کد خبر: 16845
روزنامه چهارشنبه 28 فروردین 1398
منازل خانوارهای دارای 2 معلول سیلزده، در اولویت ساخت و بازسازی - تاثیر فضای مجازی در رونق تولید - روایت لحظه های عشق - جزئیات افزایش 400 هزار تومانی حقوق - تأثیر "بهار" بر مزاج انسان - انتخاب هادی رضایی به عنوان دبیر پارالمپیک - قتل اشتباهی پزشک سرشناس به جای همسرش - اطلاعرسانی

روزنامه ایران سپید

چهارشنبه 28 فروردین 1398

11 شعبان 1440

17 آپریل 2019

سال بیست و سوم شماره 6113

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

ولادت باسعادت سرو باغ احمدی، آینه محمدی و روز جوان مبارک.

.........عناوین این شماره.......

منازل خانوارهای دارای 2 معلول سیلزده، در اولویت ساخت و بازسازی 2

تاثیر فضای مجازی در رونق تولید 3

روایت لحظه های عشق 4

جزئیات افزایش 400 هزار تومانی حقوق 6

تأثیر "بهار" بر مزاج انسان 11

انتخاب هادی رضایی به عنوان دبیر پارالمپیک 14

قتل اشتباهی پزشک سرشناس به جای همسرش

اطلاعرسانی

..............ویژه

* منازل خانوارهای دارای 2 معلول سیلزده در اولویت بهزیستی برای ساخت و بازسازی: رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در ۹۸ شهرستان درگیر سیل هستند و برای ۲۸ هزار و ۷۱۱ خانوار مددجوی بهزیستی مبلغی بین ۵ تا ۱۵ میلیون ریال بر اساس بعد خانوار، واریز شده است گفت: بر اساس برآورد اولیه ما ۳۰۰۰ واحد مسکونی مددجویان کاملا ًتخریب و ۱۲ هزار واحد نیز نیازمند بازسازی و تعمیرات است که بر اساس تفاهمنامه‌ با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بسیج سازندگی، منازل مددجویان به ویژه خانوارهای دارای دو معلول در اولویت ساخت و یا بازسازی هستند. در سیل اخیر به دلیل تخلیه به موقع، آسیبی متوجه افراد حاضر در  مراکز  بهزیستی اعم از کودکان، معلولان و سالمندان نشده است. به گفته وی، بر اساس اطلاعات سامانه ثبت خسارات ناشی از سیل سازمان بهزیستی ۳۹ هزار و ۲۴۹ مورد خسارت ناشی از سیل با قید کد ملی افراد، احصاء شده است.

..............سیاسی

* تاثیر فضای مجازی در رونق تولید. رییس جمهوری با تاکید بر اینکه فضای مجازی میتواند در بخش تولید و اشتغال تحرک ایجاد کرده و در رونق تولید ملی تاثیرگذاری مثبتی داشته باشد، گفت: باید در راستای تدوین برنامه های موثر برای رفع موانع و مشکلات از مسیر توسعه کسب وکار و تولید توسط شرکتهای دانشبنیان، تلاش کنیم.

* کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس مدعی شده فایل صوتی دارد که در آن حسین فریدون با تقلید صدای رئیس جمهور برخی درخواستها را از مدیران دولتی میکند. حسین فریدون در واکنش به این ادعا گفت: من از آقای کریمی قدوسی میخواهم اگر چنین فایل صوتی در اختیار دارد، یکبار برای همیشه منتشر کنند. وی با تکذیب ادعای تقلید صدای رئیس جمهور گفت: این ادعای فردی است که به دروغگویی شهره شده و در چند سال گذشته تقریبا همه ادعا‌های او تکذیب شده است. البته این فرد ظاهراً حصار آهنی دارد و شکایت از او هم به جایی نمیرسد.

..........گزارش ویژه

* روایت لحظه های عشق: در شماره پیشین روزنامه صحبتهای چند تن از حافظان نابینای از کشورهای مختلف را خوانید دیروز تا انجا گفتیم که بانوی نابینای ایلامی که موفق به کسب رتبه اول شده بود از آشنای اش با قرآن میگوید: «من از 6  سالگی به سمت حفظ قرآن رفتم و طی یکسال موفق شدم حافظ کلام خداوند شوم. البته این طور نبود که در 7 سالگی حافظ قرآن باشم. از کودکی قرآن را حفظ میکردم اما بعد از پایان تحصیلات دبیرستان تمام وقت خود را برای آموختن گذاشتم که موفق شدم ظرف یکسال کل قرآن را از بر شوم. بعد ازآن در مسابقات مختلفی شرکت کردم که خدا را شکر در همه آنها سربلند بودم. دراین دوره هم تلاش خود را میکنم تا در میان زنان مسلمان جایگاه خوبی را برای کشورم به دست آورم.»

کولی بالی یعقوب حافظ 19 ساله ای است که از کشور ساحل عاج در این مسابقات شرکت کرده است و بگفته خودش 5 سال است که قرآن را در سینه اش محفوظ داشته است.  او از مشکلات آموزش در کشورش میگوید:«دراین کشور تسهیلات خاصی برای ما نابینایان ندارند. با یک مثال میخواهم وضعیت نابینایان را برایتان توصیف کنم. زبان مادری ام مائو است اما زبان اداری و رسمی این کشور فرانسوی است.  در کشور خودم وقتی خواستم زبان رسمی را فرا بگیرم باید با افراد عادی در کلاسها شرکت میکردم و برای نابینایان کلاسهای خاص و مجزا نداشتند. مدارس ویژه ای هم برای فراگیری قرآن نداریم. خط بریل را هم یک شیخ به من آموخت تا بتوانم از متون بریل بهره مند شوم. شاید با خود بگوید چطور قرآن را فراگرفتم، راستش را بخواهید استادم قرآن را میخواند و من تکرار میکردم  و اینگونه موفق شدم حافظ کل این یادگار آسمانی شوم.» در پایان از او پرسیدم قرآن چه تأثیری در زندگیت داشت که یگوید:«اگر من با قرآن مأنوس نشده بودم اکنون اینجا نبودم و هیچ وقت شاید نمیتوانستم پا به ایران بگذارم پس این قرآن است که دریچه های جدیدی را بر روی زندگی ام باز کرد.» 

............گزارش روز

* جزئیات افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان و بازنشستگان: رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: حقوق و دستمزد سال 1398 بر اساس مصوبه مجلس انجام میشود، دو ردیف مربوط به حقوق و دستمزد 38.9 هزار میلیارد تومان اعتبار دارد. به حقوق 5 میلیون نفر شاغل و بازنشسته کشوری و لشکری باید 400 هزار تومان با تبدیل به ضریب اضافه شود و 10 درصد هم جداگانه باید افزوده شود. حمیدرضا حاجی بابایی گفت:  اگر چه در مصوبه مجلس گفته شده است تا 10 درصد ضریب افزایش حقوق اعمال شود اما به دلیل اینکه در ردیف مربوطه به اندازه کافی اعتبار وجود دارد دولت مکلف است 10 درصد را کامل بپردازد. بنابر این برای اجرای 400 هزار تومان بعلاوه 10 درصد، اعتبار کافی وجود دارد. در افزایش حقوق باید گفت که بازنشستگان از همسانسازی حقوق نیز برخوردارند، یعنی 4 هزار و 500 میلیارد تومان برای 2 میلیون و 50 هزار نفر بازنشسته گذاشته شده است تا هماهنگسازی حقوق اعمال شود. میانگین اعمال حقوق همسانسازی حقوق بازنشستگان 180 هزار تومان خواهد بود. افزایش حقوق بازنشستگان که از حقوق حد اقلی برخوردارند 60 درصد است. وی با بیان اینکه کسانی که بین 1 میلیون 240 هزار تومان تا 4 میلیون تومان حقوق میگیرند از 43 درصد تا 20 درصد افزایش حقوق خواهند داشت، اظهار داشت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری که از حد اقل حقوق برخوردارند 60 درصد خواهد بود، چون علاوه بر افزایش400  هزار تومانی، 10 درصد نیز اعمال میشود و هم همسانسازی حقوق لحاظ میشود. این شرایط از ابتدای فروردین سال 98 قابل اجرا است و دولت نمیتواند تحت هیچ شرایطی قانون را تغییر دهد، صحبتهایی که در رابطه با حقوق از طرف برخی مسئولان دولتی بیان میشود، جنبه اجرایی ندارد، فقط سوهان روح کارمندان کشوری و لشکری و شاغلین بازنشسته است که با فشار سنگین تورم و معیشت و مشکلات زندگی آنها را آزار میدهد. وی در خصوص علت اعمال ضریب 10 درصدی به حقوقها، گفت: میزان اعتبار برای اعمال افزایش 400 هزار تومان به حقوق 5 میلیون نفر در 12 ماه 24 هزار میلیارد تومان خواهد بود و اعمال ضریب 10 درصد کامل نسبت به حقوق سال 97، اعتباری بالغ بر 14.5 هزار میلیارد تومان خواهد بود که مجموع 38.5 هزار میلیارد تومان آن میشود.

* جزئیات کامل حقوق و دستمزد کارگران در سال ۹۸: همانگونه که حدس زده میشد، افزایش حقوق کارگران برای امسال نیز از فرمول دو قیمتی تبعیت میکند تا سهم کارگرانِ حد اقلی بگیر از افزایش حقوق بیشتر باشد و دستمزد دیگر کارگران به شیوه دیگری محاسبه شود. نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت تصمیم به افزایش حد اقل دستمزد کارگران با رشد ۳۶.۱ درصدی گرفتند. تصمیمی که بر اساس آن، حقوق حد اقلی بگیران کارگری از یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان سال گذشته به یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان برای سال ۹۸ میرسد که حکایت از افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق ایشان دارد. البته این افزایش حقوق شامل همه کارگران نمیشود و به حد اقلی بگیران محدود شده، تا افزایش حقوق دیگر کارگران از فرمول دیگری تبعیت کند. فرمولی که بر اساس تصمیم اعضای شورای عالی کار، افزایش ۱۳ درصدی به علاوه مبلغ ۲۶۱ هزار و ۱۱۸ تومان خواهد بود. کارگرانی که در زمره حد اقلی بگیران محسوب نمیشوند و حقوقشان در سال 97 بیش از یک میلیون و یکصد و چهارده هزار تومان بوده، شامل این فرمول محسوب میشوند و میبایست ۱۳ درصد بر حقوقشان افزوده شده و علاوه بر آن، ۲۶۱ هزار تومان به دستمزد ماهانه شان افزوده شود. نکته جالب توجه بعدی در تصمیم اخیر شورای عالی کار، تغییر دیگر آیتمهای حقوق کارگری است؛ از جمله افزایش حق مسکن از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان، بن کارگری از ۱۱۰ هزار تومان به ۱۹۰ هزار تومان و حق اولاد از ۹۲ هزار تومان به ۱۵۱ هزار تومان. بدین ترتیب حقوق و مزایای کارگران در سال آینده به این شرح خواهد بود؛ حد اقل دستمزد روزانه کارگران: ۵۰۵۶۲۷ ریال؛ حد اقل دستمزد ماهیانه: ۱۵۱۶۸۸۲۲ ریال؛ حق اولاد یک فرزند: ۱۵۱۶۸۸۲ ریال؛ حق اولاد دو فرزند: ۳۰۳۳۷۶۴ ریال؛ پایه سنواتی: ۷۰۰۰۰۰ ریال؛ حق مسکن: ۱۰۰۰۰۰۰ ریال؛ بن کارگری: ۱۹۰۰۰۰۰ ریال: مجموع حقوق و مزایا با دو فرزند: ۲۱۸۰۲۵۸۶ ریال؛ حقوق و مزایای سایر سطوح مزدی . میزان افزایش حقوق : ٪۱۳+۲۶۱۱۱۸۰؛ حق اولاد یک فرزند: ۱۵۱۶۸۸۲ ریال؛ حق اولاد دو فرزند: ۳۰۳۳۷۶۴ ریال؛ پایه سنواتی: ۷۰۰۰۰۰ ریال؛ حق مسکن: ۱۰۰۰۰۰۰ ریال؛ بن کارگری: ۱۹۰۰۰۰۰ ریال. حد اقل حقوق کارگران در سال گذشته یک میلیون و ۱۱۱ هزار تومان بود و حق مسکن ۴۰ هزار تومان، بن خواربار ۱۱۰ هزار تومان و حق اولاد به ازای هر فرزند ۹۲ هزار و ۹۹۳ تومان و پایه سنوات ماهیانه ۵۱ هزار تومان تعیین شده بود.

............بهداشت و سلامت

* تأثیر "بهار" بر مزاج انسان: مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: برخی منابع، فصل بهار را دارای مزاج گرم و تر و برخی دیگر معتدل توصیف میکنند. مزاج در افراد به صورت مادرزادی است که این مزاج مادرزادی با تغییر فصل، تغییر مکان زندگی و افزایش سن تغییر نمیکند، اما عوامل یاد شده میتوانند بر مزاج اصلی افراد سایه بیندازند. دکتر خدادوست افزود: با شروع فصل بهار و گرم شدن هوا، اخلاط در بدن به جنب و جوش درآمده و به همین علت شاهد بروز حساسیتهای فصلی هستیم توصیه میشود برای کاهش عوارض حساسیت، از خوردن مواد غذایی تند و تیز پرهیز کرده و بیشتر از مواد غذایی که باعث کاهش حرارت بدن میشوند مانند شربتهایی با ترشی معتدل، ماءالشعیر طبی، سوپ جو و شربت‌ انار و زرشک استفاده کنند. در فصل بهار بهتر است مصرف خوراکیهایی نظیر گوشت، شیرینی، مغزها و غذاهای تند و تیز که باعث افزایش حجم خون میشوند را کاهش دهیم. همچنین توصیه میشود از انواع آشها و سوپهایی که زمینه ترش مزگی دارند و کاهو سکنجبین استفاده شود. در طب سنتی، یبوست به عنوان مادر امراض شناخته میشود. نکته قابل توجه در تمام فصول تعادل در میزان ورودی مواد غذایی و خروج سموم از بدن است که یکی از راههای پاکسازی بدن لینت مزاج است. خدادوست افزود: حجامت با تجویز پزشک و رعایت موارد مجاز و موارد غیر مجاز در این فصل جزو موارد خوب پاکسازی است که باید در حد فاصل بین روزهای ۱۵ تا ۲۵ ماه قمری انجام شود.

* روشهای حفظ هوشیاری ذهن با افزایش سن: اگر چه برخی از انواع زوال عقل (دمانس) مانند بیماری آلزایمر به صورت تصاعدی پیشرفت کرده و هنوز درمانی ندارند اما برخی از روشهای حمایتی وجود دارند که با افزایش سن میتوانند ذهن فرد را آگاه و هوشیار نگه دارند. شما میتوانید این تمرینات مغزی را آغاز کنید: قلب خود را آماده نگه دارید ورزش کردن نه تنها بدن شما را از لحاظ فیزیکی متناسب و سالم نگه میدارد، بلکه به همان اندازه برای ذهن شما نیز سودمند است. هفته ای ۱۵۰ دقیقه را به انجام ورزشهای هوازی شدید از هر نوع و روشی که دوست دارید، اختصاص دهید. مغز خود را به چالش بکشید. راههای زیادی برای به چالش کشیدن مغز وجود دارد. شرکت در فعالیتهای اجتماعی، یادگیری یک زبان جدید، انجام بازی اسکربل (نوعی بازی کلمه سازی) در گوشی یا تلاش برای پختن غذایی جدید میتوانند روشهای مناسبی باشند. هوشمندانه تر غذا بخورید؛ رژیم غذایی خود را با انواع توتهای سرشار از آنتی اکسیدان، سبزیجات برگدار، ماهی و غلات کامل غنی سازید و چربیهای اشباع و ترانس را حذف کرده یا کاهش دهید. سلامت مغز خود را چک کنید. کمپینهای زیادی با هدف آگاه کردن و توانمندسازی افراد در مورد سلامت مغزیشان راه‌اندازی شده است. میتوانید این کمپینها را در شبکه‌های مجازی دنبال کرده و تستهای سلامت مغز را انجام دهید.

...........ورزشی

* انتخاب هادی رضایی به عنوان دبیر پارالمپیک: در جریان برگزاری یکصد و شصت و چهارمین نشست هیأت رئیسه و اجرایی کمیته ملی پارالمپیک، به پیشنهاد خسرویوفا رئیس کمیته و با موافقت اعضای هیأت رئیسه و اجرایی، هادی رضایی به عنوان دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک به مدت چهار سال انتخاب شد. رضایی سالهاست در بدنه ورزش جانبازان و معلولین کشور فعالیت دارد و در کسوت ورزشکار و سرمربی تیم ملی، سابقه حضور در هشت دوره پارالمپیک را در کارنامه ورزشی خود به ثبت رسانده است. دبیر کلی فدراسیون والیبال معلولین آسیا و اقیانوسیه، مدرس جهانی، خبره ورزشی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین، عضویت در هیأت رئیسه فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین به مدت هشت سال  سرپرستی کاروان ایران در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸، ریاست هیأت ورزشهای جانبازان و معلولین خراسان رضوی و عضو هیأت اجرایی کمیته ملی پارالمپیک، بخشی از سوابق اجرایی و مدیریتی وی به شمار میرود. مسعود اشرفی، دبیر کل پیشین کمیته ملی پارالمپیک که در جریان انتخابات اخیر این کمیته به سمت بازرسی انتخاب شده بود، رسماً در سمت جدید آغاز به کار کرد.

* به دنبال افزایش مرغوبیت مدالها در پارالمپیک هستیم: بابک محمدی، سرمربی تیم ملی وزنه برداری معلولان کشورمان گفت: برای اعزام وزنه برداران جانباز و معلول به رقابتهای جهانی در قزاقستان سه مرحله اردو در نظر گرفته ایم. برای پارالمپیک 2020 توکیو به فرد سهمیه داده میشود، در دو سال گذشته وزنه برداران ثابتی به اردوهای تمرینی دعوت میشدند که دو مرحله از رقابتهای گزینشی بازیهای پارالمپیک را در مکزیک و ژاپن پشت سر گذاشتند. راهبرد اصلی ما افزایش مرغوبیت رنگ مدالها در پارالمپیک توکیو نسبت به دورههای گذشته است که نقش مهمی در ارتقای جایگاه کاروان ایران در جدول توزیع مدالها خواهد داشت.

.............حوادث

* قتل اشتباهی پزشک سرشناس به جای همسرش: زنی که خواهرشوهر و مادرشوهرش را عامل طلاق خود میدانست با اجیر کردن سه مرد نقشه قتل آنها را طراحی کرد. اما مردان اجاره ای داماد خانواده را به قتل رساندند. جمعه 23 فروردین مأموران کلانتری 103 گاندی در جریان قتل پزشک 63 ساله‌ ای به نام محمود باستانی که مشاور رئیس بیمارستان فیروزگر بود در خانه‌اش قرار گرفتند. لحظاتی نگذشت که تیم جنایی راهی صحنه جنایت در خیابان ظفر، خیابان دلیری شدند. آنها در پاگرد طبقه اول به دوم با جسد مرد میانسال درحالی مواجه شدند که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود. همسرش در تحقیقات گفت: دو مرد مسلح وارد خانه شده و پس از سرقت طلاها در راه پله‌ها با همسرم درگیر شده و او را به قتل رساندند. در بررسیهای صورت گرفته مشخص شد زن میانسالی به نام فریبا که عروس خانواده همسر این پزشک بود با آنها اختلاف داشته است. همین سرنخ باعث شد که تحقیقات روی زن میانسال متمرکز شود و کارآگاهان خیلی زود دریافتند فریبا با همدستی سه مرد، عاملان این جنایت هستند. بدین ترتیب تیم جنایی در چندین عملیات ویژه هر چهار متهم را بامداد دوشنبه 26 فروردین در خانه‌هایشان بازداشت کردند. در نخستین بازجوییها هر سه مرد اعتراف کردند که از سوی فریبا اجیر شده اند تا خواهرشوهر و مادرشوهر او را به قتل برسانند. - گفت‌و‌گو با عامل اصلی جنایت: مرد جوان از جزئیات قتل میگوید: چرا دکترباستانی را به قتل رساندی؟ قصدمان کشتن او نبود، ما قرار بود همسرش را به قتل برسانیم. (متهم جوان که چند متری با فریبا فاصله دارد با دست اشاره‌ ای به او میکند و ادامه میدهد) فریبا دستور قتل همسر باستانی- خواهر شوهرش- را داده بود. تازه قرار بود بعد از قتل این زن ما به شهرک اکباتان محل زندگی مادرشوهر فریبا برویم و او را هم به قتل برسانیم.

دو قتل برای چه؟ به خاطر پول. اوایل من جوشکار بودم اما تعدیل نیرو باعث شد که اخراج شوم. بعد از روی ناچاری در مترو دستفروشی میکردم. یکسال قبل در مترو با فریبا آشنا شدم. برای هزینه عروسی و هزینه بیماری قلبی و کلیوی همسرم نیاز به پول داشتم. فریبا که از وضعیت زندگیم با خبر شد به من گفت کار خوب سراغ داشته باشم انجام میدهی؟ گفتم بله. فریبا شماره ام را گرفت و حدود دو ماه بعد با من تماس گرفت. و از تو خواست که آدم بکشی؟ بله، اول قرار شد که در ازای 10 میلیون تومان خواهرشوهر و مادرشوهرش را به قتل برسانم. 10 میلیون تومان در آن شرایط برای من خیلی پول بود و میتوانستم بدهیهایم را بدهم. پس چرا این همه وقت طول کشید؟ میترسیدم برای همین مدام این کار به تأخیر می‌ افتاد. آن روز چه اتفاقی افتاد؟ ساعت یک ربع به 10 بود که زنگ خانه را به صدا درآوردیم و خودم را مأمور آب معرفی کردم. همسرش در را باز کرد. من و سهراب وارد خانه شدیم و ایمان هم که راننده بود کمی جلوتر از خانه داخل ماشین به انتظارمان ماند. لحظاتی بعد دکتر مقابل در آمد. آن وقت من و سهراب اسلحه‌هایمان را بیرون آوردیم و آنها را تهدید کردیم. من با دکتر داخل پذیرایی ماندم و سهراب به همراه همسر وی داخل اتاق رفت و با جعبه جواهرات برگشت. در همین هنگام دکتر از خانه فرار کرد تا کمک بخواهد. ما هم او را دنبال کردیم. سهراب زودتر از من از خانه خارج شد. در پاگرد دوم به اول به او رسیدم و او با مشت ضربه‌ای به صورتم زد. با هم درگیر شدیم و من تیرها را شلیک کردم. مگر شما برای کشتن خواهر شوهر فریبا نرفته بودید پس چرا طلا سرقت کردید؟ فریبا به ما دستور قتل داده بود اما ما با خودمان گفتیم خواهرشوهر فریبا را با تهدید اسلحه میرباییم و دو روز در خانه یکی از دوستانم نگه میداریم. بعد از آن زن میانسال را به فریبا تحویل میدهیم و به او میگوییم که خودش هر کاری میخواهد انجام دهد. - گفتگو با طراح جنایت: چرا دستور قتل دادی؟ من چنین کاری نکردم. 14 سال است که مادرشوهرم را ندیده ام و هیچ رابطه ای با آنها نداشتم چرا بخواهم آنها را بکشم.

.............اطلاعرسانی

* اطلاعیه ایران سپید: با توجه به شکایتهای برخی خوانندگان مبنی بر اصرار بانکها برای همراه داشتن فردی امین جهت انجام کارهای بانکی، در نظر داریم این موضوع را پیگیری نماییم. لذا از خوانندگانی که در انجام فعالیتهای بانکی با این مشکل مواجه شده و بانک مورد نظرشان از آنها برای افتتاح حساب و... مغایر با بخشنامه بانک مرکزی به شماره: 205041/95 امین درخواست کرده است، نام بانک، کد شعبه و نام شهر خود را برای سامانه پیامکی ایران سپید به شماره  3000465040 ارسال نمایند تا خبرنگار این رسانه بتواند بطور مستند این معضل را از بانک مرکزی پیگیری نماید. خوانندگان روزنامه در نظر داشته باشند فقط تا 28 اردیبهشت میتوانند کد شعبه بانکهای خاطی را به ایران سپید ارسال نمایند. ایران سپید بعد از این تاریخ هیچ گونه مسئولیتی در قبال مشکلات بانکی نخواهد داشت. لطفاً با ما همکاری کنید.

 

Page Generated in 0/0042 sec