مهمترین خبرها

 • پردازش احساس ترس در مغز
  اندکی احساس ترس انسان را از خطرات حفظ می‌کند اما در صورتیکه این احساس غیرعادی شود با مشکلات روانشناختی و سلامت روان همراه خواهد بود.
 • خط و نشان ایرانی‌ها در واکنش به تصمیم پزشکی "ترامپ"
  تصمیم جدید "ترامپ" در مورد اعمال محدودیت در زمینه صادرات یا صادرات مجدد فهرستی از تجهیزات پزشکی به ایران با واکنش های مختلفی از سوی مسئولان کشورمان همراه شد؛ تا جایی که نه‌ تنها این اقدام نگران‌کننده تلقی نشد، بلکه به اتفاق تاکید شد که ایران با توجه به شرایطی که برجام پیش آورده می‌تواند بخشی از نیازهای خود را از کشورهای اروپایی و آسیایی تامین کند؛ هر چند در این رابطه نمی‌توان منکر ایجاد برخی محدودیت‌ها در زمینه تجهیزات پزشکی عکسبرداری شد که انحصار تولید آنها در اختیار شرکت‌های آمریکایی است.
 • خواص کاکائوی خام را بشناسید
  کارشناسان تغذیه می گویند:
  کاکائوی خام ارگانیک محصولی سالم و فرآوری نشده از گیاه کاکائو است که شکلات از آن تهیه می شود.
 • مبتلایان به میگرن موز و اسفناج مصرف کنند
  یک متخصص مغز و اعصاب گفت: یکی از مواردی که باعث تشدید میگرن می‌شود، کمبود منیزیم است و مصرف مواد دارای منیزیم مانند موز و اسفناج به مبتلایان به میگرن کمک می‌کند تا دچار حملات کمتری شوند.
 • ۱۵ درصد هزینه های دندانپزشکی کمرشکن است
  دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت؛
  دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت، گفت: شاخص DMF که شامل دندان های پر شده، کشیده و پوسیده می شود، در کودکان ۱۲ ساله کشورمان ۲.۰۹ است.
 • مصرف روغن ماهی در دوران بارداری و کاهش ریسک آسم کودکان
  نتایج پژوهش جدید نشان می دهد؛
  یک آزمایش بالینی جدید نشان می دهد زنانی که در طول سه ماهه سوم بارداری خود روغن ماهی مصرف می کنند، خطر ابتلا به آسم در فرزندانشان تا یک سوم کاهش می یابد.
 • چرا وزارت بهداشت از تاثیرگذاری پارازیت‌ها مطمئن نیست؟
  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درباره تاثیرگذاری امواج ماهواره‌ای و پارازیت‌ها بر سلامت اظهار کرد: از آنجاکه اخلاق تحقیق حکم می‌کند فردی به عمد در مواجهه با یک عامل محیطی قرار داده نشود، معمولا روند انجام این تحقیقات کمی کند است.
 • سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی
  رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته:
  رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته گفت: میزان سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است.
 • برخی می‌خواهند "سلامت" را وارد حاشیه کنند
  وزیر بهداشت گفت:
  وزیر بهداشت در پاسخ به برخی حاشیه‌سازی‌ها در حوزه سلامت، گفت: اینکه همه نسبت به حوزه سلامت کشور حساس باشند، بسیار خوب است، اما حساس بودن افراطی هم خیلی مناسب نیست و فکر می‌کنم که برخی می‌خواهند با ایجاد حساسیت افراطی وزارت بهداشت را وارد حاشیه‌ کنند.
 • نظارت‌های وزارت بهداشت بر تکایا و هیات‌های عزاداری تشدید شد
  همزمان با آغاز محرم حسینی؛
  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت همزمان با آغاز محرم حسینی، از تشدید بازرسی‌های بهداشتی از مساجد، تکایا و هیات‌های عزاداری خبر داد.

آخرین اخبار

آرشیو