printlogo


کد خبر: 13519تاریخ: 1397/3/22 07:40
جشنواره هنرهای تجسمی معلولان در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
جشنواره هنرهای تجسمی معلولان در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی معلولان در مرداد سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش ایران سپید علی عرب نژاد افزود: جشنواره هنرهای تجسمی با حضور ۳۵۰ نفر برگزار می‌شود.وی توانمند سازی معلولان و مناسب‌سازی را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست و گفت: رونق بازار و هتل‌ها از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است. او با اشاره به برنامه‌های جانبی جشنواره اضافه کرد: افتتاح کافه هنر معلولان و نمایشگاه هتلینگ ویژه این قشر از جمله برنامه‌های جشنواره است.

وی ادامه داد: در زمینه برگزاری نمایشگاه هتلینگ، کارهای هنری معلولان در اتاق‌ها و دیوارهای هتل سپهر نصب می‌شود تا مورد بازدید افراد شرکت‌کننده در جشنواره قرار گیرد.عرب نژاد با بیان این که تمهیدات لازم برای برگزاری جشنواره لحاظ شده است، افزود: ۱۰۰ ناوگان حمل‌ونقل برای معلولان و مسئولان شرکت‌کننده در جشنواره پیش‌بینی‌شده است.

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام‌شده در حوزه مناسب‌سازی بیان کرد: در سال گذشته ۴۸۹ میلیون ریال اعتبار برای مناسب‌سازی محیط زندگی ۱۶۳ معلول هزینه شد . رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم در این جلسه گفت :

باید مراکز درمانی برای معلولان و بیماران نخاعی مناسب سازی شود.کاظم قائمی افزود : در حال حاضر در بسیاری از مراکز درمانی، بیماران باید پله های زیادی را برای درمان طی کنند .


لینک مطلب: http://www.iransepid.ir/News/13519.html
Page Generated in 0.0037 sec