تعداد نتایج یافت شده : 500 (صفحه 1 از 50)
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت: در بحث مناسب سازی فضاها و ساختمان های عمومی برای معلولان، تاکنون طی بازدیدهای انجام شده این اماکن شناسایی شده اند.
اجرای مناسب سازی ساختمان های عمومی برای معلولان
معاون سازمان بهزیستی کشور:
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: زنان ، کودکان، سالمندان و حتی مردان نیز می توانند خشونت های خانگی را به تلفن صدای مشاور با شماره 1480 اطلاع دهند و از کارشناسان این مرکز کمک بگیرند.
خشونت های خانگی را به 1480 اطلاع دهید
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بانک مرکزی و دولت را موظف کردند که سالانه حداقل 10 درصد منابع قرض الحسنه بانک ها و موسسات پولی و اعتباری دولتی را در چارچوب بودجه سنواتی برای اشتغال ایثارگران اختصاص دهند.
10 درصد منابع قرض الحسنه بانک ها جهت اشتغال ایثارگران هزینه خواهد شد
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: تولید مجلات رشد به خط بریل برای افراد کم بینا و نابینا از نوآوری های سال جاری این سازمان است.
تولید مجلات رشد به خط بریل برای افراد کم بینا و نابینا
محققان موفق به توسعه یک فناوری لمسی بر روی سطح صفحه نمایشگر شدند که از طریق آن می‌توان جنس پارچه مورد نظر برای خرید را از راه دور لمس کرد.
جنس پارچه را قبل از خرید از راه دور لمس کنید!
سخن هفته
آیا داشتن تحصیلات عالی به معنی کسب توانمندی تخصصی اشتغال است؟
مسئله کدام است؟ توانمندی نابینایان باید اثبات شود یا کشف شود + فایل صوتی
مرکز تحقیقات فنی VTT در فنلاند کمربندی برای افراد نابینا ساخته که آنها را در محیط خارج خانه راهنمایی می کند.
ساخت کمربند راهنما برای نابینایان
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مکلف کردند با همکاری وزارت آموزش و پرورش تا پایان سال دوم اجرای برنامه با هوشمندسازی مدارس امکان دسترسی الکترونیکی را به صورت رایگان برای تمامی دانش آموزان شهرهای کمتر از 20 هزار نفر و روستاها و حاشیه شهرهای بزرگ فراهم کند.
دولت با تصویب مجلس مکلف به هوشمند سازی رایگان مدارس شد
مدیرکل امور مجلس سازمان بهزیستی کشور گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی موافقت کرده و اکنون این دستگاه ها ملزم به اجرای افزایش مستمری ها هستند.
الزام به افزایش مستمری مددجویان توسط بهزیستی و کمیته امداد
مدیرکل دفتر امورحمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارسال مجدد طرح کاندیداتوری نابینایان در مجلس شورای اسلامی خبر داد.
ارسال مجدد طرح کاندیداتوری نابینایان در مجلس