کد خبر: 2082
صالح آبادی:
بورس با لغو تحریم ها سودآورتر می شود
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با لغو تحریم ها و ایجاد فضای مطمئن برای سرمایه گذاران در بازار سهام، میزان سودآوری این بخش نیز بیشتر می شود

به گزارش ایران سپید علی صالح آبادی با بیان اینکه چشم انداز بازار سهام مثبت و امیدوار کننده است، به سرمایه گذاران به ویژه تازه واردها توصیه کرد از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.


وی ادامه داد: معمولا افراد حرفه ای در شرایط افزایش قیمت، سهام خود را می فروشند و با کاهش شاخص ها، خریداری می کنند.

صالح آبادی افزود: قیمت خوراک پتروشیمی هم مدنظر نمایندگان و دولت است تا طوری تعیین شود که ضمن تشویق سرمایه گذاری ها، سودآوری ها نیز بیشتر شود، ضمن آنکه قیمت گاز تابع قیمت جهانی نفت است و ابهام و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.

وی گفت: ثبات و پیش بینی پذیر بودن بازار ارز و مسکن و دیگر بازارهای موازی بازار سرمایه نشان می دهد همه فعالان اقتصادی می توانند در بازار سهام برای آینده خود برنامه ریزی کنند.

صالح آبادی افزود: با توجه به کاهش قیمت طلا، مسکن و ارز، جذابیت بازار سهام افزایش یافته است و سودآوری سهام حتما بیشتر خوهد شد.

رئیس سازمان بورس باز هم توصیه کرد: سهامداران تازه وارد سبد بهینه سهام را انتخاب یا از خدمات صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنند و به سایت تالار مجازی بورس هم مراجعه شود. (سبد بهینه سهام شامل سهام چندین شرکت است که به طور میانگین ریسک سرمایه گذاری را کاهش می دهد).

وی تاکید کرد: افراد منابع مازاد بر نیاز روزمره را وارد بورس کنند و از مشورت و تحلیل های اقتصادی و منطقی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه استفاده شود در این زمینه شرکت های کارگزاری، مشاور سرمایه گذاری و متخصصان بازار سرمایه خدمات خوبی ارائه می کنند.

صالح آبادی گفت: سرمایه گذاران باید با افق بلندمدت وارد بازار سهام شوند، چون در کوتاه مدت نوسان وجود دارد، در بلندمدت معمولا مولفه های کلان اقتصادی بهبود می یابد و بازار سرمایه نیز در این فضا همگرایی خواهد داشت، شاخص های اقتصادی هم روبه بهبود است؛ بنابراین سودآوری هم افزایش خواهد داشت

Page Generated in 0/0057 sec