کد خبر: 13049
آیین پایانی جشنواره‌های مجازی کتاب‌خوانی برگزار می‌شود
آیین پایانی «ششمین جشنواره مجازی کتاب‌خوانی» و «چهارمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی ویژه نابینایان» به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۵ برگزار می‌شود.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر آیین پایانی «ششمین جشنواره مجازی کتاب‌خوانی» و «چهارمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی ویژه نابینایان»، همراه با معرفی و تقدیر از برگزیدگان، به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۵ و با مشارکت مدیریت امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران روز چهارشنبه ۹ اسفند ماه ساعت ۱۵ تا ۱۸ در فرهنگ‌سرای فردوس برگزار می‌شود.

«ششمین جشنواره مجازی کتاب‌خوانی»، مسابقه‌ای سراسری و اینترنتی است که علاقه‌مندان، کتاب مورد نظر خود را از میان رمان‌ها و داستان‌های مطرح ایران و جهان برگزیده‌اند و در فضای مجازی به پرسش‌های موجود در تارنمای جشنواره پاسخ داده‌اند. این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، افزایش سرانه مطالعه کتاب در کشور، معرفی آثار ارزشمند ادبیات داستانی ایران و جهان، استفاده مفید از فضای مجازی پیرامون موضوعات فرهنگی، هنری و کتاب‌خوانی و همچنین اهمیت مشارکت و همبستگی اجتماعی در رده‌های سنی کودک (۳ تا ۹ سال)، نوجوان (۱۰ تا ۱۵ سال) و بزرگسال (۱۶ سال به بالا) از تیر تا دی ماه ۹۶ برگزار شد.

در مجموع ۲۴۷۴ نفر با فرستادن ۴۹۸۵ پاسخنامه در این جشنواره شرکت کردند که بر اساس رأی هیئت داوران،  ۳۷ نفر برگزیده این جشنواره شدند.

«چهارمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان» نیز عنوان مسابقه‌ای بود که در آن داوطلبان و علاقه‌مندان از رده‌های سنی و گروه‌های اجتماعی گوناگون، مشارکت ارزشمندی در تولید کتاب‌های صوتی داشتند. این جشنواره در بخش‌های اصلی (تولید کتاب صوتی از میان کتاب‌های معرفی‌شده)، بخش جنبی (جمع‌آوری افسانه‌ها و متل‌ها با زبان‌ها و لهجه‌های محلی)، بخش قصه‌گویی و بخش ویژه (تولید کتاب صوتی به صورت گروهی) در تابستان و پاییز سال جاری برگزار شد.

در این مسابقه ۷۲۹ نفر با فرستادن ۵۱۶۱ فایل صوتی در این جشنواره شرکت کردند که بر اساس بررسی‌های انجام‌شده،  ۲۷ نفر به عنوان نفرات برگزیده از سوی هیئت داوران به دبیرخانه چهارمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان معرفی شدند.

این برنامه همراه با بخش‌های گوناگون مانند سخنرانی مصطفی رحماندوست، شعرخوانی سعید بیابانکی، اجرای موسیقی سنتی توسط کانون موسیقی فرهنگ‌سرای فردوس و جشن امضای کتاب برگزار می‌شود. در پایان مراسم، لوح سپاس و جوایز برگزیدگان هر دو جشنواره توسط مدیران و مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اهدا خواهد شد.

پایان

کلید واژه: نابینایان، سایت نابینایان، ایران سپید، بریل، کتاب خوان، کتاب صوتی نابینایان

Page Generated in 0/0038 sec