کد خبر: 17437
مناسب سازی معابر ، شرط صدور پروانه ساختمان در پردیس است
معاون عمرانی فرماندار پردیس گفت: مالکان در شهرستان پردیس، بر اساس ضوابط و به شرط مناسب سازی معابر برای معلولان و سالمندان پروانه ساختمان خود را دریافت می کنند.

به گزارش ایران سپید نوید عباسی در حاشیه نشست مناسب سازی معابر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرداران موظفند در هنگام صدور پروانه الزامات قانونی را در نظر داشته باشند.

وی افزود: دستگاه‌های خدمات رسان موظف به مناسب سازی معابر در راستای حفظ حقوق شهروندی معلولین، سالمندان و بیماران در شهرستان هستند.

معاون عمرانی فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به تشکیل کارگروهی متشکل از اداره بهزیستی، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های خدمات رسان، گفت: بازدید میدانی از محل تردد معلولان و سالمندان در سطح شهرستان، بررسی و رفع نواقص گذرگاه‌های شهری بخشی از وظایف این کارگروه تعیین شده است.

عباسی عنوان کرد: با مشارکت شهرداری‌های پردیس، بومهن و شرکت عمران شهر جدید خودروی مناسب سازی شده برای تردد معلولین به زودی تأمین شده و در اختیار اداره بهزیستی و یا ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: اصلاح ورودی وخروجی مراکز تفریحی، بوستان‌ها و تسهیل دسترسی معلولین به دستگاه‌های عابر بانک در سطح شهرستان با حضور نمایندگان بانک‌ها به عنوان مصوبات این نشست به زودی اجرایی خواهد شد.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

Page Generated in 0/0036 sec