کد خبر: 15795
۹۰۰۰ نفر در اردبیل تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: امسال با توجه به سهمیه در نظر گرفته شده برای استان بیش از ۹ هزار نفر از افراد پشت نوبت در اردبیل تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند.

به گزارش ایران سپید  بهزاد ستاری در جلسه بررسی خدمات ارائه شده بهزیستی در شهرستان کوثر با اشاره به برخی از اقدامات و خدمات ارائه شده به اقشار نیازمند و محروم اظهار داشت: خوشبختانه بیش از 189 مورد خدمات در تشکیلات سازمان تعیین شده است که در سایه تلاش های انجام شده خدمات بسیار متنوع و قابل قبولی به این افراد در سطح کشور ارائه می شود.

وی پیشگیری از معلولیت‌‌ها را گامی مهم در راستای داشتن جامعه‌ای سالم و پویا دانست و گفت: تامین سلامت روحی، روانی و جسمی افراد یکی از وظایف خطیر این سازمان در نظام است چرا که بی‌توجهی و غفلت در این حوزه برای دولت بار مالی و برای خانواده‌ها هم فشار روانی را در پی دارد.

ستاری افزود: انجام طرح‌های غربالگری شنوایی نوزادان، تنبلی چشم، مشاوره های تخصصی ژنتیک، تامین مسکن مددجویان و معلولان، ایجاد مهدهای کودک شهری و روستایی، پرداخت شهریه سه دهک پایین درآمدی، ارائه یک وعده غذای گرم، تشکیل تیم‌های اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد، مناسب سازی اماکن و فضاهای عمومی و برخی دیگر از فعالیت‌های مد نظر از جمله خدمات ارائه شده به افراد نیازمند است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: کسب رتبه نخست بهزیستی در جشنواره شهید رجایی در بین دستگاه‌های اجرایی استان و پذیرش بیش از 9 هزار نفر از افراد پشت نوبت و افزایش 3.4 برابری مبلغ مستمری از دیگر خدمات ارزنده در راستای اهداف و سیاست‌های سازمان است.

وی با بیان اینکه کارهای فرهنگی بسیار متعدد و خوبی از طریق این سازمان در شهرستان کوثر انجام شده است، گفت: تمام خدماتی که این نهاد به افراد نیازمند و محروم ارائه می‌کند کاملا ملموس و مشهود است و تمامی این افراد از نعمات نظام به انحای گوناگون برخوردار می باشند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل انجام مشاوره‌های ژنتیک را گامی موثر در پیشگیری از هرگونه معلولیت‌های مادرزادی و کاهش فشارهای روانی به خانواده‌ها دانست و تصریح کرد: به یقین در برنامه‌های سازمان تلاش‌ها برای پیشگیری و مقابله با هرگونه معلولیت افزایش خواهد یافت.

Page Generated in 0/0042 sec