصوص بیماران نخاعی ساخته شد
نخستین نشست تخصصی «بریل و نیازهای اطلاعاتی» از سلسله هم‌اندیشی‌های «بریل و نیازهای اطلاعاتی؛ بررسی فرصت‌ها و چالش‌های بریل فارسی» با هدف واکاوی فرصت‌ها و چالش‌های بریل فارسی در کتابخانه ملی برگزار شد.
بررسی فرصت‌ها و چالش‌های بریل فارسی
لزوم ترویج فرهنگ مناسب سازی - داعش و حامیان تروریست نمونه تحجر در عصر جدیدند - ۷۸ درصد جویندگان کار در تهران فاقد مهارتهای فنی - متقاضیان وام ازدواج ناهماهنگی را اطلاع دهند - خبر خوش برای کمبیناها - دست روباتیک، مترجم ناشنوایان میشود - سلیمینیا رئیس هیأت نابینایان آذربایجان شرقی شد - پاهای بیقرار در تلویزیون
روزنامه یکشنبه 29 مرداد 1396
معاون فنی و عمران منطقه 7 از احداث اولین کلینیک تخصصی دندانپزشکی معلولان و جانبازان در این منطقه تا پایان نیمه دوم سال 96 خبر داد.
افتتاح اولین کلینیک تخصصی دندانپزشکی معلولان و جانبازان
محققان بلژیکی یک دست روباتیک ساخته اند که صوت و پیام را به زبان اشاره ترجمه می کند.
دست روباتیک مترجم ناشنوایان می شود
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با مطالعه بر روی سیگنال‌های مغزی راهکارهایی برای صدور فرامین به صندلی چرخ‌دار معلولان حرکتی عرضه کردند.
حرکت دادن صندلی چرخ‌دار با سیگنال های مغزی توسط محققان ایرانی