مهمترین خبرها

 • نگاهی به قابلیتهای جدید در بخش دسترسی پذیری IOS ۱۴
  وقتی سیب گاز زده به خرمای سرِ نخیل تبدیل می‌شود: به قول یک دوست، وقتی قیمت دلار این طور افسار پاره کرده باشد، دیگر WWDC «رویداد سالانه شرکت Apple»، برای ایرانی‌ها نه یک رویداد که مراسم روضه‌خوانی است.
 • جدید‌ترین خبر‌ها از کمپانی NVAccess
  شرکت NVAccess، عرضه کننده صفحه‌خوان محبوب NVDA است که فعالیت‌هایش را تنها به توسعه و بهبود کیفیت این نرم‌افزار منحصر نکرده و در کنار این فعالیتِ اثر‌گذار و چشم‌گیر، در سایر حزوه‌های مرتبط با نابینایان هم سعی می‌کند به‌روز باشد و دستی بر آتش داشته باشد.
 • نگاهی به آخرین به‌روز‌رسانی‌ها در نرم‌افزار‌های شرکت Freedom Scientific
  کمپانی نام‌آشنای Freedom Scientific, به روال یکی دو سال گذشته، امسال هم در ماه اوت، نرم‌افزار‌هایش را به‌روز‌رسانی کرده است. این هفته، نگاهی مختصر خواهیم داشت بر آخرین تغییراتی که در نرم‌افزار‌های این شرکت، بعد از به‌روز‌رسانی به وجود آمده است.
 • ابتکار جدید گوگل برای نابینایان
  گوگل به تازگی اپلیکیشن «گوگل لوک اوت» (Google Lookout) را جهت استفاده نابینایان به روز رسانی کرده، اپلیکیشنی که خرید را از سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای نابینایان تسهیل می‌کند و قادر است با صدای بلند اعلام کند، که فرد چه بسته غذایی را در دست دارد یا اینکه سند یا نامه‌ای را برای او بخواند.
 • یک نابینای دیگر اسیر چنگال‌های ویروس منحوس
  هنوز درست معلوم نیست چطور طعمه‌هایش را انتخاب می‌کند. لحظه‌ای غفلت کافی است تا گرفتار کند و انسان را در میان هوا و زمین، رفتن و نرفتن و مرگ و زندگی معلق نگه دارد.
 • NCDB حامی نابینا-ناشنوایان در آمریکا
  بازنشر
  نابینایانی هستند که علاوه بر امکان بینایی، از نعمت شنیدن هم برخوردار نیستند.
 • کد جامپر، ابزاری برای برنامه‌نویس شدن کودکان نابینا + فایل صوتی متن
  برای کودکان، ابزار‌های مختلفی وجود دارد تا مفهوم برنامه‌نویسی را به آنها بیاموزد.
 • آخرین خبر‌ها از تغییرات در نسخه بعدی صفحه‌خوان NVDA
  با انتشار نسخه Beta از نرم‌افزار‌های مختلف، کاربران پیگیر و علاقمند تقریباً دستشان می‌آید که در نسخه رسمی، با چه امکانات تازه یا تغییراتی مواجه خواهند شد. صفحه‌خوان NVDA هم از آن دسته نرم‌افزار‌هایی است که تیم توسعه دهنده‌اش، انتشار نسخه‌های بتا را با جدیت و نظم و ترتیب دنبال می‌کند و بازخورد‌های کاربران را در انتشار نسخه‌های رسمی، در نظر می‌گیرد
 • کرونا و تأثیراتش بر زندگی نابینایان در هرات افغانستان
  پای درد دل همسایگان شرقی
  شیوع کرونا سبب شده تا مشکلات افراد نابینا صد چندان شود و آنان برای عبور از پیاده روها و خیابان های ناهموار، با دلهره و هراس از ابزارهای مسیریابی کمک بگیرند.
 • کم رنگ شدن قرنطینه خانگی و مشکلات نابینایان دنیا ناشی از طرح فاصله گذاری اجتماعی
  قرنطینه‌های خانگی، با وجود همه جور درد سری که ممکن بود برای رعایت کنندگانش به وجود بیاورد، یک حسن بزرگ داشت و آن هم این بود که تکلیف همه روشن بود. همه می‌دانستند که باید در خانه بمانند. کم کم با کم رنگ‌تر شدن قرنطینه خانگی و لزوم خروج افراد از خانه‌ها، گرفتاری‌های جدیدی رخ می‌نماید.

آخرین اخبار

آرشیو