کد خبر: 12606
وجود ۳۳۸هزار نفر معلول ذهنی
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از وجود ۳۳۸ هزار نفر معلول ذهنی در کشور خبر داد.

به گزارش ایران سپید علی ربیعی در مراسم افتتاح مرکز نگهداری معلولان ذهنی زیر۱۴ سال هشترود با بیان اینکه غربالگری ژنتیک بین زوج ها الزامی شده است، ادامه داد: غربالگری ژنتیک در کشور آغاز شده و بزودی برای زوجین  برای جلوگیری از معلولیت های ذهنی الزامی می شود.

وی سپس با بیان اینکه دولت حساسیت زیادی برای سه درصد استخدام معلولان در استخدام‌ها دارد، ادامه داد: دستگاه‌ ها نباید در این زمینه کوتاهی کنند.

وی سپس به اعطای وام به مددجویان اشاره کرد و با بیان اینکه در سه سال گذشته ۵ هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه در کمیته امداد و بهزیستی در دولت انجام گرفته است، گفت: در زمینه اشتغال همچنین بهزیستی و صندوق کارآفرینی تفاهم نامه ای برای پرداخت وام امضا کرده اند.

وی تعداد معلولان در کشور را یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد: از این تعداد ۳۳۸ هزار نفر معلول ذهنی هستند.

وی سپس ابراز داشت: در بحث اشتغال روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر، آیین‌نامه ‌ای در کمیسیون اقتصادی امروز به اتمام رسید که در توان‌ جویان در اولویت قرار گرفتند.

گفتنی است مرکز نگهداری معلولان ذهنی زیر۱۴ سال هشترود با هشت میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار در زمینی به مساحت ۶ هزار متر و در دو طبقه و زیربنای هزار متری ساخته شده است. یک میلیارد ریال نیز از سوی مادر شهید تباشیری برای این مرکز هزینه شده است.

Page Generated in 0/0057 sec