مهمترین خبرها

 • کم عارضه‌ترین مُسکِن کدام است؟ /دردهایی به نام "هشدار"
  رییس انجمن درد ایران ضمن تشریح عوارض جبران‌ناپذیر مصرف خودسرانه مسکن‌ها، دیگر تکنیک‌های موثر در تسکین درد را تشریح کرد.
 • شکایت وزارت بهداشت به دیوان لاهه
  رئیس اداره‌ نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو گفت: سال 96، سه میلیارد دلار قاچاق در کالاهای سلامت محور داشتیم و در سال 2017 در دنیا 75 میلیارد دلار قاچاق ثبت شده است و در سال 96 در ایران‌ 250 میلیون دلار قاچاق دارو تخمین‌ زده می‌شود.
 • بعد از لیپوساکشن امکان بازگشت چربی وجود دارد
  دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: عمل لیپوساکشن تنها باید در مراکز جراحی محدود و بیمارستان‌ها و تنها توسط گروه جراحان فوق تخصص پلاستیک یا پزشکانی که دوره‌های مصوب وزارت بهداشت را گذرانده‌اند، انجام شود.
 • چرا هر شب رأس یک ساعت خاص از خواب بیدار می‌شویم؟
  وقتی که فرد در شرایط بدنی خوبی قرار دارد، انرژی موسوم به ژی (Qi) به راحتی در بدن جریان پیدا می‌کند، اما وقتی که از لحاظ جسمی با مشکلی مواجه باشید، حرکت نیروی مذکور در یکی از اندام‌های داخلی بدن متوقف شده و به همین دلیل است که به صورت متوالی در ساعت خاصی از شب از خواب بیدار می‌شوید.
 • وزارت بهداشت اثربخشی دستگاههای کلاژن ساز را تایید نمی کند
  مدیر گروه بیوالکتریک اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: با توجه به مقالات معتبر موجود، تزریق دی اکسید کربن در زیر پوست ممکن است موجب ایجاد حباب‌های گازی در رگ‌های خونی شود که بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث کوری شود
 • نزدیک بینی در کمین کودکان دیجیتالی
  رئیس انجمن اپتومتری نسبت به خطر بروز نزدیک بینی در کودکانی که در روز بیش از یک ساعت از وقت خود را صرف بازی با تب لت و سایر وسایل دیجیتال می کنند هشدار داد.
 • موسیقی درمانی چیست + صوت
  آهنگ و درنگ
  قدیمی ترین زمان استفاده از موسیقی به عنوان روشی برای تأمین سلامت جسم و روان، به گذشته های بسیار دور باز می گردد. هنگامیکه بدویترین اقوام و قبایل در مراسم مختلف از آن برای دفع اشرار و بلایا استفاده می کرده اند.
 • قوز قرنیه؛ علل، علائم و راه‌های درمان آن
  به طور معمول، قرنیه یک شکل کروی، مانند توپ دارد. با این حال، گاهی اوقات ساختار قرنیه به اندازه کافی قوی نیست تا این شکل گرد را نگه دارد بنابراین قرنیه مانند یک مخروط به سمت بیرون برآمده میشود. این وضعیت قوز قرنیه یا کراتوکونوس نامیده می‌شود.
 • این واژه‌های پزشکی را اشتباه نگیرید!
  کلماتی که در این مطلب آورده ایم شاید از نظر ظاهری شبیه به هم باشند و لی نباید به جای یکدیگر به کار بروند. این کلمات قابل جایگزین با یکدیگر نیستند و موجب اشتباهات پزشکی و در نتیجه به خطر افتادن سلامتی شما می‌شود.
 • تولید مکمل ها در داخل کشور ممکن است
  مدیرکل اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و داروگفت: در زمینه تولید مکمل، کارخانه های داخلی با بهترین کیفیت فعال هستند که ظرفیت تامین بازار داخل را دارند و در برخی موارد هم مکمل های مورد نیاز از کشورهای اروپایی و آسیایی با بهترین برندها تامین می شود.

آخرین اخبار

آرشیو