مهمترین خبرها

 • با خدمات تازه google شناسایی تصاویر برای نابینایان آسان میشود
  یکی از عرصه هایی که هوش مصنوعی در آن به طرز شگفت انگیزی پیش رفته، عرصه شناسایی محتوای عکسها است. Google از پیشگامان این حوزه به حساب میآید. اکنون، اپلیکیشن «گوگل لنز» میتواند روی گوشیهای پیکسل، عکسهای افراد مشهور را شناسایی کند.
 • ۵ دلیل زود خالی شدن باتری گوشی
  یکی از بدترین نوتیفیکیشن‌های گوشی‌ها، نوتیفیکیشن Battery Low است. اپل و سامسونگ، هر دو اقدامات مؤثری را در این رابطه انجام داده‌اند و گوشی‌های جدید این دو شرکت، از عمر باتری بالایی بهره می‌برند.
 • تلفن همراه خود را در این مکان‌ها قرار ندهید
  امروزه به سختی می توان کسی را پیدا کرد که تلفن همراه نداشته باشد و تعداد کاربران تلفن همراه در سراسر دنیا رو به افزایش است. ما وابستگی زیادی به این وسیله پیدا کرده ایم و دائما آن را در دست هایمان نگه می داریم و آن را با خود به همه جا، حتی به رختخواب می بریم. با این حال، گذاشتن تلفن همراه در بعضی مکان ها می تواند برای دستگاه مضر باشد و سلامتی ما را هم به خطر اندازد.
 • بوی خوش موفقیت در مشام کارآفرین نابینا!
  مشاهده کارهایی که بعضی نابینایان انجام میدهند و توانمندیهای خاص برخی از آنها این قول معروف را به ذهن انسان متبادر میکند که: وقتی یکی از حواس پنجگانه از کار میفتد, سایر حواس با قدرت بیشتری سعی در پر کردن جای خالی آن حس دارند.
 • نگاهی به تغییرات در آخرین نسخه اپلیکیشن Be-My-Eyes
  «چشمهای من باش» یا «Be-My-Eyes» را میتوان به عنوان اپلیکیشنی به حساب آورد که کارگشای بسیاری از نابینایان علاقمند به استقلال فردی است. اپلیکیشنی که با وجود راهگشا بودنش در انجام بسیاری از امور روزمره، هنوز آنطور که باید از سوی کاربران ایرانی مورد استقبال واقع نشده است.
 • عینک جادویی، نقل محافل نابینایان ایران
  بازنشر
  این روزها در هر محفلی که بحث تکنولوژیهای مرتبط با افراد نابینا به میان میآید، معمولاً صحبت از عینکی هم مطرح میشود که به قول بسیاری از نابینایان خاصیت جادویی دارد و بینایی را به نابینایان باز میگرداند.
 • از کلکته تا پرکینز، قصه تلاشهای نابینا-ناشنوای هندی
  در مرکز شناخته شده هلن کلر در آمریکا که وظیفه اش خدماترسانی به افرادی است که همزمان نابینا و ناشنوا هستند، کارشناسانی هم مشغول به کارند که خود از میان نابینا-ناشنوایان هستند.
 • نابینایان و اپلیکیشنهای تازه اندرویدی
  یکی از مشکلاتی که در طول عمر بیست و پنج ساله اینترنت در ایران همیشه گریبانگیر نابینایان بوده ماجرای کیفیت دسترسی این گروه از کاربران به محتوایی است که در قالبهای اینترنتی یا به صورت اپلیکیشنهای مبتنی بر اندروید، IOS یا ویندوز طراحی میشوند.
 • بازیهای نوروزی به سبک امروزی
  ویژه نابینایان
  تو این مطلب میخوایم بریم سراغ یه بازی پرتاب دیسک که هم میشه دو نفره با دوستتون بازیش کنید و هم اگه حریف پیدا نکردید، رایانه خودش میتونه در نقش حریف باهاتون بازی کنه.
 • رد پای پیمان مراکش در سنگاپور
  دسترسی به منابع مطالعاتی مشکل حدوداً 285 میلیون نفری است که در دنیا نابینا یا کمبینا هستند. در خصوص کتابها، طبق آمار به طور میانگین فقط 7 درصد کتابهایی که در دنیا منتشر میشود برای نابینایان هم قابل استفاده است.

آخرین اخبار

آرشیو