مهمترین خبرها

 • تجهیز کلینیک دانشگاه ایران به روبات پوشیدنی بیماران فلج پا
  کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با کمک و مشارکت خیرین به روبات پوشیدنی «اکسوپد» (برای راه رفتن دوباره بیماران فلج پا) تجهیز می شود.
 • بزرگترین خرابکارهای زیرساخت های بشر
  زیرساخت های حیاتی مثل حصارهای الکتریکی، شبکه های ارتباطی و سیستم های ترافیکی درواقع استخوان بندی شهرها را تشکیل می دهند. مداخله در آن ها جریان عادی زندگی شهری را سریعا از بین می برد.
 • «نیکو» عجیب‌ترین جرم آسمانی در منظومه شمسی
  در منظومه شمسی گاهی اجرام عجیبی کشف می‌شوند که همه چیزشان با سیارات و ستاره‌هایی که تاکنون شناخته شده‌اند متفاوت است اما به تازگی نیز یک جرم فرانپتونی (TNO) با نام «نیکو» کشف شده است که گویا از همه عجیب‌تر است.
 • آیا گیاهان می توانند با هم صحبت کنند؟
  به نظر شما گیاهان هوشمند و قادر به ارتباط برقرار کردن با یکدیگر هستند؟! بدون‌شک اینطور به نظر نمی‌رسد؛ چراکه گیاهان برخلاف جانوران دارای حواس پیچیده یا سیستم عصبی نیستند و بسیار منفعل به نظر می‌رسند. آن‌ها تنها حمام آفتاب می‌گیرند و به‌طور غریزی به ورودی‌هایی مثل نور و آب پاسخ می‌دهند.
 • جذاب‌ترین شرکت‌های جهان برای نخبگان تکنولوژی
  تقریبا تمامی شرکت‌های سراسر جهان، به علت تغییراتی که تکنولوژی در صنعت و فعالیت آن‌ها ایجاد کرده، مجبور به جذب استعدادها و نیروهای کاری متخصص در حوزه تکنولوژی شده‌اند.
 • داستان گم شدن تابلو «پیکاسو» در اقیانوس
  اوایل سپتامبر سال ۱۹۹۸ وقتی پرواز شماره ۱۱۱ سوییس‌ایر در اقیانوس اطلس دچار سانحه شد، علاوه بر خسارت‌های جانی جبران‌ناپذیر، خبر رسید که بخش قابل‌ توجهی از بار این هواپیما که شامل سنگ‌های الماس، زیورآلات و یک تابلوی نقاشی از «پابلو پیکاسو» بود، در این جریان گم شده است.
 • دهه هفتادی‌ها بلندقدترین افراد ایران/ وضعیت قد ایرانی‌‌ها در ۱۰۰سال اخیر/ قدبلندها حقوق بیشتری‌ می‌گیرند
  براساس تحقیقی که به تازگی منتشر شده، مردم لتونی بلندقدترین مردم جهان هستند و ایرانی‌ها هم در رتبه 88 قرار دارند.
 • گفتگوی بی پرده پکتوس با کارشناسان نابینا + فایل صوتی
  به میزبانی ایران سپید رقم خورد
  عصر یکشنبه ۲۰ تیر، سالن کنفرانس روزنامه ایران سپید، میزبان جمعی از کارشناسان حوزه فناوری های ویژه نابینایان و کمبینایان بود که در فضایی صریح و صمیمی، با مدیران شرکت پکتوس، از تولید کنندگان باسابقه نرم افزارها و سخت افزارهای افراد دارای آسیبهای بینایی، به گفتگو نشستند.
 • اولین فیلی که با پای مصنوعی راه می‌رود
  اولین فیل جهان که مجبور به پوشیدن یک پای مصنوعی شده‌است، جراحان را برای ساخت پاهای مصنوعی بزرگتر و بهتر به چالش کشیده‌است.
 • 7 نظریه منشأ آغاز حیات روی سیاره زمین
  در ابتدا این سوال مطرح می‌شود که چگونه حیات از primordial soup یا سوپ ماقبل تاریخ (ماده‌ای غنی از عناصر طبیعی که در اقیانوس‌های اولیه وجود دارد و فرضیه‌ای مبنی بر اینکه این مایع منشا‌ حیات است، مطرح شده است) آغاز شده است؟

آخرین اخبار

آرشیو