کد خبر: 12681
لایحه حمایت از حقوق معلولان هفته آینده به مجلس می رود
رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه لایحه حمایت از حقوق معلولان در دستور کار قرار دارد، از ارسال این لایحه در هفته آینده به مجلس خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا انوشیروان محسنی بندپی در همایش روز جهانی معلولان در ساری با بیان اینکه اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت در مازندران آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه بحث غربالگری ژنتیک در کشور اجباری شده و باید این امکانات را برای همه فراگیر کرد، گفت: تمامی یافته‌های علمی و پژوهشی برای پیشگیری از معلولیت ها به کارگیری شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه لایحه حمایت از حقوق معلولان در دستور کار قرار دارد، افزود: این لایحه هفته آینده به مجلس می رود امیدواریم هر چه سریع‌تر از سوی مجلس بررسی شود.

محسنی بندپی افزود: تاکنون ۸۰ درصد غربالگری شنوایی و ۸۵ درصد غربالگری تنبلی چشم در مازندران اجرایی شده و غربالگری ژنتیک نیز در برنامه ششم توسعه اجباری است.

وی تاکید کرد: بهره گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و مشارکت های اجتماعی به عنوان یک راهبرد در سازمان بهزیستی در دستور کار قرار دارد و سازمان های مردم نهاد یار و مددکار بهزیستی محسوب می‌شوند.

Page Generated in 0.0038 sec