printlogo


کد خبر: 16823تاریخ: 1398/1/26 08:59
تفاهم با سازمان امور استخدامی برای اجرای قانون استخدام معلولان
تفاهم با سازمان امور استخدامی برای اجرای قانون استخدام معلولان
رئیس سازمان بهزیستی، بر اجرای قانون استخدام ۳ درصدی معلولان تاکید کرد و گفت: تفاهمنامه بین سازمان بهزیستی کشور و سازمان امور استخدامی به منظور اجرای این قانون منعقد شده است.

به گزارش ایران سپید قبادی دانا، در مراسم معارفه معاون امور مشارکت‌های مردمی، مؤسسات غیردولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، این سازمان را یکی از عمده ترین نهادهای دولتی در جهت ساماندهی طیف آسیب پذیر عنوان کرد و اظهارداشت: مسئولیت تأمین رفاه خیل عظیمی از معلولان جامعه به این سازمان محول شده است و از سوی دیگر وظیفه سر و سامان دادن به وضعیت بسیاری از زنان و کودکان محروم نگه داشته شده جامعه نیز در حیطه مسئولیت‌های سازمان بهزیستی جای می‌گیرد.

وی یکی از وظایف اصلی سازمان بهزیستی را جلب مشارکت‌های مردمی و فعالیت گروه‌های داوطلب و استفاده از ظرفیت‌های مؤسسات غیردولتی دانست و افزود: در تلاش هستیم موانعی که در سر راه افراد نیازمند است را رفع کنیم و به نوعی نظارت بر راهبردهای تسهیلگری افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و معتادان بهبودیافته را عهده دار باشیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تأکید بر ارتقای کیفیت زندگی و افزایش سطح رضایتمندی و توانمندی گروه هدف و خانواده آنان تصریح کرد: جلب مشارکت‌های مردمی و افزایش اعتماد مردم برای حضور داوطلبانه آنها بسیار حائز اهمیت است.

قبادی دانا، در ادامه با بیان اینکه در بحث اشتغال، کارگروه ویژه ای به دستور دکتر "شریعتمداری" وزیر رفاه ابلاغ شد گفت: روستاییان می‌توانند با ارائه سند ملکی روستایی از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید برای تولید و اشتغال زایی بهره مند شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور کمپین "همه در کنار هم باشیم" را دنباله کمپین‌های "لبخند مهر"، "زمستانه" و "عیدانه" معرفی کرد و گفت: اینگونه فعالیت‌ها از اقدامات مثبت انجام شده توسط معاونت مشارکت‌های مردمی سازمان با هدف پذیرش کمک‌های مردمی برای یاری مردم آسیب دیده در حادثه سیل اخیر است.

وی از واگذاری و بهره برداری ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به توان خواهان تحت پوشش بهزیستی خبر داد و گفت: کمک و تسهیل گری برای تأمین مسکن مددجویان در دستورکار قرار گرفته است که این طرح‌ها با مشارکت دولت، سازمان بهزیستی، بانک‌ها و شرکای اجتماعی اجرا می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بر اجرای قانون استخدام ۳ درصدی معلولان تاکید کرد و گفت: تفاهمنامه بین سازمان بهزیستی کشور و سازمان امور استخدامی به منظور اجرای این قانون منعقد شده است.

قبادی دانا پیشگیری و توانمندسازی جامعه هدف را مهمترین رسالت بهزیستی دانست و در پایان یادآور شد: منابع و اعتبارات مالی سازمان وابسته به بودجه دولت و کمک‌های مردمی است؛ لذا نیازمند یک برنامه ریزی منسجم و دقیقی در این زمینه هستیم. و بایستی پیش از آنکه سازمان‌های مردم نهاد کمک دهنده ما باشند، کمک گیرنده بوده تا نمایندگان مجلس را در راستای کمک به مددجویان عزیز کشورمان با خود همسو و همراه کنند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم، از خدمات ارزشمند و مثبت دکتر "محمدعلی کوزه گر" معاون پیشین با اهدای لوح، تقدیر و مهندس "یزدان مهر" به عنوان معاون جدید امور مشارکت‌های مردمی، مؤسسات غیردولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور منصوب شد.


لینک مطلب: http://www.iransepid.ir/News/16823.html
Page Generated in 0/0053 sec