printlogo


کد خبر: 18886تاریخ: 1398/7/16 10:20
۲۳ هزار نفر در مهدهای کودک زیرپوشش بهزیستی کرمانشاه هستند
۲۳ هزار نفر در مهدهای کودک زیرپوشش بهزیستی کرمانشاه هستند
معاون اجتماعی اداره‌ کل بهزیستی کرمانشاه گفت: هم‌اکنون ۲۳ هزار نفر در ۳۳۱ مهدکودک استان زیر پوشش بهزیستی قرار دارند.

به گزارش ایران سپید مرتضی کوهی در گفت و گو با ایرنا، با گرامیداشت هفته ملی کودک گفت: از این تعداد ۱۰۴ مهد در روستاها و مابقی در سطح شهرهای استان فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه متناسب با نامگذاری هر روز یک برنامه توسط بهزیستی استان اجرا می شود، افزود: امروز ۱۵ مهرماه شاهد حضور کودکان در بهزیستی استان به منظور دیدار با مسوولان هستیم.

معاون اجتماعی بهزیستی کرمانشاه، به اجرای برنامه غذای گرم در مهدکودک طراوت در ۱۶ مهر و جشن بزرگداشت هفته کودک در هتل لاله بیستون در ۱۷ مهر اشاره کرد.

این مسوول از حضور کودکان در کتابخانه غدیر در ۱۸ مهر خبر داد و یادآور شد، برگزاری مراسم سه ساله های حسینی، بزرگداشت هفته کودک در مراکز شبه خانواده و بازدید کودکان از تکیه نازیخی و مذهبی معاون الملک از دیگر برنامه های بهزیستی با هماهنگی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در هفته ملی کودک است.

وی از بازدید مهدهای کودک از نمایش عروسکی در محل بوستان معلم از ۱۳ تا ۱۹ مهر با هماهنگی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به عنوان دیگر برنامه ها یاد کرد.

۶ مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست در استان وجود دارد که به ۹۵ کودک خدمات ارائه می دهند و علاوه بر این ۱۰۳ کودک نیز امدادبگیر اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه هستند.

۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.
نزدیک به پنج هزار نفر از مردم استان هم پشت نوبت دریافت خدمات از بهزیستی هستند.


لینک مطلب: http://www.iransepid.ir/News/18886.html
Page Generated in 0/0040 sec