تعداد نتایج یافت شده : 333 (صفحه 1 از 34)
با تلاش محققان کشور صورت گرفت
متخصصان مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، موفق به ساخت مفصل جدید زانو برای بهبود وضعیت راه رفتن افراد مبتلا به فلج اندام تحتانی شدند.
ساخت مفصل زانو برای بهبود راه‌ رفتن مبتلایان به فلج اندام تحتانی
رییس اداره مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت با اشاره به شیوع تب کریمه کنگو در تابستان گفت: برای پیشگیری از این بیماری باید از تماس با خون و ترشحات حیوان آلوده جلوگیری کرد.
علل بروز تب کریمه کنگو
دسترسی به اطلاعات یکپارچه سلامت ایرانیان، آرزویی بود که سال‌ها در قوانین کشوری تکرار می‌شد و وزارت بهداشتی‌ها هم به دنبال اجرایش بودند؛ آرزویی که تحقق آن از برنامه چهارم توسعه تا کنون با اما و اگرهایی روبرو بود...
پرونده الکترونیک سلامت و چالشهای اجرای آن
وزیر بهداشت گفت: پرونده الکترونیک سلامت یکی از ریل گذاری‌های اصلی نظام سلامت است که در قوانین بالادستی و به ویژه برنامه پنجم و ششم توسعه به عنوان تکلیف برای ما تعیین شده بود.
پرونده الکترونیک سلامت مستقر شد
یک جامعه شناس گفت: بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۷ حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون نفر در دنیا مصرف کننده دخانیات هستند و حدود ۱۰ میلیون نفر در این سال به علت مصرف مستقیم و غیرمستقیم دخانیات فوت کردند.
۱۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ به علت مصرف دخانیات فوت کردند
نایب رییس انجمن ام.اس ایران ضمن اشاره به اثربخشی داروهای تولید داخل در کنترل این بیماری، نسبت به درمان‌هایی تحت عنوان زنبوردرمانی، طب سوزنی و ... در ام.اس هشدار داد.
اثربخشی داروهای ایرانی ام.اس / هشدار نسبت به درمان‌های سنتی و سوزنی بیماری
به گفته مشاور اداره کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ،محصولات آرایشی و بهداشتی برای اینکه بتوانند مجوز تولید، واردات ، توزیع و مصرف دریافت کنند، باید پرونده مواد تشکیل دهنده ، ظروف بسته بندی ، خطوط تولید و روندهای تولیدی، سالم باشند.
محصولات آرایشی بهداشتی باید در فرایندی سالم تولید شوند
معاون سازمان روانشناسی گفت: فراهم آوردن محیط زندگی و جامعه مطلوب مستلزم فراهم کردن شرایط برای بهبود وضعیت روحی و روانی افراد است در غیراین صورت جامعه دچار تنش های روحی و روانی از قبیل پرخاشگری و کاهش آستانه تاب آوری می شود
توجه به سلامت روان ضروری است
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: کاهش ذخایر آهن بدن به مرور سبب کم خونی فقر آهن می شود که در زنان و کودکان زیر دو سال شیوع بیشتری دارد.
شیوع کم خونی فقر آهن در زنان و کودکان زیر دو سال
با ده دقیقه پیاده روی روزانه می توان به نحو چشمگیری از بروز آرتوز در سالمندی پیشگیری کرد.
نقش پیاده روی در کاهش آرترز