مهمترین خبرها

 • آرد نان هم با ویتامین d غنی خواهد شد
  به گفته مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو غنی سازی مواد غذایی با ویتامن d با سه حامل روغن؛ شیر و آرد ممکن است که بعد از غنی سازی شیر و روغن در برخی از کارخانه ها بزودی طرح آزمایشی غنی سازی آرد با ویتامین d آغاز خواهد شد.
 • دیابت نوع 2 ارتباط مستقیم با سبک زندگی دارد
  مدیر برنامه کشوری پیشگیری و کنترل دیابت وزارت بهداشت گفت: افراد چاق با زندگی کم‌تحرک، بیشتر از سایر افراد، مستعد ابتلا به دیابت هستند. چاقی و کم‌تحرکی بدنی عوامل خطرزایی برای دیابت نوع 2 بوده و کاهش وزن در کوتاه مدت، حساسیت به انسولین و ترشح انسولین را بهبود می‌بخشد.
 • با یک آزمایش ساده خون از بیماری خود اطلاع یابید
  رئیس انجمن دیابت ایران گفت: از 8 میلیون ایرانی مبتلا به دیابت تاکنون تنها 3*6 میلیون نفر شناسایی و از بیماری خود اطلاع یافته اند.
 • ترس از طرد شدن از دلایل خودکشی نوجوانان
  یک متخصص روانشناسی نوجوانان طرحواره طرد و برطرف نشدن نیازهای دلبستگی در کودکی را از دلایل خودکشی نوجوانان برشمرد.
 • عوارض مکمل های غذایی لاغری زیاد است
  به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو ؛در دنیا بیش از 1-2 دارو برای لاغری وجود ندارد که آن هم با شرایط خاص موجب لاغری میشود.
 • بیمه ها داروی ایرانی مورد تایید را پوشش می دهند
  قائم مقام وزیر بهداشت گفت: برخی از مردم فکر می‌کنند داروی خارجی بهتر از داروی داخلی است. این در حالی است که برخی داروهای خارجی حتی اگر مهر اروپایی هم داشته باشند ، ساخت کشورهای درجه دوم و سوم هستند و سطحشان اصلا با کشور ما قابل مقایسه نیست
 • رهگیری محصولات کشاورزی در سطح عرضه
  مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و داروبا اشاره به پایش سموم کشاورزی بر روی هفت محصول کشاورزی گفت: با شناسه دار شدن باغات امکان رهگیری محصولات در سطح عرضه میسر می شود.
 • تاثیر آلودگی در بروز برونشیت
  یک فوق تخصص بیماریهای عفونی کودکان گفت: شمار مبتلایان به بیماری‌هایی مانند آسم، واکنش‌های آلرژیک، برونشیت و عفونت‌های سیستم تنفسی امروزه به علت آلودگی هوا در کودکان افزایش یافته است.
 • تامین ریز مغذیهای ضروری با غنی سازی آرد
  رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: غنی‌سازی آرد با افزودن آهن به عنوان ماده معدنی و اسید فولیک به عنوان ویتامین برای تامین ریزمغذی‌های مورد نیاز بدن انجام می شود؛ زیرا کمبود آهن از جمله شایعترین موارد کمبود ریزمغذی‌ها در تمام گروه‌های سنی است.
 • عدالت در درمان ؛ با استقرار پزشکان متخصص در مناطق محروم
  معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه ماندگاری پزشکان در بیمارستان های مناطق محروم با هدف تامین پزشک متخصص و تضمین دسترسی مردم در همه نقاط کشور به ویژه در مناطق محروم و به منظور ارتقای کیفیت خدمات سلامت در مناطق کمتر توسعه یافته کشور اجرا می شود.

آخرین اخبار

آرشیو