مهمترین خبرها

 • توجه ویژه به زایمان طبیعی در طرح تحول سلامت
  معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به انجام زایمان طبیعی رایگان در طرح تحول سلامت گفت: تا کنون دو هزار اتاق زایمان طبیعی در کشور راه اندازی شده و طی سه سال گذشته دو میلیون زایمان طبیعی در طرح تحول سلامت انجام شده است.
 • حمایت مالی از بیماران وظیفه دولت و مجلس
  وزیر بهداشت با بیان اینکه سالیانه نزدیک به هفت میلیون نفر در منطقه ما به دلیل هزینه‌های کمرشکن سلامت به زیر خطر فقط می‌افتند، گفت: در ایران هم این موضوع وجود دارد. البته خوشبختانه دولت و مجلس کمک کردند تا این موضوع در کشور به حداقل برسد
 • ۶ علامت اگزما/ راهکارهای درمان اگزمای پوست
  دبیر اجرایی کنگره قاره‌ای درماتولوژی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد اگزماهای تماسی از نوع آلرژیک و ۸۰ درصد از نوع تحریکی است،‌ گفت: درمان این بیماری علاوه بر پیشگیری بستگی به وسعت و انتشار آن دارد که پزشک داروی تزریقی، خوراکی یا مالیدنی تجویز می‌کند.
 • همه ایرانیان تا دو سال آینده یک مراقب سلامت خواهند داشت/نیمی از ایران اضافه وزن دارند
  وزیر بهداشت گفت: شعار امسال که البته باید شعار هر سال باشد این است که باید به فکر سلامتی خود باشیم چرا که سلامتی، یکی از نعمت‌هایی است که خدا به انسان داده چرا که عقل سالم در بدن سالم است.
 • راه‌های ساده برای خوشحال بودن در زندگی روزمره
  همیشه فرصت هایی تازه برای خوشحال بودن وجود دارد. در اینجا 11 راه ساده را معرفی می کنیم تا خوشحالی را به زندگی روزمره خود اضافه کنید.
 • علائم بروز سکته مغزی چیست؟
  هر ساله سکته های مغزی هزینه های گزافی را بر سیستم بهداشتی درمانی کشور تحمیل می کنند . هزینه هایی که آشنایی با علائم اولیه بروز سکته و رساندن سریع بیمار به اورژانس از دوش بیمار و دولت برداشته می شوند.
 • از هندزفری تا ناشنوایی
  رئیس اداره سلامت شنوایی و گوش وزارت بهداشت نسبت به روند رو به رشد کم‌شنوایی و ناشنوایی در دنیا از جمله ایران هشدار داد و گفت: تا سال ‌۲۰۳۰، ۶۳۰ میلیون نفر در دنیا با این مشکل روبرو خواهند شد.
 • صدمات چهارشنبه سوری غیر قابل برگشتند
  یک فوق تخصص جراحی پلاستیک، قطع عضو و سوختگی در دست و صورت را از جمله عوارض ناشی از انفجار مواد محترقه در چهارشنبه آخر سال برشمرد و گفت:‌ از دست دادن بینایی نیز ممکن است رخ بدهد که اطلاع‌رسانی در پیشگیری از این حوادث بسیار مؤثر است.
 • سالمندان و کودکان در معرض سوختگی های حرارتی
  دبیر اجرایی هفتمین کنگره کشوری سوختگی کهنسالان و کودکان را به عنوان بیشترین افراد در معرض سوختگی های حرارتی دانست و گفت: این افراد که مراقبت بیشتری نیاز دارند بیشتر دچار سوختگی های حرارتی می شوند
 • جوانان ایرانی ۷ برابر آمار جهانی سکته می‌کنند
  دبیر دهمین کنگره استروک ایران با اشاره به اینکه در هر 10 دقیقه بعد از سکته مغزی فرد 2 میلیون سلول عصبی از دست می‌دهد، گفت: تشخیص درمان به موقع این بیماری در نجات جان آن بسیار حائز اهمیت است.

آخرین اخبار

آرشیو