printlogo


کد خبر: 1132تاریخ: 1392/9/10 11:20
عشایر در فصل بودجه مورد توجه مجلس قرار نمی گیرند
رئیس سازمان امور عشایری:
عشایر در فصل بودجه مورد توجه مجلس قرار نمی گیرند
رئیس سازمان امور عشایری ایران گفت: عشایر در اکثر نقاط مرزی کشور حضور دارند و شایسته است به لحاظ امنیت ملی بیش از این مورد توجه قرار گیرند چرا که بدون هزینه و با دل و جان از مناطق مرزی کشور حراست و حفاظت می کنند.

ˈجهانشاه صدیقˈ افزود: عشایر در 60 درصد عرصه های کشور پراکنده اند و نقاط کوری در کشور داریم که عشایر به لحاظ حضور در این عرصه ها از آن محافظت می کنند.

وی با اشاره به اهمیت نقش عشایر در امنیت غذایی کشور، اظهارکرد: عشایر از نظر امنیت غذایی حدود 25 میلیون واحد دامی که نزدیک به یک چهارم دام کشور است را مدیریت می کنند اما برای تامین آب و علوفه با توجه به خشکسالی دچار مشکل هستند و هشت سال است که با تانکر به آنها آبرسانی می شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آب مورد نیاز عشایر با 40 هزار دستگاه تانکر ثابت و 450 تانکر سیار تامین می شود و تولید با چنین مشقتی در هیچ جای کشور جریان ندارد.

رئیس سازمان امور عشایر با اشاره به اینکه زندگی عشایر همیشه با بحران توام بوده است ، اضافه کرد: با وجود این، نامی از عشایر در اعتباراتی که ستاد بحران کشور در نظر می گیرد، برده نمی شود و ما باید همیشه این مهم را به دستگاه ها و نهاده های مختلف کشور یادآوری کنیم.

وی ادامه داد: در دو مصوبه ای که سال گذشته برای جبران حوادث و خسارات ناشی از خشکسالی در مجلس تنظیم و تصویب شد، نامی از عشایر برده نشده است این در حالیست که عشایر، خسارت های زیادی از خشکسالی متحمل شده اند و با مشکلات بسیاری در این خصوص دست و پنجه نرم می کنند.

صدیق با بیان این که عشایر در تمامی مقاطع انقلاب اسلامی و نظام در صف اول خدمت به کشور بوده اند، اظهار امیدواری کرد: مسئولان کشور، این جمعیت بی ریا را فراموش نکنند تا بتوانیم با ایجاد امنیت، شغل، رفاه و درآمد برای آنان از تولیدات آنان حمایت کنیم چراکه در غیراینصورت مجبور به واردات در عرصه تولیداتی هستیم که عشایر بی منت به کشور عرضه می کنند.


لینک مطلب: http://www.iransepid.ir/News/1132.html
Page Generated in 0/0044 sec