کد خبر: 7234
سامانه استعلام معاینه فنی خودروها راه‌اندازی شد
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از راه اندازی سامانه استعلام معاینه فنی در پرتال معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس www. Inspection.tehran.ir خبر داد.

به گزارش ایران سپید: به نقل از تسنیم، ولی آذروش در توضیح این سامانه گفت: بنا به درخواست شهروندان برای مطلع شدن از آخرین وضعیت معاینه فنی خودروهایشان این ستاد نسبت به تعبیه این قابلیت در پرتال معاینه فنی اقدام کرده است و شهروندان می‌توانند با ورود شناسه خودرو (VIN) از مدت اعتبار معاینه فنی مطلع شوند.

وی افزود: اطلاعات خروجی از این سامانه تنها مختص به خودروهایی است که معاینه فنی خودوری خود را از یکی از مراکز 14گانه شهر تهران اخذ کرده‌اند. با راه اندازی این سامانه شهروندان می‌توانند قبل از خرید خودرو به سهولت از آخرین وضعیت معاینه فنی خودرو مطلع شوند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در خصوص انجام معاینه فنی قبل از نقل و انتقال خودرو اظهار داشت: در مراکز معاینه فنی با استفاده از تجهیزات مکانیزه و دانش تخصصی کارشناسان میزان آلایندگی خودرو، وضعیت کارکرد موتور، ایمنی خودرو و میزان عدول خودرو از شرایط استاندارد زمان تولید مورد بازبینی و کنترل قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: به جرأت می‌توان اذعان داشت که مراکز معاینه فنی یکی از تنها بخش‌های خودرویی است که مراجعه کنندگان می‌توانند به سادگی تمام قسمت‌های مربوط به زیر خودرو را مشاهده کنند و این امکان را مهیا می‌سازد با توضیحات کارشناسان راکب نسبت به وضعیت زیر خودرو از لحاظ پوسیدگی شاسی و بدنه، وضعیت اهرم بندی فرمان و سیستم اگزوز خودرو خود مطلع شود. بنابراین به شهروندان توصیه می‌شود قبل از خرید خودرو حتما به همراه فروشنده جهت کنترل وضعیت خودرو به یکی از مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

آذروش همچنین گفت: داشتن گواهی معاینه فنی برای خودروهای سرویس مدارس الزامی است و خانواده‌ها برای سلامت عزیزانشان این مسئله را با حساسیت ویژه‌ایی پیگیری کنند که حتما از خودروهای دارای معاینه فنی برای سرویس مدرسه استفاده کنند.

 

Page Generated in 0/0044 sec